Close

Rehvi teave

EL-i rehvimäärus

1. mail 2021 jõustus määrus (EL) 2020/740, mis tähendab, et C1-, C2- ja C3-rehvid tuleb märgistada, muutes nii klientide kui ka tööstuse spetsialistide jaoks teadlike valikute tegemise lihtsamaks. Uued rehvimärgised annavad kiire ja selge ülevaate rehvide toimimisest; lisaks on üksikasjalikum teave saadaval veebis.

Määruse kohta saad rohkem lugeda EL-i veebilehelt.

Rehvimärgis Tehases paigaldatud rehvid

Rehvimärgistest lühidalt

Kütusekulu

Rehvid mõjutavad sõiduki kütusekulu kuni 20% ulatuses. Valides suure kütusesäästlikkusega rehvid, saad ühe paagitäiega sõita kaugemale ja vähendada CO2 heitkoguseid.

Jagatud 5 klassi, märgised A kuni E: A (roheline): kõige suurem kütusesäästlikkus; E (punane): kõige väiksem kütusesäästlikkus.

Märghaardumine

Suure märghaardumisega rehvidel on lühem pidurdusteekond, kui piduripedaal lõpuni alla vajutatakse. Äärmuslikes oludes võib sellel paaril meetril olla elu hind. Jagatud 5 klassi, märgised A kuni E: A (sinine): kõige parem märghaardumine; E (helesinine): kõige kehvem märghaardumine.

Lumine tee

Lumemärgis

See rehvi küljel kujutatud sümbol näitab, et rehv vastab rasketes lumeoludes tehtud lumekatsetel nõutud suutlikkusnäitajatele. See kehtib sõiduautode/maasturite, kaubikute ja veokite (C1, C2 ja C3) rehvide kohta erinevate tingimuste ja viidetega.

Jäämärgis

See sümbol kinnitab talverehvi suutlikkust toimida jäisel teel. See kehtib ainult sõiduautode/maasturite C1-rehvide kohta.

Müra

Väiksema sõidumüraga rehvid vähendavad sõitmise mõju ümbritsevale keskkonnale. Jagatud 3 klassi: A (vaikne), B (keskmine) ja C (mürarikas) koos helilaine kujutisega.

QR-koodi näide

QR-kood

Skaneeri kood, et saada üksikasjalikku teavet toote kohta.

Tehases paigaldatud rehvid

Hyundai tehases toodetud autode rehvimärgised

Mudeli varustustasemele vastavaid rehve klient muuta ei saa. Importija jätab endale õiguse muudatuste tegemiseks. Autodele, mis antakse kliendile üle talvel, on paigaldatud talverehvid. Rohkem teavet saate oma Hyundai edasimüüjalt.