LÜHIDALT

1    i20 NOPIB AUHINDU

Hyundai i20 võitis Saksamaal maineka auhinna Kuldne Rool 2015 ning pälvis Lätis tiitlid Läti Aasta Auto 2016 ja Läti Aasta Väikeauto 2016. i20 kujundust on rahvusvaheliselt tunnustatud kahe ihaldatud disainiauhinnaga: Red Dot Award ja iF Design Award.

2 Oma klassi suurim siseruum

Ruum ei ole luksus, vaid midagi enesestmõistetavat. Hyundai i20 avarasse salongi mahub mugavalt istuma viis täiskasvanut.

3 Euroopalik

i20 on välja töötatud ja kujundatud Euroopas, lähtudes Euroopa tarbijate vajadustest.

VÄLIMUS

i20 eristuv kujundus põhineb Hyundai Fluidic Sculpture-disainifolosoofia uusimal tõlgendusel. Puhtad ja elegantsed jooned annavad autole tõeliselt pilkupüüdva välisilme.

SISERUUM

i20 salong on üks laiemaid omas klassis ning tänu hoolikalt valitud materjalidele paistab kogu sisustus silma kvaliteediga, mis on selle suurusklassi kohta lausa ainulaadne.

SUUTLIKKUS

i20 jõuallikaks saab valida ülisäästliku ja keskkonnahoidliku diiselmootori: selle 1,1-liitrise mootori keskmine kütusekulu on kõigest 3,8 l/100 km ning CO2-heitmete kogus vaid 99 g/km.

OHUTUS

i20 saab kaasa rohkelt tehnoloogiaid, millega Teid ohtude eest kaitsta. Kõikides mudelites on olemas kuus turvapatja: esi- ja külgturvapadjad ning turvakardinad. Eesrindlikud aktiivsed ja passiivsed turvasüsteemid kuuluvad standardvarustusse.

MUGAVUS

Standardvarustuses on olemas kõik igapäevaseks sõiduks vajalikud mugavused, mida võib tavaliselt kohata tunduvalt suuremates autodes. Roolisoojendust ei oskaks Te ilmselt oodatagi.

Muretu sõit

Täielik meelerahu viieks aastaks: läbisõidupiiranguta garantii, ööpäevaringne autoabi ja iga-aastased tasuta tehnokontrollid ning hooldusvaba nukkvõllikett.

VÄLIMUS

DISAIN, MILLELT EI SUUDA PILKU PÖÖRATA

Hyundai i20 on tõeline pilgupüüdja, mis jätab tänu läikivmustale C-piilarile mulje, nagu hõljuks selle katus õhus.

 

FLUIDIC SCULPTURE 2.0 Hyundai nn voolava skulptuuri disainifilosoofial “Fluidic Sculpture 2.0” põhinevale väliskujundusele on eriti iseloomulikud dünaamilised pikaks venitatud esituled ja täpsed pinnakontuurid.

 

i20_muotoilu_filosofia

 

Esivõre

Kuusnurksest iluvõrest on saanud Hyundai tunnuselement. Püstine kuusnurkne esivõre, mis on tehtud eelkäijast veidi madalamaks, ning selle kohal asuv kitsas horisontaalvõre, mis ühendab omavahel esilaternaid, muudavad auto visuaalselt laiemaks.

i20_etusaleikko
i20_etuvalot
Esituled koos LED-päevatuledega

Stiilsetes esilaternates asuvad projektoritüüpi esituled, kurvituled ja LED-päevatuled. Kui väljas on pime, saadab esitulede valgus Teid pärast auto parkimist ja lukustamist koduukseni (sõltuvalt varustustasemest).

Kombineeritud LED-tagatuled

i20 kombineeritud LED-tagatuled on harmooniliseks jätkuks isikupärastele külgjoontele, kaardudes õrnalt ümber tagatiiva, ning hoolitsevad selle eest, et auto oleks hästi nähtav ka tagantpoolt.

i20_TAKAVALO2

 

i20_turbo

i20 turbomudeli eritunnuseks on tavamudelist erinev esivõre.

Esiudutuled

Täiendavad tuled esikaitserauas aitavad valgustada teed paksus udus ja tihedas vihmasajus.

Suunatuledega küljepeeglid

i20 elektriliselt reguleeritavate, soojendusega küljepeeglite tagaküljel asuvad trendikad suunatuled, mis lisavad ohutust reavahetusel.

Kõrge lisapidurituli

Tänu kõrgele lisapiduritulele, mis asub otse Teile järgneva autojuhi silmade kõrgusel, on kohe näha, kui olete piduripedaali vajutanud.

