LAADIDES. STIILSELT.

Futuristliku ideeauto disaini ja hämmastava valikuga tipptasemel nutitehnoloogiaga IONIQ 5 on loodud selleks, et viia sind kaugemale – kiirema laadimise ja väljapeetud stiiliga.

 

 

Elektrilise liikuvuse tulevik on siin

IONIQ 5 ei ole tulevikuliikuvus, mida peab ootama, vaid tänase elu reaalsus. See murranguline elektriline CUV teeb sinust juhi – kompromissideta, aidates sul otsustada oma eluviisi ja mõju üle maailmas.

 

Jätkusuutlikkus

IONIQ 5 salongis kasutatakse rohkelt ökomaterjale. Suhkruroost saadud toorainet kasutatakse näiteks lae- ja salongipolstris ning istmekatetes. Selline lahendus on korduskasutatav ja ilus.

Tehnoloogia

IONIQ 5 on varustatud uuendatud 44-tollise esiklaasinäidikuga. Ühtlasi on tegemist esimese Hyundaiga, mis kasutab 2. taseme autonoomse turvalisuse tehnoloogiaid.

Ülikiire laadimine

IONIQ 5 on üks väheseid elektriautosid, mille akusüsteemi pinge on 800 volti. Akude laadimine on ülikiire, auto jõudlus alati kõrge ja kaal ning mahtuvus optimeeritud.

 

VÄLIMUS

IONIQ 5 katusele saab paigaldada keskkonnahoidlikud päikesepaneelid, mis toetavad energiat kogudes ja akuplokki salvestades auto toiteallikat, vähendades energiakulu ja heitmeid. Päikesepaneelid aitavad vältida aku tühjenemist ning pikendavad auto sõiduulatust.

 

ISELOOMULIK. IKOONILINE. EHE.
Ideeauto disain seeriatootmises

IONIQ 5 disain rõhutab puhtaid piirjooni ja minimalistlikke struktuure. Ainulaadne ette alla avatav kapott ulatub kogu auto laiusesse, minimeerides keredetailide tühimikke, tagades puhta ja kõrgtehnoloogilise välimuse. Iseloomulikud parameetriliste pikslitega LED-tuled on ainulaadne kalliskivikujuline disainielement, mis saab olema nähtav kõikidel tulevastel IONIQ-mudelitel.

 

Pimedast valgeks 256 piksliga

Näe ja ole nähtav – ikoonilise esiosa kroonijuveeliks on iseloomulikud 256 kuuppiksliga LED-esituled.

Jõuline ja särav tagaosa

Uuenduslik LED-tulede disain on ka tagaosas koos IONIQ 5 mudelile iseloomulike parameetriliste pikslitega esiletõstetud ristkülikukujulistes tagatuledes.

 

 

Eksklusiivsed 20-tollised kergmetallveljed

Aero-optimeeritud veljed rõhutavad veelgi disainikeelt, kiirates eksklusiivset elektriauto hõngu ja sulades ühte selle hoolikalt vormitud profiiliga.

SISERUUM

AVAR JA JÄTKUSUUTLIK

IONIQ 5 salongis ähmastuvad piirid sõitjate osa ja liikuvate osade vahel. Uus elektriautode platvorm annab võimaluse taasluua salongis täiesti uus siseruumi kogemus. Suurem tasane põrand, mugavalt reguleeritavad esiistmed, mida saab täielikult alla lasta, ja paindlik keskkonsool, mis liigub edasi-tagasi kogu salongi ulatuses, tagavad erakordse kogemuse.

 

Lõõgastavad istmed

Naudi esmaklassilist mugavust kahel täielikult lamamisasendisse kallutataval esiistmel. Lase seljatugi laadimise ajal alla värskendavaks puhkuseks kõigest ühe nupulevajutusega.

 

Liigutatav keskkonsool

Kohanda salong ümber vastavalt oma vajadustele. Võid lükata keskkonsooli tagumiste istmete juurde, et seal istuvad lapsed saaksid seda kasutada lauana.

 

Digitaalse laiekraaniga juhikoht

12,3-tolline teabe- ja meelelahutusekraan on sujuvalt integreeritud näidikuplokiga, et pakkuda juba standardvarustuses kõrgtehnoloogilist välimust ja hõlpsat juurdepääsu kõigile sõidu-, ohutus- ning teabe- ja meelelahutussüsteemi funktsioonidele.

 

TEHNILISED ANDMED

JÕUDLUSE UUS MAAILM

Hingetuksvõtva sõidudünaamika, sportautoliku kiirenduse ja lisavarustusena saadaval oleva nelikveoga pakub see murranguline elektriline CUV vapustavat jõudlust, olles ehitatud uuele tipptasemel platvormile, mis ei ole midagi vähemat kui tehnoloogiline verstapost sellel elektrisõidukite leviku ajastul.

