Close

Võidusõit Hyundaiga

Hyundai Motorsport GmbH.

19. detsembril 2012 asutatud Hyundai Motorsport GmbH (HMSG) vastutab Hyundai ülemaailmse autospordialase tegevuse ja eeskätt autoralli maailmameistrivõistluste (WRC) programmi eest. Saksamaal Alzenaus asuv ettevõte on aidanud kavandada Hyundai tagasitulekut autoralli sarja koos tipptasemel kvalifitseeritud meeskonnaga, kes arendab WRC spetsifikatsioonile vastavat i20 üha edasi.
Auto

N – täis tahtmist sõita

Loodud selleks, et tunda ennast võrdselt kodus nii maanteel kui ka võidusõidurajal, ühendab N endas Hyundai rikkalikud autospordi ja kõrgetasemelise maanteeauto arendamise kogemused.

IONIQ 5 N. Hyundai esimene täiselektriline N-mudel

IONIQ 5 N loomisel on kasutatud kõige uuemaid tehnoloogiaid, et viia sõidurõõm täiesti uuele tasemele. Hyundai N-mudelite arendusmeeskond on kuulanud tähelepanelikult, mida praegused ja tulevased N-mudelite fännid arvavad ja ootavad. IONIQ 5 N pakub sõidul vahetut käiguvahetuse tunnetust ning täpset tagasisidet, millest sportautode entusiastid elektrisõiduki puhul sageli puudust tunnevad. Hyundai N-mudelite elektroonilise käiguvahetuse (e-Shift) tehnoloogia laseb sul tunda, et kontroll jõuülekande üle on sinu käes, muutes käiguvahetused selgelt tuntavaks ning andes sulle sõidu ajal head tagasisidet.

Avasta mudel

Auto

Hyundai i20 N vs Hyundai i20 N WRC Rally1 Hybrid

i20 N Rally1 Hybrid põhineb i20 N sõiduautol. Sõiduki WRC-versioon tugevdab veelgi enam autospordi ja Hyundai seeriaautode vahelist sidet.

Hyundai i20 N

Tüüp 1,6 T-GDI
Võimsus 204 hj
Pöördemoment 304 Nm
Käigukast 6-käiguline manuaalkäigukast
Veoskeem Esirattavedu
0–100 km/h 6,2 s

Hyundai i20 N WRC Rally1 Hybrid

Tüüp Hyundai Motorsporti turboülelaaduriga otsesissepritsega mootor
Hübriidajami võimsus 380 hj + 134 hj
Pöördemoment ~450 Nm
Käigukast 5-käiguline manuaalkäigukast
Veoskeem Nelikvedu
0–100 km/h < 4 s

Tehnilised normid 2024

Mootor

2022. aastal võistlesid autoralli MM-sarjas esmakordselt hübriidajamiga autod ja nii jätkub see ka 2024. aastal. Rally1 reeglite kohaselt on autod varustatud 100 kW võimsusega pistikhübriidajamiga, mis koos 1,6-liitrise sisepõlemismootoriga toodab üle 500 hobujõu. Erinevalt teiste hübriidmootoritega autospordi meistrivõistluste push-to-pass süsteemidest kasutavad WRC-sõitjad elektrienergiat automaatse süsteemi kaudu, mida dikteerivad eelnevalt programmeeritud mootori juhtmooduli tabelid.

 

Ohutus

Rally1 reeglid näevad ette rohkem turvaelemente sõitjate kaitseks. Nende hulka kuuluvad tugevdatud esi- ja tagaosa, ruumiraamile lisatud peamine turvakaar ja ümberkujundatud katuseosa, mis suudab summutada kuni 115% rohkem energiat kui varasemate reeglite puhul.

Mass

Rally1 autode miinimummassiks on määratud 1350 kg – see on 160 kg rohkem kui 2021. aasta reeglites. See suur kasv on tingitud sõidukite uute elektrotehniliste elementide lisamassist.

 

Hübriidajam

Standardne hübriidajam koosneb 12 000 p/min töötavast mootorigeneraatori seadmest (MGU), inverterjuhtimisseadmest ja 3,9 kWh võimsusega akust, mis toodab kuni 750 volti. Ajam on veovõlli abil ühendatud kõigi nelja rattaga, et maksimeerida kiirendusvõimsust, andes kiirendusfaasis lisaks 180 Nm pöördemomenti. Hübriidajam on paigutatud ballistilise tugevusega süsinikkiust korpusesse, mis peab vastu löökidele tugevusega kuni 70 G.

 

Aerodünaamika

WRC-autodel on mitmeid aerodünaamilisi lisasid, näiteks spoilerid ees ja taga, mis suruvad autot rohkem vastu teed. Eelmise ajastu määrustele vastav agressiivne aerodünaamika on jäänud alles ka praeguste hübriidajamiga ralliautode DNA-sse.

Sulle võiks veel huvi pakkuda

Hyundai WRC meeskonnad
Vaata lähemalt

Võistluskalender 2024
Vaata lähemalt

Tutvu WRC sõnastikuga
Loe lisaks