Close

Täiselektriliste sõidukite ostutoetus

Toetuse suurus on 5000 € ühe elektrisõiduki kohta. Elektrisõidukiga tuleb nelja aasta jooksul toetuse väljamaksmisest läbida vähemalt 80 000 kilomeetrit ja sellest vähemalt 80% Eestis.

Taotlusi saab sisestada alates 18.detsembrist aga nende vastuvõtmine algab 17. jaanuaril 2020 kell 9 ning kestab kuni 600 000-eurose esimese vooru eelarve täitumiseni. Toetust saab taotleda Eesti e-äriregistris registreeritud ettevõtja või Eesti isikukoodi omav füüsiline isik.

Ettevõtjast taotleja saab küsida toetust kuni 15 elektrisõiduki ostuks ja füüsilisest isikust taotleja ühe elektrisõiduki jaoks. Eraisikule makstavast toetusest peab Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) tulumaksuseaduse kohaselt kinni tulumaksu.

Hyundai täiselektrilised sõidukid. Kiire saadavus!

IONIQ Electric 38 kWh

KONA Electric 64 kWh

KONA Electric 39,2 kWh

Hind toetusega al 33 990 €

Hind toetusega al 35 990 €

Hind toetusega al 30 990 €

IONIQ Electric on väga ökonoomne elektriauot, mis pakub sulle linnas ühe laadimisega kuni 412 km pikkust sõiduulatust.

KONA Electric esimene elektriline kompaktne linnamaastur Euroopas, mille sõiduulatus linnas on muljetavaldav – 619 km.

Uus väiksema akuga KONA Electric võimaldab linnas sõita kuni 407 km.

Taotlusvormi tuleb esitada järgmised dokumendid:

  1. Müügipakkumine Hyundai edasimüüjalt;
  2. Koopia sõidukikirjeldusest (IONIQ Electric, KONA Electric 64kWh, KONA Electric 39 kWh), milles on ära toodud sõiduki arvestuslik energiakulu ja maksimumkiirus;
  3. Liisingu korral liisingu pakkumine, millest nähtub liisingu andja, liisingu tingimused ja esmase sissemakse suurus. Liisingleping tuleb sõlmida krediidiasutusega või sellega ühte kontserni kuuluva ettevõtjaga või välisriigi krediidiasutuse filiaaliga (nimekiri on leitav siit).
  4. Maanteetranspordiettevõtjast taotleja puhul kinnitus, mille kohaselt ei kasutata ostetavat elektrisõidukit rendi või tasu eest kaupade vedamiseks maanteevedudel;
  5. Info ettevõtjast taotleja müügitulu suuruse kohta, kui ettevõtjast taotleja soovib toetust kolme või enama elektrisõiduki ostmiseks ja kui see info ei ole äriregistris kättesaadav.

KIK hindab taotlust ja juhul kui taotlus vastab kõigile nõuetele ning taotlusvooru eelarve võimaldab, teeb KIK taotluse rahuldamise otsuse.

Taotluse saab esitada siin:  E-toetuse keskkond

Täpsemat infot leiab KIKi kodulehelt: kik.ee