Close

Hyundai elektriautod

Tõeliselt lõbus sõita!

Mis on täiselektriauto?

Täiselektrilised sõidukid ei kasuta süttivaid kütuseid ning nendega sõitmine on heitmevaba. Siduri ja käigukasti puudumise tõttu on muidu kulukas hooldus odavam ning tänu hetkega saadaolevale pöördemomendile on koha pealt kiirendamine väle. Sujuv suurepärane kiirendus tagab väga dünaamilise ja põneva sõitmise.

KONA Electric

Põhiomadused:

Tutvu lähemalt

IONIQ 5

Põhiomadused:

Tutvu lähemalt

IONIQ 5 N

Põhiomadused:

Tutvu lähemalt

IONIQ 6

Põhiomadused:

Tutvu lähemalt

Tõeliselt lõbus sõita!

Elektriautod on tavaliselt varustatud ühekäigulise reduktorülekandega, ehk käiguvahetus jääb minevikku. Seega on sõitmine sujuv ja vaikne ning reaktsioon on peaaegu silmapilkne. Ning kiirendus üllatavalt nobe.

Kuigi elektriautod on kiired ja võimsad, teevad need sõites väga vähe häält. Rehvide kontaktist teega ning auto ümber mühisevast tuulest tekib endiselt müra, kuid puhtalt elektrilisena on sõidukid võrdlemisi vaiksed. Selle tulemuseks on rahulik ja lõõgastav sõidukogemus.

Lõppude lõpuks on elektriauto ikkagi auto. Sellega sõitmises pole midagi hirmsat ega keerulist. Kui suudad sõita tavapärase autoga, suudad sõita ka elektriautoga.

Palju sa päevas autoga sõidad?

Võrdle, mitu päeva jääb laadimiste vahele, kui sõidad mudeliga IONIQ 5 või IONIQ 6.

IONIQ 5 - päeva laadimise vahel1
IONIQ 6 - päeva laadimise vahel2

Täpselt samamoodi, nagu mitmed eri tegurid mõjutavad sisepõlemismootori kütusekulu, sõltub ka auto elektriline sõiduulatus reast eri teguritest, sh aku mahtuvusest, sinu sõidustiilist, välistemperatuurist, sõitjate arvust jms.

Vastavalt WLTP tsüklile on 77 kWh akuga versiooni suurim sõiduulatus 507 km.

Vastavalt WLTP tsüklile on 77 kWh akuga versiooni suurim sõiduulatus 614 km.

Millised eelised elektriauto omamisega kaasnevad?

Elektriautode omanikel on ka mitmeid soodustusi. Näiteks saab tasuta parkida Tallinnas, Tartus ja Pärnus, kuid selleks tuleb vormistada igas linnas eraldi parkimisluba, mis ei pruugi kehtida kogu linna ulatuses. Lisaks võib elektriautoga sõita ühissõidukite rajal.

2021. aastast on kohustuslik hoonetele, kus on üle 10 parkimiskoha, paigaldada ka elektriautode laadimistaristu. See küll praktikas tähendab, et juhtmed on veetud, aga laadija tuleb endal paigaldada.

Täpsema info, kuidas vormistada parkimislube ja mis soodustused on elektriautodele, saad oma edasimüüjalt.

Kuidas elektriautot laadida?

Koju laadimisjaama paigaldades saad sa seinakontaktist laadimisega võrreldes laadimisaega oluliselt vähendada. Kodune laadimisjaam võib olla seinale paigaldatud (garaažis) või eraldiseisev (väljas). Kui see on liiga keeruline, võid otsida avalikke laadimisjaamu oma kodu lähedusest, nt supermarketite või ühiskondlike hoonete eest. Samuti pakuvad paljud ettevõtted laadimisjaamu oma töötajatele ja klientidele. Reaalajas laadimisteavet näed ka oma sõiduki puuteekraanilt.

Milline on elektriauto garantii?

Elektriautodel on samasugune kõikehõlmav garantii nagu teistel Hyundai sõiduautodel – 5 aastat ilma läbisõidupiiranguta. Ent lisaks sellele annab Hyundai auto kõrgepingeakule pikendatud garantii – 8 aastat / 160 000 kilomeetrit. Sest see on valmistatud pikka aega hästi vastu pidama.

Loe lisa Hyundai kõikehõlmava garantii kohta

Mis on elektriauto kuluvad osad?

Elektriauto vajab regulaarset hooldust. Vahetamist võib vajada salongiõhu filter, pidurivedelik, reduktori õli. Lisaks on ette nähtud auto süsteemide kontroll diagnostikaseadmega. Soovitame hooldused teostada ametlikus Hyundai esinduses, sest elektriauto tehnoloogia on väga spetsiifiline ja vajab margipõhiseid teadmisi. Ebapiisav auto kontroll võib hilisemalt tekitada suuri remondi- või hoolduskulusid.

Kui turvaline on elektriauto?

Tänu auto põhja alla paigutatud akuplokile asub elektriauto raskuskese erakordselt madalal. See parandab auto manööverdamisvõimet ja liikuvust. Autodel on autonoomne hädapidurdus- ja pimenurga jälgimissüsteem, lisaks veel sõidurajal püsimise abisüsteem. Intelligentne kiirushoidik hoiab lisaks püsikiirusele automaatselt ka ohutut pikivahet sinu ja ees sõitva auto vahel. Ohutuse seisukohalt kõige tähtsamate autokere struktuuride tugevdamiseks on kasutatud kuumstantsimist, kõrgtehnoloogilisi liimaineid jms.

Sulle võiks veel huvi pakkuda

Enamlevinud küsimused hübriid-ja elektriautode kohta
Vaata lähemalt

Hyundai esimene täiselektriline N-mudel
IONIQ 5 N

Hyundai ja vesinik
Loe lisaks