Veljed

Imetlege i20 sportliku disainiga velgede stiilset välimust nüüd iga päev. Sõltuvalt valitud varustustasemest saab auto kaasa kas 15-tollised terasveljed või 16-tollised valuveljed.

SISERUUM

MUGAV RUUM TERVENISTI TEIE PÄRALT

Hoolikalt vormitud välise kesta all on peidus üllatavalt avar salong, mis kuulub nii sisemõõtmetelt kui ka viimistlustasemelt oma klassi tippu. Interjööri kujundamisel on pööratud tähelepanu igale pisidetailile ja materjalide kõrgele kvaliteedile, et teha valmis auto, mis ületaks Teie ootusi.

i20_sisakuva_940

 

Sisekujundus

Kogu salong on viimistletud hoolikalt valitud materjalidega, mille kõrge kvaliteet on tuntav kõikjal. Pildil on i20 varustustasemega Style ja sisevärviga Cappucino Brown.

i20_Sisatilat_940

 

Andke autole oma nägu – i20 on saadaval paljude erinevate kere- ja sisevärvidega, mille seast saate valida endale meelepäraseima kombinatsiooni.

i20_Sisavarit

Avar seest. Välja peetud igas detailis.

i20 armatuurlaua kujundus on elegantne, otstarbekas ja kasutajasõbralik. Näidikuploki valge graafika sinisel taustal on optimaalses tasakaalus sõitmiseks nii päevavalguses kui ööpimeduses. Pildil on näha armatuurlaud sisevärviga Greyish Blue.

i20_kojelauta_940

 

i20_taitettavat_istuimet     i20_tasainen_tavaratila

Kokkuklapitav tagaiste – ühetasane ruum pagasi jaoks

Tagaistme seljatoe, mis on suhtes 6:4 kaheks jagatud, saab täiendava ühetasase pakiruumi loomiseks osaliselt või tervikuna kokku klappida. Suuremate pakkide jaoks saab tekitada i20 tagaossa praktilise ühetasase hoiuruumi, klappides tagaistme seljatoe kokku ja pannes pakiruumi põhjakatte ülemisse asendisse.

 

Topsihoidikud

Esiistmete vahel asuvad mugavas käeulatuses topsihoidikud.

Uksetaskud

Esiuste sisekülje taskutes püsivad 1,5-liitrised joogipudelid kindlalt oma kohal, tagauste taskutesse mahuvad ära kuni üheliitrised pudelid.

Kindalaegas

Kõik väikesed asjad, mida teel vaja võib minna, saate panna hoiule valgustusega kindalaekasse.

MUGAVUS

i20 TEAB, MIDA MUGAVUS TEGELIKULT TÄHENDAB

i20 standardvarustuses on olemas kõik, mida igapäevaseks mugavaks ja ohutuks sõiduks vajate. Sealhulgas leidub nii mõndagi sellist, mida Te ei oskaks lootagi.

i20_mukavuus_940

 

i20_pysakointitutka

Parkimisabi süsteem

Auto ohutu parkimise eest hoolitsevad esi- ja tagakaitserauda paigaldatud parkimisabi süsteemi ultraheliandurid (sõltuvalt valitud varustustasemest). Süsteem annab juhile kuuldava ja nähtava hoiatusega märku, kui andurid on parkimise ajal kaitseraua läheduses mõne takistuse tuvastanud.

 

 

i20_parkissa_940

 

Reguleeritava kalde ja sügavusega rool

Roolisamba sügavust ja kallet saab käsitsi muuta, et juht saaks rooli enda jaoks kõige mugavamasse asendisse sättida.

Ühenduspesad

Tänu AUX- ja USB-ühenduspesadele saate kuulata oma erinevatesse seadmetesse salvestatud helifaile väga lihtsalt auto helisüsteemi kaudu. Pange lihtsalt pistik pessa ja nautige oma lemmikmuusikat. Seadmete laadimiseks on olemas ka kaks 12 V voolupesa.

Kaugjuhitav lukustussüsteem

Uksed ja tagaluugi saab lukustada ja lukust avada, vajutades nuppe võtmepuldil.

Dokkimissüsteem armatuurlaual

Nutitelefoni dokkimisjaam hoiab Teie telefoni kindlalt oma kohal, laadides samal ajal selle akut. Telefon on ideaalses asendis, et kasutada seda naviseadmena või lemmikmuusika kuulamiseks.

Kliimaseade

Konditsioneeriga kliimaseade kuulub iga i20 standardvarustusse – sõltuvalt varustustasemest on see juhitav kas käsitsi või automaatselt. Viimane laseb Teil valida meelepärase temperatuuri ja hoolitseb siis ise selle säilitamise eest, lisaks hoiab selle automaatne udu kõrvaldusfunktsioon aknad alati puhtad.