 

Kiirendus

0–100 km/h 5,3 sekundiga.

Kiirlaadimine

10% → 80% umbes 18 min. 100 km sõiduulatust lisandub kiiremini kui 5 min.*
* Laadimisajad võivad erineda sõltuvalt laadimistingimustest, sealhulgas laadija tüüp ja seisukord, akude temperatuur ja välistemperatuur kasutuskohas.

Uuendatud esiklaasinäidik

Täiesti uus esiklaasinäidik on ühendatud liitreaalsuse tehnoloogiaga.

Pagasiruum

Eesmine ja tagumine pakiruum.

Sõiduulatus

Naudi kuni 481 km sõiduulatust ühe laadimisega.

 

Kaks elektrimootorit

IONIQ 5 tuuakse Eestis turule 72,6 kWh akuplokiga ning kahe eri mootorivariandiga: tagaveoline ainult tagumise elektrimootoriga ja nelikveoline nii eesmise kui ka tagumise mootoriga. Elektriliste jõuallikate valiku tipus troonib 155 kW tagumine mootor koos 70 kW eesmise mootoriga, mis võimaldab teha auto nelikveoliseks (4WD). Pöördemomenti toodab tagumine mootor 350 Nm ja eesmine 255 Nm. Kombinatsioonis 72,6 kWh akuplokiga kiirendab auto nullist sajani 5,2 sekundiga. IONIQ 5 maksimaalne sõiduulatus ühe laadimisega on ligikaudu 470~480 km* (vastavalt WLTP-standardile). Lisaks suudab IONIQ 5 vedada kuni 1600 kg massiga järelhaagist.

 

 

IONIQ 5 arhitektuur põhineb Hyundai E-GMP-moodulplatvormil (Electric-Global Modular Platform). Tänu sellele on IONIQ 5 saanud pikema teljevahe ja ainulaadsed proportsioonid, uudse lahendusega sisekujunduse ning esmaklassilise suutlikkuse. Lisaks on autos olemas kõik tänapäevased ühendusvõimalused ja rikkalik juhiabiliste pakett.

 

Kõrgtasemel ohutus ja sõidumugavus

IONIQ 5 on varustatud edumeelse juhiabisüsteemide paketiga Hyundai SmartSense. IONIQ 5 on esimene Hyundai mudel, mis pakub kasutamiseks maanteesõidu abisüsteemi Highway Driving Assist 2. See kasutab oma töös esikaamerat, radarandureid ja navigeerimisandmeid. Nende abil muudab süsteem vastavalt vajadusele ise auto sõidukiirust ja pikivahet ees liikuva sõidukiga ning hoiab autot oma sõiduraja keskel. Lisaks aitab see juhti ka rajavahetusel.

Tipptasemel ühendatud mugavus

IONIQ 5 saab kaasa uuendatud Bluelink®-i telemaatikateenused koos iOS-i/Androidi mobiilirakendusega. Need pakuvad kasutajaile mitmeid kaugjuhitavaid funktsioone näiteks laadimise või kliimaseadme juhtimiseks.

 

Auto kui laadija

Auto kui laadija (Vehicle-to-Load – V2L) funktsioon võimaldab kasutada või laadida mis tahes väliseid elektriseadmeid, nt elektrijalgrattaid, -tõukerattaid või matkavarustust – nii sõidu ajal kui ka koha peal. Funktsiooni pakutav võimsus on kuni 3,6 kW. Sisemine voolupesa on paigutatud tagaistme alla ning selle saab sisse lülitada, kui auto töötab. Lisaks on olemas ka auto laadimispesa juures asuv väline voolupesa. Kasutades konverterit, saavad sõitjad laadida suure võimsusega elektriseadmeid. Väline voolupesa annab voolu ka siis, kui auto on välja lülitatud.

 

Garantii

Nagu iga teinegi Hyundai, on ka IONIQ 5 valmistatud kõige kõrgemate kvaliteedinõuete kohaselt. Selle tõestuseks on 5-aastane läbisõidupiiranguta garantii, mis lubab nautida elus kõike, mida sa armastad, ilma et peaks auto pärast muretsema.

 

Uus ajastu algab – püsi lainel!

Tulevik jõuab kohale arvatust kiiremini. Aga ära muretse: sa ei jää millestki ilma. Registreeru ja meie lähim edasimüüja hoiab sind kursis uue IONIQ 5 ja selle uuendusliku kõrgtehnoloogilise varustusega.

 

Pildid siinsel veebilehel on ainult illustreeriva eesmärgiga ning need võivad erineda tegelikust mudelist. Mõned tehnilised funktsioonid või varustus võivad erineda tegelikust mudelist või olla saadaval lisavarustusena lisatasu eest. Lisateabe saamiseks võta ühendust kohaliku Hyundai edasimüüjaga.