Close

Uskumatu 1-2 Eestis! Oti ja Martini võit Craigi ja Pauli ees.

Kuus kuud on möödunud eelmisest WRC Mehhiko rallist ja nüüd kui Hyundai Motorsport sai võistelda Eestis, võideti fantastiline esimene ja teine koht.

Ott Tänaku Ja Martin Järveoja jaoks oli see neljas ralli Hyundai meeskonnas ja koduvõistlusel saavutati esimene võit i20 Coupe WRC autoga. See oli meisterlik esitlus ja nad pidasid pingele hästi vastu.

„Ma pidin võitma esimese WRC autoralli Eestis, teades, et see oleks ka mu esimene võit Hyundai Motorsport meeskonnas,“ ütles Ott. „Ma ei saanud endale lubada ühtegi viga, võtta asjatuid riske, kuid samas pidin sõitma vajalikus tempos. Need kaks ühendada oli paras väljakutse.“

Tõstes panuseid

Tulemus tähistas ekipaaži kolmandat järjestikust poodiumikohta pärast Rootsis ja Mehhikos saadud teise koha saavutamist ning see tõstis Oti sõitjate tabelis kolmandaks. „Me pidime seda võimalust kasutama meistrivõistluste punktide tagasisaamiseks ja õnneks suutsime seda hästi kasutada, “ kommenteeris Ott.

Iiri ekipaaž Craig ja Paul lõpetasid Hyundai Motorspordi liikmetena debüütpoodiumil teisel kohal, mis tõi meeskonnale 1-2 võidu. Selle tulemusena sai Hyundai Motorsport tootjate arvestuses hulga väärtuslikke punkte.

„Milline uskumatu nädalavahetus.“ ütles Craig Breen. „Alates ralli avakilomeetritest läks kõik lihtsalt ise paika. Auto tegi absoluutselt kõike, mida ma tahtsin ja andis mulle vajaliku enesekindluse.“

Prangli katse

Kahjuks ei läinud nädalavahetus nii edukalt meeskonna kolmanda ekipaaži Thierry Neuville ja Nicolas Gilsouli jaoks, kes pidid laupäeval pärast Prangli etappi võrguühenduse puudumise tõttu peatuma. Sellele järgnes Kambja katsel mehaaniline probleem, mis sundis neid tee äärde tõmbama.

„See polnud kindlasti meie nädalavahetus,“ ütles masendunud Thierry. „Meie eesmärk oli võtta Kambjast väärtuslikud punktid, kuid meil oli enne starti probleem, mis tähendas, et me ei saanud täiskiirusel sõita. See oli pettumus, kuid järgmine kord läheb meil paremini.“

Emotsioonikas 1-2

Rally Estonia intensiivne ja katsumusterohke marsruut  läbis kahe ja poole päeva jooksul 17 etappi. Kõik Hyundai Motorspordi kolm ekipaaži võtsid laupäeval etapivõidud (kolm Otile / Martinile, kaks Craigile / Paulile ja üks Thierry’le / Nicolasele), viimane päev oli ettevaatlikum ja mõõdukam, kuid Hyundai Motorspordi jaoks suurepärase tulemusega.

Hyundai Motorspordi pealik Andrea Adamo mõtiskles emotsionaalse tulemuse üle: „Pärast Mehhikot ootas meid kõiki ees raske periood. Kuus kuud hiljem olla siin Eestis ja 1-2 tulemust tähistada on uskumatu tunne. Ma tean kui palju olen oma inimesi surunud, püüdes ebakindla olukorra taustal rahulikuks jääda. Olen nende kõigi üle uhke ja õnnelik, et saame seda tulemust üheskoos jagada. “

2020. aasta WRC hooaeg jätkub ajakohastatud ajakava Türgi ralli kruusateedega 18.-20. septembril, mis on selle hooaja viies võistlus.

Lõplik üldarvestus – Rally Estonia

1 O. Tänak / M. Järveoja (Hyundai i20 Coupe WRC) 1:59:53.6
2 C. Breen / P. Nagle (Hyundai i20 Coupe WRC) +22.2
3 S. Ogier / J. Ingrassia (Toyota Yaris WRC) +26.9
4 E. Evans / S. Martin (Toyota Yaris WRC) +41.9
5 K. Rovanperä / J. Halttunen (Toyota Yaris WRC) +1:18.7
6 T. Suninen / J. Lehtinen (Ford Fiesta WRC) +2:39.6
7 E. Lappi / J. Ferm (Ford Fiesta WRC) +2:52.0
8 G. Greensmith / E. Edmondson (Ford Fiesta WRC) +4:53.8
9 O. Solberg / A. Johnston (Volkswagen Polo R5) +7:38.6
10 M. Østberg / T. Eriksen (Citroën C3 R5) +8:17.3

2020. aasta FIA autoralli MM tootjate arvestuses

Pärast neljandat etappi
1 Toyota Gazoo Racing World Rally Team 137
2 Hyundai Shell Mobis World Rally Team 132
3 M-Sport Ford World Rally Team 83

2020. aasta FIA autoralli MM sõitjate arvestuses

Pärast neljandat etappi
1 S. Ogier 79
2 E. Evans 70
3 O. Tänak 66
4 K. Rovanperä 55
5 T. Neuville 42
6 T. Suninen 34
7 E. Lappi 30
8 C. Breen 25
9 S.Loeb 8
10 T. Katsuta 8

Kõik tulemused vastavad FIA ametlikele andmetele.