Helisüsteem

Kuulake põnevaid raadiosaateid või nautige oma lemmikmuusikat i20 kvaliteetse helisüsteemiga, mis koosneb raadiost ning MP3-mängijast.

TEHNIKA

MÕÕTMETELT VÄIKE, TEGUDELT SUUR

1,0-liitrine kolmesilindriline bensiini otsesissepritse ja turbolaaduriga tänapäevane ja säästlik jõuallikas: Comfort-varustustasemega mudelite kombineeritud tsükli kütusekulu on vaid 4,3 l/100 km ja CO2-heitmekogus 99 g/km.

i20_1,2_moottori 1,0-liitrine T-GDI-bensiinimootor
Suurim võimsus 73,6 kW (100 hj) / 4000 p/min
Suurim pöördemoment 172 Nm / 1500–4000 p/min
Käigukast: 5-käiguline käsikäigukast1,2-liitrine MPi-bensiinimootor
Suurim võimsus 55,2 kW (75 hj) / 6000 p/min
Suurim pöördemoment 122 Nm / 4000 p/min
5-käiguline käsikäigukast

1,4-liitrine MPi-bensiinimootor
Suurim võimsus 73,6 kW (100 hj) / 6000 p/min
Suurim pöördemoment 134 Nm / 3500 p/min
6-käiguline käsi- või 4-käiguline automaatkäigukast

  

 

 

MacPhersoni küünaldega esivedrustus

MacPhersoni küünalvedrustus ees tagab suurepärase jäikuse ja vastupidavuse, mille tulemuseks on ülihea juhitavus ja tõhus kaitse kokkupõrke korral.

Käigukast

Sõltuvalt varustustasemest kuulub i20 mootori juurde kas 5- või 6-käiguline käsikäigukast või 4-käiguline automaatkäigukast.

OHUTUS

Ohutus on võti sõidurõõmu juurde

Säilitades meelerahu, möödub iga sõit turvalisemalt. i20 saab kaasa rohkelt eesrindlikke tehnoloogiaid, millega Teid ja kõiki Teie kaassõitjaid ohtude eest kaitsta. Intelligentsed turvasüsteemid töötavad automaatselt, nii et Te ise seda peaaegu ei märkagi.

 

Sõidureast väljumise hoiatussüsteem

Süsteem jälgib esiklaasi ülaserva paigaldatud kaamera abil sõiduridade eraldusjooni ning annab juhile nähtava ja kuuldava hoiatusega märku, kui auto on suunda näitamata oma sõidureast välja kaldunud.

i20_iso_kaistavahti

Rehvirõhu kontrollsüsteem (TPMS)

Rehvirõhu kontrollsüsteem jälgib rõhku kõigis neljas auto rehvis ning annab Teile kohe teada, kui mõnes rehvis on rõhk liiga madal.

i20_TPMS

Nõlvaltstardiabi süsteem (HAC)

Süsteem tuvastab järsu kallaku ja rakendab pidurid automaatselt tööle, et auto ei saaks allapoole veereda. Eriti suur abi on sellest juhul, kui alustate pärast peatumist taas liikumist keset järsku tõusu.

 

i20_makilahtoavustin

Elektrooniline stabiilsuskontrolli süsteem (ESC) ja auto sõidustabiilsuse juhtsüsteem (VSM)

Parima pidurdusvõime tagamiseks jaotab elektrooniline stabiilsuskontrolli süsteem (ESC) pidurdusjõudu vastavalt vajadusele automaatselt kõikide rataste vahel, lähtudes mootori pöördemomendist ja hetke sõiduoludest. Auto sõidustabiilsuse juhtsüsteem (VSM) aitab säilitada maksimaalset stabiilsust ja ohutust, kui sõidate libisemisohtlikul ja ebaühtlase haardumisega pinnasel.

i20_esc_vsm

 

6 turvapatja

Autos on olemas 6 turvapatja – juhi ja tema kõrval istuva sõitja esi- ja külgturvapadjad ning terve salongi pikkused turvakardinad. Need kaitsevad Teid ja kõiki teisi autos viibijaid kokkupõrke korral igast küljest.

Hädapidurivõimendi (BAS)

Süsteem jälgib Teie sõidumaneere kiirendamisel ja pidurdamisel ning rakendab pidurid maksimaalse jõuga tööle, kui vajutate piduripedaali tavapärasest järsemalt. Avariipidurdamise korral hakkavad auto ohutuled automaatselt vilkuma, et hoiatada äkilisest peatumisest ka tagant lähenevaid autojuhte.

