Close

Päästekaardid

Hyundai autode turvalisus ei tähenda mitte lihtsalt aktiivset ja passiivset reisijate kaitset, vaid ka optimaalset varuplaani õnnetusjuhtumite jaoks. Hyundai sõidukitele on valmistatud päästekaardid, mille abil on päästemeeskonnal võimalik päästetegevuse ajal leida infot oluliste auto omaduste kohta. Päästekaardid on mõeldud kasutamiseks ainult päästeorganisatsiooni koolitatud spetsialistidele.

Soovi korral saad printida välja enda auto kaardi ja hoida seda näiteks kindalaekas auto garantiidokumentide vahel.

Hyundai autode puhul tähendab ohutus lisaks aktiivsele ja passiivsele sõitjate kaitsele ka optimaalseid ettevaatusmeetmeid juhuks, kui peaks juhtuma avarii. Vastavalt Euroopa uute autode hindamisprogrammi (Euro NCAP) nõuetele on alates 2020. aasta jaanuarist kõikide Hyundai uute automudelite kohta välja antud spetsiaalsed päästekaardid.

Praegused mudelid Varasemad mudelid

Korduma kippuvad küsimused

Päästekaart on standardne A4-formaadis skemaatiline auto kujutis. Kaardilt saab päästetöötaja kiiresti teada näiteks seda, millised kereosad on valmistatud tugevdatud materjalist ning kus asuvad päästetöid mõjutavad komponendid ja parimad kere lõikekohad.

Praegu on päästekaardid kättesaadavad peamiselt Saksamaa tootjate või importijate veebilehtedel. Laadi alla oma automudeli päästekaart ja prindi see värviprinteriga välja. Päästekaardi saab igaüks tasuta alla laadida.

Päästekaart on olenemata keelest lihtsalt mõistetav, kuna seal on kasutatud standardseid sümboleid. Kõik tootjad kasutavad samu sümboleid ja samu värve.