Close

Uhiuus Hyundai i20 jõuab Eestisse

Uhiuus Hyundai i20 on inspireeritud Hyundai Sensuous Sportiness disainikeelest. Esmakordselt on i20 mudelisarjas kütusesäästlik 48 V kerghübriidajam.
  • Hyundai i20 saab uue info- ja meelelahutussüsteemi, ühenduvusfunktsioonid ja helisüsteemi, seades omas segmendis uue mõõdupuu.
  • Hyundai i20 on varustatud täiustatud Hyundai SmartSense turvasüsteemiga.
  • Aastal 2021 täieneb i20 seeria uhiuute N Line ja N mudelitega.

Täiesti uus Hyundai i20 on väikeautode klassi lemmikmudeli kolmas põlvkond, mis seab B-segmendi autode jaoks uue etaloni. Esimest i20 esitleti aastal 2008. Kvaliteet, usaldusväärsus ja praktilisus on selle mudeli alustalad. See on üks Euroopa enammüüduimaid Hyundai mudeleid. Hyundai i20 toodetakse Türgis Izmiti tehases.

Eelkäijaga võrreldes on uhiuus i20 sportlikuma ilmega: uudismudeli kõrgus on 1450 mm (-24 mm), laius 1775 mm (+30 mm) ja pikkus 4040 mm (+5 mm). Teljevahe on 2580 mm (+10 mm). Tervikut täiendavad veelgi uued 17-tollised valuveljed. Pakiruumi maht on kasvanud 351 liitrini, mis on 25 liitrit rohkem kui varem.

Hyundai i20 disain on täiesti uus, mis annab sellele veelgi teravama ilme. Külgprofiili kiilukujuline kuju väljendab mudeli energilist olemust. Võimas küljejoon lõpeb ainulaadselt kujundatud C-piilariga. Uued tagatuled ühinevad auto taga sujuvalt tervikuks, rõhutades tema laiust ja sportlikku hoiakut. Uus disain peegeldab modernsust ja sportlikkust.

Uue Hyundai i20 suurenenud teljevahe ja laius pakuvad tagareisijatele varasemaga võrreldes rohkem ruumi. Avar salong lubab juhile paremat nähtavust. Armatuurlaua uus disain koos uste sisekujundusega tõstab esile auto laiuse. Inspiratsiooni on saadud looduses leiduvatest vormidest. Pimedal ajal saavad uue i20 reisijad nautida ka mugavat LED-sisevalgustust.

Uue i20 info- ja meelelahutussüsteem, ühenduvusfunktsioonid ja helisüsteem seavad omas segmendis uue mõõdupuu

Uus Hyundai i20 on varustatud oma klassi parimate ühenduvusteenuste ja mugavustega. Apple CarPlay ja Android Auto on nüüd saadaval koos 8-tollise ekraaniga info- ja meelelahutussüsteemiga ja võimaldavad sellel peegeldada iOS-i ja Androidi nutitelefonide funktsioone. Uus 10,25-tolline digitaalne näidikuplokk ja navigeerimine värvilise 10,25-tollise puutetundliku keskekraaniga on visuaalselt ühendatud. Puuteekraani saab jagada ka mitme funktsiooni korraga kuvamiseks. Uus digitaalne näidikuplokk on standardvarustuses alates Comfort-varustustasemest.

Uus Hyundai i20 on varustatud ka Hyundai uue süsteemiga Bluelink, mis pakub juhtmevabau ühendusteenuseid, näiteks Hyundai LIVE Services, ning kaugjuurdepääsu võimalusi nutitelefoni rakendusega Bluelink. Bluelinki abil saab näiteks saata nutitelefonist autosse navigeeritava sihtkohta aadressi, määrata auto asukohta, lukustada või avada seda eemalt ja vaadata teavet, näiteks rehvirõhku ja läbisõitu.  Bluelinki süsteemi kasutamine on esimese viie aasta jooksul tasuta. Bluelinki telemaatika on navigatsiooniseadmete paketiga autode standardvarustuses.

Keskkonsoolis asuv juhtmevaba laadimisplatvorm võimaldab Qi-ühilduvate nutitelefonide juhtmeta laadimist. Tagumistele reisijatele on saadaval USB-laadimisport. Hyundai i20 on Euroopas esimene Hyundai mudel, millel on esmaklassiline Bose helisüsteem. Koos bassikõlariga tagavad süsteemi kaheksa kõlarit kvaliteetse kuulamiskogemuse. Bose helisüsteem on saadaval koos Style Navi & Bluelinki paketiga.