Elektriliste aknatõstukite lülitid

Kõiki esi- ja tagaaknaid saab avada ja sulgeda ustel asuvate lülititega. Esiuste akendel on lisaks ühe nupuvajutusega automaatse avamise ja sulgemise funktsioon (sõltuvalt varustustasemest).

LISAVARUSTUS

Hyundai i20 saab kaasa rikkaliku ja mitmekülgse põhivarustuse. Kui aga soovite lisada autole rohkem isikupära või oma sõitudeks vajalikku praktilisust, pakub Hyundai Teile erinevat lisavarustust. Selle abil saate teha oma auto veelgi mugavamaks, turvalisemaks, käepärasemaks ning stiilsemaks. Hyundai originaallisavarustus vastab nii tehase kvaliteedistandardeile kui ka Teie nõudmistele toodete töökindluse ja kvaliteedi osas. Algupärase lisavarustuse puhul on pööratud tähelepanu sellelegi, et iga lisatav element sobiks kokku auto materjalide ja värvilahendusega.

Küsige lisateavet edasimüüjalt või Hyundai margiteenindusest.

i20_940x4791

Stiilielemendid

Nii auto ukseläved kui ka tagumise kaitseraua pealispind oleks hea katta iluliistude või kaitsekiledega. Need kaitsevad värvkatet ja hoiavad ära kriimustused igapäevaselt kõige enam kasutatavates kohtades. Ka küljepeeglid võiks katta eemaldatavate katetega, et kaitsta neid näiteks teelt lendavate kivikesete eest. Jalaruumi valgustuskomplekt loob hubasema meeleolu ja annab salongile lõpuni viimistletud ilme.

i20_C8450ADE00AL_IM_entry_guards Läveliistude komplekt
C8450ADE00AL
i20_door_mirror_caps_300x225 Küljepeeglite kaitsekatted
C8431ADE00ST
i20_jalkatilan-valo_300x225)Jalaruumi valgustus,
sinine 99650ADE00
valge 99650ADE00W

 

Kaitsevarustus

Kaitske oma auto sisemust mustuse, pori, vee, lörtsi, teesoola ja tolmu eest. Tekstiilmatid, millele on tikitud mudeli nimi, ühtaegu nii kaitsevad salongi kui ka parandavad selle üldilmet. Õiges mõõdus ja sobiva kujuga matte on lihtne puhastamiseks kohalt eemaldada. Pakiruumi kaitseb määrdumise, niiskuse ja kriimustuste eest praktiline kõrge servaga põrandamatt.

i20_trunk_liner_300x225Kõrgete servadega pakiruumi matt
Reguleeritava põhjakattega mudel
8122ADE00
Ilma reguleeritava põhjakatteta mudel
8122ADE10
i20_textile_floor_mats_velour_300x225Tekstiilmattide komplekt, veluur
C8143ADE00
Ka beeži, sinakashalli ja halli tikandiga
i20_rear_bumper_protection_foil_black_300x225Tagumise kaitseraua laadimiskaitse, must
C8272ADE00BL
Transportimisvarustus

Hyundai autode jaoks on saadaval mitmeid erinevaid auto külge kinnitatavaid raame ja hoidjaid, mille abil spordi- ja harrastusvahendite, näiteks jalgrataste või lumelaudade transport käib lihtsalt ja vaevatult. Ka lemmikloomade sõidutamine autos on väga mugav tänu spetsiaalsele pakiruumi eraldusvõrele.

Hyundai i20 katusele võib laadida kuni 70 kg raskuse koorma, autoga veetava piduriteta järelhaagise suurim lubatud mass on 450 kg ja piduritega järelhaagise suurim lubatud mass sõltuvalt mudeliversioonist ja mootorist 800, 910 või 1000 kg.

i20_Roof_rack_steel_300x225Risttalad katusele, teras
C8210ADE00ME
i20_tow_bar_vertical_detachable_300x225
Eemaldatav veokonks koos 13-klemmise
juhtmekomplektiga C8281ADE00 ja C8261ADECP
Mugavusvarustus

Peatugede külge saab kinnitada nii tagaistujate meelt lahutava tahvelarvuti kui ka riidepuu, millel rõivad säilitavad oma esindusliku väljanägemise reisi lõpuni. i20 jaoks on saadaval armatuurlaua keskele kinnitatav käepärane nutitelefoni dokkimisalus, mille juurde kuuluv adapter võimaldab kasutada seda koos kõigi enamlevinud telefonimudelitega. Esiistmete vahele saab paigaldada ka käetoe, milles on peidus panipaik igasugu pudi-padi hoidmiseks.

