Close

Võidusõit Hyundaiga

Hyundai WRC meeskonnad

Oled sa kunagi mõelnud, miks saavad autorallis kahest inimesest nii tugevad partnerid? Püüdsime kinni kõik meie sõitjad ja kaardilugejad, et saada neist rohkem teada ja uurida, mis teeb neist nii head võistluspaarid. Avasta huvitavat nende senise karjääri, samuti hobide ja kõrghetkede kohta.

Võistluskalender 2024

Ott Tänak ja Martin Järveoja

Eesti duo – Ott ja Martin – on jälle tagasi. Ekipaaž #8 naaseb Hyundai Motorsporti oma neljandaks täishooajaks. Varasematel aastatel oleme olnud tunnistajaks nende edukatele sõitudele meie võistlusautoga Hyundai i20 Coupe WRC ning autoralli maailmameistrivõistluste hübriidajastu avahooajal hübriidmudeliga i20 N Rally1 Hybrid. Hyundai meeskonnas 102 etapivõitu saavutanud Ott juba teab, kuidas Hyundai ralliautoga mis tahes teekattel parim aeg välja sõita.

Thierry Neuville ja Martijn Wydaeghe

Belglane Thierry alustab 2024. aastal Hyundai Motorsporti meeskonnas juba oma üheteistkümnendat hooaega. Tema jõupingutused läbi kõigi nende aastate on aidanud Hyundai meeskonnal võita WRC-sarjas tootjate arvestuses kaks MM-tiitlit. Pärast kolme edukat ühist hooaega istub neljandat aastat järjest tema kõrval kaardilugejana kaasmaalane Martijn. Paari nimel on juba kuus WRC-etapi võitu, sealhulgas kodune võit Belgia Ypres’ rallil.

 

Esapekka Lappi ja Janne Ferm

Pärast täishooaega Hyundai Motorsporti tiimis 2023. aastal jääb see soomlastest rallipaar – Esapekka (EP) ja Janne – meeskonda ka 2024. aastaks, et meiega valitud etappidel kaasa lüüa. Nende neli poodiumikohta Hyundaiga näitavad, et soomlased teavad, kuidas meie hübriidajamiga võistlusautost i20 N Rally1 Hybrid maksimum võtta.

Dani Sordo ja Cándido Carrera

Dani on kuulunud Hyundai Motorsporti perekonda alates selle loomisest 2014. aastal, mängides meie saavutustes algusest peale võtmerolli ja aidates meil võita WRC-sarjas kaks tootjate meistritiitlit. 2024. aasta on Dani ja tema kaardilugeja – samuti Hispaaniast pärit – Cándido Carrera jaoks neljas ühine hooaeg. Alates ajast, mil nad 2021. aasta WRC-hooaja üheksandal etapil ühte autosse istusid, on see duo saavutanud seitse poodiumikohta, sealhulgas ühe kodurallil Hispaanias, tõestades, et nad on lahutamatu osa Hyundai Motorsporti viimaste aastate eduloost.

Andreas Mikkelsen ja Torstein Eriksen

Andrease ja Torsteini koostöö sai alguse 2022. aastal, mil nad osalesid edukalt WRC2-hooaja seitsmel etapil ja lõpetasid 2023. aasta võitjatena. 2024. aastal liitub võimekas Norra rallipaar meie tiimiga, tuues kahepeale kokku kaasa 33 aasta jagu kogemusi, et Hyundai Motorsporti kolmandas i20 N Rally1 Hybrid-võistlusautos EP/Janne ja Dani/Cándido kõrval asfaldirallidele spetsialiseeruda. Andreasele ei ole Hyundai meeskond võõras, sest tänavu tähistab ta koos meiega juba kolmandat täishooaega, mis on kolmas ka koos paarimehe Torsteiniga.

Võistluskalender 2024

Sulle võiks veel huvi pakkuda

Hyundai Motorsport
Tutvu lähemalt

Tutvu WRC sõnastikuga
Tutvu lähemalt

Namyangist Nürburgringile
Avasta suure jõudlusega N-mudelid