Turvalisus uuele tasemele

Uhiuus Hyundai i20 on varustatud Hyundai SmartSense turvasüsteemiga. Paljusid neist funktsioonidest pole harjutud B-segmendi autos nägema.

Hyundai i20 pakub navigeerimisel põhinevat nutikat püsikiiruse regulaatorit (NSCC), mis kasutab auto navigatsioonisüsteemi kurvide ettearvestamiseks ja sõidu suunamiseks ning reguleerib sõiduki kiirust ohutu sõidu tagamiseks. Püsikiirushoidja kuulub uue i20 varustusse kogu mudeliseerias. NSCC süsteem ja maanteel sõitmise abi (HDA) on saadaval koos navigeerimissüsteemi ja adaptiivse püsikiirushoidjaga varustustasemetele Comfort ja Style.

Kogu i20 mudeliseerias standardvarustuses olev intelligentne kiiruspiirik (ISLA) annab juhile kiirusepiirangu ületamisel märku nii kuuldavalt kui ka visuaalselt. Kiirusepiirajaga kombineerituna saab ISLA isegi auto kiirust iseseisvalt reguleerida. Style-varustustasemes standardvarustuses olev või Comfort-varustustasemes Smart Cruise’i paketti kuuluv uuenenud sõidurajal püsimise abisüsteem (LFA) kohandab automaatselt rooli, et hoida uus i20 oma sõiduraja keskel.

i20 Style’ile saab lisavarustuses olev pakett Safety pakub pimenurga hoiatussüsteemi (BCA), mis kasutab radarit, et jälgida sõiduki tagumisi nurkasid, ja hoiatab, kui teine sõiduk on lähedal. Vajadusel pidurdab BCA autot kokkupõrke vältimiseks või kahjustuste minimeerimiseks.

Uuendatud on ka esikokkupõrke vältimise süsteemi (FCA), mis tunneb lisaks autodele ära ka jalakäijad ning jalgratturid. Uhiuuel i20-l on ka hädaabikõne süsteem eCall, mis võimaldab reisijatel ühe nupuvajutusega hädaabiteenistusse pöörduda. Süsteem aktiveerub automaatselt, kui sõiduki turvapadjad on avanenud. FCA ja eCall on uuel Hyundai i20-l põhivarustuses.

Uus Hyundai i20 pakub ka paremat parkimismugavust. Kui autoga tagurdatakse, annab tagumine ristisuunalise kokkupõrke abi (RCCA) küljelt läheneva sõiduki korral helisignaali ja kokkupõrke vältimiseks pidurdab see ise tagurdamisel parkimiskokkupõrke vältimise abisüsteemi (PCA-R) abil. RCCA sisaldub Style’i lisavarustuspaketis Safety ja PCA sisaldub Style’i lisavarustuspaketis Navi & Bluelink.

Kõigi i20 põhivarustusse kuuluvad ka sõidurajal püsimise abi (LKA), juhi tähelepanu hoiatus (DAW) ja automaatsed kaugtuled (HBA).

Hingerahu pakub ka uute Hyundai mudelite pikk viieaastane läbisõidupiiranguta garantii.

Saadaval on kütusesäästlik kerghübriidsüsteem

Hyundai i20 mootorivalikus on nüüd esmakordselt 48 V kerghübriidsüsteem, mis vähendab auto kütusekulu ja CO2-heidet 3-4% võrra. Kerghübriidsüsteem on Eestis saadaval 120 hj 1,0 T-GDi bensiinimootoriga ja 7-DCT topeltsiduriga automaatkäigukastiga.

Valikus on ka 100 hj 1,0 T-GDi bensiinimootor, millel on 7DCT automaatkäigukast või 6-käiguline manuaalkäigukast. Kolmas mootorivariant on neljasilindriline 84 hj 1,2-liitrine MPi mootor, millel on 5-käiguline manuaalkäigukast.

Uus Hyundai i20 on oma eelkäijast 4% kergem, mis tagab konkurentsivõimelisi süsinikdioksiidi väärtusi. Kaalulangus tähendab ökonoomsemat liikumist, ohverdamata seejuures sõidumugavust. Samuti aitab kütusesäästule kaasa jõudeoleku funktsiooniga Start/Stop (ISG) mootori automaatne väljalülitussüsteem.

Uhiuus Hyundai i20 jõuab Eestisse novembris 2020. Hyundai i20 seeria hinnad algavad manuaalkastiga 13 990 eurost (1.2MPi 84 hj 5MT ) ning automaatkastiga 15 990 eurost (1.0 TGDi 100 hj 7DCT ). Järgmisel aastal täieneb Hyundai i20 seeria uute sportlike ja võimsate N Line ja N mudelitega.