Close

Võidusõit Hyundaiga

Hyundai WRC meeskonnad

Oled sa kunagi mõelnud, miks saavad autorallis kahest inimesest nii tugevad partnerid? Püüdsime kinni kõik meie sõitjad ja kaardilugejad, et saada neist rohkem teada ja uurida, mis teeb neist nii head võistluspaarid. Avasta huvitavat nende senise karjääri, samuti hobide ja kõrghetkede kohta.

Võistluskalender 2023

Esapekka Lappi ja Janne Ferm

Rallipaar Esapekka ja Janne liituvad meiega 2023. aastal, lüües hübriidajamiga võistlusauto i20 N Rally1 Hybrid kokpitis kaasa WRC-hooaja kõigil 13 etapil. Soomlased toovad endaga kaasa mitmeaastase WRC-sarja kogemuse, olles saavutanud kaheksa poodiumikohta ja võidu kodusel Soome rallil. Kuigi mehed on tuntud oma lõbusa ja naeruhimulise oleku poolest hooldusalas, asendub see tõsise suhtumise ja võidutahtega kohe, kui nad rajale suunduvad. Vaatamata oma suurtele kogemustele rallimaailma tipus on Esapekka noorim piloot Hyundai Motorsporti 2023. aasta tiimis.

 

Thierry Neuville ja Martijn Wydaeghe

Belglane Thierry alustab 2023. aastal juba oma kümnendat hooaega meie meeskonnas, seega võib julgelt väita, et ta tunneb meid juba läbi ja lõhki: „Koostöö minu ja meie meeskonna vahel sujub suurepäraselt. Tänu meie raskele tööle oleme saanud iga aastaga järjest paremaks ja selle tulemuseks on kaks võistkondlikku tiitlit,“ ütleb Thierry. Pärast kaht edukat ühist hooaega istub juba kolmandat aastat järjest tema kõrval kaardilugejana Martijn. Paari nimel on juba neli WRC-etapi võitu, sealhulgas kodune võit Belgia Ypres’ rallil.

Dani Sordo ja Cándido Carrera

Pärast tugevat 2022. aasta WRC-hooaega – hispaanlased tõusid poodiumile kolmel korral – võistlevad Dani ja Cándido 2023. aasta valitud etappidel taas meie ralliautoga i20 N Rally1 Hybrid. Kruusateede spetsialistidest rallipaar kogus kaheksalt rallilt kokku viis poodiumikohta, mis teeb võiduprotsendiks muljetavaldavad 63%. Eelseisev hooaeg on Dani jaoks juba kümnes meie meeskonnas ning kolmas Cándido jaoks tema kõrval.

Craig Breen ja James Fulton

Craig, kes võistles Hyundai Motorsporti tiimis juba aastail 2019–2021, naaseb meeskonda pärast üht eemal oldud hooaega. Iirlane ja tema uus kaardilugeja James jagavad meie kolmandat võistlusautot i20 N Rally1 Hybrid hispaanlaste Dani ja Cándidoga, et toetada meie missiooni võita kolmas tiitel tootjate arvestuses. Neli Craigi kaheksast autoralli MM-sarja poodiumikohast on saavutatud mõne Hyundai Motorsporti auto rooli taga, sealhulgas 2021. aasta kolm parimat tulemust esikolmikus rallietappidel Eestis, Belgias ja Soomes.

Võistluskalender 2023

Sulle võiks veel huvi pakkuda

Hyundai Motorsport
Tutvu lähemalt

Tutvu WRC sõnastikuga
Tutvu lähemalt

Namyangist Nürburgringile
Avasta suure jõudlusega N-mudelid