Close

Täiselektrilise IONIQu edu võti

Hyundai IONIQ oli maailma esimene sõiduauto, mida pakuti kohe kolme erineva elektrilise jõuallikaga: hübriid, pistikhübriid ja täiselektriline mudel. Seda esitleti esmakordselt 2016. aastal ja uuendati 2019. aastal. 2021. aasta mudel on nüüd saadaval ning muuhulgas saab see kaasa kauaoodatud Bluelinki telemaatikateenused. IONIQut on alates turule tulekust kiidetud viietärnilise ohutuse, madalate ülalpidamiskulude ja suurepärase disaini eest.

Tipptasemel turvalisus, parim väärtus ja erakordne tõhusus: esimese autona, mis oli saadaval kolme erineva elektrifitseeritud jõuallikaga, esindas IONIQ elektromobiilsuse valdkonnas suurt sammu edasi.

Kuigi on tõsi, et IONIQu jõuallikad võimaldavad vähendada märkimisväärselt nii heitgaaside hulka kui ka kütusekulu, on kõige rohkem kiidusõnu pälvinud siiski sõidukogemusega seotud elemendid: eelkõige selle esmaklassilised turvafunktsioonid, suurepärane üldine väärtus, auhinnatud disain ja erakordne tõhusus.

Parim NCAPi hinne

Pärast turule saabumist 2016. aastal sai Hyundai IONIQ kohe Euro NCAPilt hindeks maksimaalsed 5 tärni. Pärast värskenduskuuri läbimist 2019. aastal tunnustati seda taas parima hindega. Mudelit kiideti nii sõitjate kui ka jalakäijate kaitsmise eest. Hulgaliselt põhivarustusse kuuluvaid aktiivseid turvafunktsioone, seitse erinevat turvapatja, sealhulgas uuenduslik juhi põlvi kaitsev turvapadi, ja tugev, lööke absorbeeriv ehitus on need elemendid, mis mudelile parima hinde tagasid.

Auhinna võitja: IONIQu väikesed ülalpidamiskulud

Suurepärane hinna-kvaliteedi suhe, mida IONIQ pakub, on selle hoidnud klientide seas püsivalt populaarsena. EurotaxGlass, CAP, Auto Bild ja Schwacke on kõik kiitnud mudelit selle võime eest säilitada aastast aastasse enamikku oma esialgsest väärtusest ning Auto Bild ja Schwacke andsid mudelile kaks aastat järjest väärtuse tšempioni (Value Champion) tiitli. Lisaks leidis sõltumatu tarbijaanalüüsi veebileht Sust-it, et IONIQu ülalpidamine oli kõigist Euroopas müüdavaist sõidukimudelitest odavaim (hinnanguline käituskulu vaid 2 eurosenti kilomeetri kohta). See hoiab omamise kogukulu IONIQu puhul konkurentsivõimelist alghinda arvestades suhteliselt madalal.

Oodatud Bluelinki sideteenused

IONIQ Electric MY21 saab kaasa täiustatud Bluelink®-i telemaatikateenused, mis võimaldavad juhil oma autoga sidet pidada ja erinevaid auto funktsioone juhtida. Nii saavad Ioniq Electricu juhid autost eemal viibides nt selle kliimaseadet juhtida ning kõigil versioonidel on nutitelefoni rakenduse kaudu kauglukustamise või -avamise võimalus. Bluelink võimaldab ka laadimist kaugjuhtida ja rakenduse kaudu laadimisaegu ette planeerida.

Apple CarPlay ja Android Auto on nüüd kasutatavad juhtmevabalt otse teabe- ja meelelahutussüsteemi kaheksatollisel ekraanil, võimaldades kasutada väga mugavalt iOS- ja Android-nutitelefonide funktsioone.

Mürastandard

Elektriautod on liikudes vaiksed, mis vähendab liiklusmüra ja muudab sõitmise mugavamaks. Turvalisema liiklemise tagamiseks andis EL heakskiidu hoiatushelile uute sõidukite jaoks, mis on saanud tüübikinnituse pärast 1. juulit 2019.

See tagab jalakäijatele ja aeglaselt liikuvatele jalgratturitele suurema liiklusohutuse. Hyundai autode puhul kutsutakse seda süsteemi VESS-iks (Virtual Engine Sound System – virtuaalne mootori helisüsteem). Varasemate elektriautomudelite puhul on juhil olnud võimalik seda süsteemi ise sisse ja välja lülitada. Ioniqu 2021. aasta mudelite puhul on VESS-i hoiatusheli autos alati sisse lülitatud.

Hyundai toob meieni elektrilise tuleviku

Suur kasutajaskond Euroopas ja mujal maailmas tähendab seda, et Hyundai kuulub elektromobiilsuse valdkonnas liidrite hulka. Tänu IONIQuga saadud kogemustele ja selle mitmetele erinevatele kasutusjuhtudele ning tarbijatelt saadud tagasisidele saab Hyundai veelgi paremini täita klientide vajadusi, luues elektromobiilsuse järgmist põlvkonda. Ning siin ei ole mõeldud pelgalt sõidukogemust: Hyundai partnerid ja tütarettevõtted teevad tihedat koostööd taristu ja koduste laadimisjaamade pakkujatega, lisaks on Hyundai firmaautode allüksus valmis pakkuma tellimuspõhiseid elektrisõidukilahendusi ettevõtete sõidukiparkide jaoks.

IONIQ on saadaval hübriidi, pistikhübriidi ja täiselektrilise versioonina. Praeguse põlvkonna IONIQ Electricu sõiduulatus 38,3 kWh akuga on pärismaailma tingimustes 311 km (WLTP).

IONIQ Electric MY21 hinnad algavad 24 990 eurost. Esimesed autod saabuvad meie müügisalongidesse 2021. aasta aprillis.