i20_Rear_seat_entertainment_cradle_for_iPad_300x225Peatoe külge kinnitatav iPadi hoiuraam
99582ADE01
i20_smartphone_docking_station_300x225Nutitelefoni dokkimisalus
C8F77AC000
i20_armrest_with_storage_box_openHoiulaekaga käetugi
C8161ADE00

 

Turvavarustus

Kõigis Hyundai sõiduautodes on tagaistme küljes ISOFIX-kinnitused laste turvatoolide paigaldamiseks ning saadaval on ka valik turvatoole eri vanuses lastele.

 

Soojendus
DEFA_Termini_03_300x225

Mootori eelsoojendi kasutamine lihtsustab käivitamist külma ilmaga ning vähendab mootori kulumist, heitgaaside hulka ja kütusekulu. Krõbeda pakasega on mõnus sõitu alustada, kui auto on soe ja aknad jääst puhtad.

Salongi soojendussüsteemid teevad auto meeldivalt soojaks ning hoiavad aknad puhtad, tagades hea nähtavuse.

 

Rehvid ja veljed

Sõiduauto rehvide turvisemustri väikseim lubatud jääksügavus on seadusega kindlaks määratud. Suverehvidel on see 1,6 mm ja talverehvidel 3,0 mm. Rehvispetsialistid soovitavad aga turvakaalutlustel rehve vahetada juba enne lubatud miinimumväärtusteni kulumist: suverehvid tuleks uutega asendada, kui mustri sügavus on 4 mm ja talverehvid, kui mustri sügavus on 5 mm.

Talverehvide kasutamine on kohustuslik ajavahemikul 1. detsembrist 1. märtsini, naastrehve võib kasutada 15. oktoobrist kuni 31. märtsini või kuni aprilli lõpuni, kui tee- ja ilmaolud seda nõuavad.

i20 rehvimõõt on eri varustustasemete puhul erinev: Classic, Classic Plus ja Comfort 185/65R15 ja Style 195/55r16.

 

i20_alloy_wheel_15_BusanValuvelg Busan 15″
C8400ADE00

 

i20_C8400ADE01_alloy_wheel_15_HallaValuvelg Halla 15″
C8400ADE01

Efektsete valuvelgedega saate anda oma autole väga lihtsalt stiilsema ja isikupärasema ilme.

KÜSIGE LISATEAVET PAKUTAVATE REHVIDE JA VELGEDE KOHTA EDASIMÜÜJALT VÕI HYUNDAI MARGITEENINDUSEST!

 

Hoolitsege oma auto eest hästi!

Teie Hyundai i20 on projekteeritud ja valmistatud nii, et see kaitseks Teid ja teisi autos viibijaid ka kõige raskemates sõiduoludes. Niisiis – sujuvaks ja tõrgeteta koostööks – peate ka ise oma auto eest hästi hoolt kandma. Järgides korralise hoolduse graafikut, võite kindel olla, et auto püsib heas sõidukorras ega valmista Teile ootamatuid ja ebameeldivaid üllatusi.

Hyundai i20 vajab korralist hooldust vähemalt iga 12 kuu või iga läbitud 20 000 km järel, lähtudes sellest, kumb neist täitub varem.
Hyundai i20 GDI Turbo vajab korralist hooldust vähemalt iga 12 kuu või iga läbitud 15 000 km järel, lähtudes sellest, kumb neist täitub varem.
Hyundai i20 TCI Diisel vajab korralist hooldust vähemalt iga 12 kuu või iga läbitud 30 000 km järel, lähtudes sellest, kumb neist täitub varem.

Ka auto omaniku poolt läbiviidav hooldus on tähtis. Näiteks tuleks regulaarselt kontrollida auto tulede töökorda, rehvirõhke ning mootori õlitaset. Lisaks tuleks autot sageli pesta ning vähemalt kevadel ja sügisel ka põhjalikult vahatada. Samal ajal oleks hea üle kontrollida, ega värvkattele pole tekkinud mingeid kahjustusi – ning kriimustuste avastamisel need kohe ka ära parandada. Tolmuimeja aitab hoida puhtust salongis. Esiklaasile kogunenud mustus ja tahm, mis mõjuvad väga halvasti nähtavusele, tuleks samuti paar korda aastas korralikult maha pesta.

hoiva_Glasscoat_300x225 hoitosetti_300x225

Hyundai margiteenindusest saate nii asjatundlikku abi kui ka vajalikke puhastusaineid ja -vahendeid.