Close

Suure sõiduulatuse ja uuendusi täis interjööriga voolujooneline täiselektriauto Hyundai IONIQ 6 teeb oma maailmadebüüdi

Hyundai Motori järgmine täiselektriauto avaldab muljet oma erilise siseruumiga. 77,4 kWh aku, mis on varjul kauni aerodünaamilise silueti all, pakub vastavalt WLTP-standardile vaid ühe laadimisega hinnanguliselt üle 610 km täiselektrilist sõiduulatust. IONIQ 6, mille WLTP-kohane hinnanguline energiakulu jääb alla 14 kWh/100 km, on üks kõige säästlikumaid elektriautosid kogu autoturul.
  • Sõitjate vajadusi arvestav IONIQ 6 salong pakub tänu auto 2950 mm teljevahele väga ergonoomilist ruumilahendust koos praktilise varustusega, mis teeb täiselektrilise sõidukogemuse veel paremaks.
  • IONIQ 6 põnevad uuendused – kahevärviline kiirustundlik meeleoluvalgustus, sooritusvõimet mõjutavate parameetrite seadistusvõimalus, aktiivne helitausta kujundusfunktsioon – lasevad nautida sõitu täpselt nii, nagu kellelegi meeldib.
  • Hyundai Motor Groupi üleilmne elektriautode moodulplatvorm (E-GMP) võimaldab 800 V ülikiire laadimisega aku kümnest kuni kaheksakümne protsendini täis laadida kõigest 18 minutiga. 
  • Saadaval on täiustatud juhiabisüsteemid ja tarkvara uuendused õhu kaudu.

SOUL, 14. juuli 2022 – Hyundai Motor Company tõi digitaalsel maailma esmaesitlusel näidatud filmiga avalikkuse ette oma pikisilmi oodatud voolujoonelise täiselektriauto IONIQ 61. Hyundai täiselektriautode tootemargi IONIQ uus mudel nihutab terve rea edumeelsete tehnoloogiate, paljude personaalsete seadistusvõimaluste ja pikenenud sõiduulatusega elektromobiilsuse seniseid piire.

IONIQ 6 hinnanguline täiselektriline sõiduulatus vastavalt kergsõidukite ülemaailmsele standardiseeritud katsemenetlusele (WLTP) on üle 610 km2 ning tänu Hyundai Motor Groupi üleilmsele elektriautode moodulplatvormile (E-GMP) on see varustatud ülikiire 400 V/800 V laadimisvõimalusega. Uuel mudelil on tõenäoliselt Hyundai seni kõige aerodünaamilisem väliskujundus ning suur hulk elektromobiilsuse kogemust parandavaid uudseid funktsioone, sh näiteks kahevärviline meeleoluvalgustus, kiirustundlik sisevalgustus, sooritusvõimet mõjutavate parameetrite seadistusvõimalus ning elektriline aktiivne helitausta kujundusfunktsioon (e-ASD).

Liikuva eluviisi lihtsustamiseks loodud isiklik ruum

Voolujooneline elektrisedaan kasutab ära kõiki E-GMP-platvormi eeliseid, millega kaasneb eriti pikk 2950 mm teljevahe ja valikuvõimalus 20- või 18-tolliste velgede vahel. Muljet avaldav 4855 mm pikkus kombinatsioonis 1880 mm laiuse ja 1495 mm kõrgusega teeb IONIQ 6 välimuse eriti stiilseks ja elegantseks, eristades seda selgelt ülejäänud elektriautodest.

IONIQ 6 siseruum on kujundatud võimalikult mugavaks isiklikuks pelgupaigaks. Kahevärviline meeleoluvalgustus laseb juhil muuta õhkkonna salongis enda eelistustele vastavaks, tehes valiku 64 eri värvitooni ja kuue eelsalvestatud teema seast. Kiirustundlik sisevalgustus teeb sõidu emotsionaalsemaks, muutes vastavalt sõidukiirusele sisevalgustuse heledust.

Valikvarustusena pakutavad eriti mugavad puhkeasendiga esiistmed3 lasevad lõpuni taha kallutatud seljatoele toetudes meeldivalt lõõgastuda. Lisaks on kõik autos olevad istmed valmistatud spetsiaalselt täiselektrimudelite jaoks, olles umbes 30% õhemad kui tavamudelite istmed ning jättes tänu sellele sõitjatele rohkem ruumi. Kasutajakogemuse parandamiseks on salongis neli C-tüüpi ja üks A-tüüpi USB-pesa.

Personaalset sõidukogemust parandab IONIQ 6 sõiduomadusi mõjutavate parameetrite seadistussüsteem, mis võimaldab juhil rooli ja kiirenduspedaali tundlikkust ning mootori ja jõuülekandesüsteemi töörežiimi vabalt muuta. Autojuht saab vastavalt isiklikele vajadustele ja eelistustele luua vaid paari nupuvajutusega mitmeid erinevaid kombinatsioone.

IONIQ 6 varustusse kuulub ka aktiivne helitausta kujundusfunktsioon (e-ASD) – tehnoloogia, mis teeb elektriautod põnevamaks ja samas inimsõbralikumaks. e-ASD tekitab salongis optimaalse kosmoselaevale sarnaneva taustaheli, mille tugevus muutub vastavalt auto liikumisele ja seisundile.

Rohkelt võimsust ja suur energiavaru

IONIQ 6 jaoks on saadaval valik eri mootoreid ja akuplokke, et igale kliendile leiduks sobiv lahendus. Pikimat sõiduulatust pakkuva 77,4 kWh aku paariliseks saab valida kas ühe või kaks elektrimootorit, saades tulemuseks vastavalt kas tagaveolise (RWD) või nelikveolise (AWD) versiooni. Mudelivaliku tipus troonib kahe mootoriga nelikveoline versioon, mille koguvõimsus on 239 kW ning pöördemoment 605 Nm. Selliste näitajatega mudel suudab nullist sajani kiirendada kõigest 5,1 sekundiga.

IONIQ 6 võib õigusega uhkust tunda oma muljet avaldava energiasäästlikkuse üle. 53 kWh aku, 18-tolliste velgede ja tagaveoga mudeli hinnanguline energiakulu vastavalt WLTP-standardile jääb alla 14 kWh/100 km. See tähendab, et IONIQ 6 on üks kõige energiasäästlikumaid sõidukeid kogu autoturul.

IONIQ 6 E-GMP-platvormil põhinev arhitektuur toetab nii 400 V kui 800 V laadimistaristut. Kuigi mudel on standardina ette nähtud 800 V laadimiseks, saab ilma lisakomponentide või adapteriteta kasutada ka 400 V laadimist. 350 kW laadijaga saab IONIQ 6 kümnest kuni kaheksakümne protsendini täis laadida kõigest 18 minutiga.

IONIQ 6, nagu enne seda ka IONIQ 5, on varustatud auto kui laadija (Vehicle-to-Load – V2L) funktsiooniga, mis võimaldab laadida mis tahes elektriseadmeid – ideaalne lahendus voolutarbe rahuldamiseks elektrikatkestuste ajal, telkimisel või väliüritustel. V2L-funktsiooni saab kasutada täiendava adapteri abil, mis ühendatakse välise laadimispesaga. Lisaks välisele voolupesale asub tagaistme serva all veel teinegi pesa sülearvutite, telefonide jm seadmete laadimiseks auto sees.

Kõrgtasemel tehnoloogia ja praktilised funktsioonid

IONIQ 6 armatuurlaual asub puutetundlik moodulekraan, mis koosneb 12-tollisest teabe- ja meelelahutussüsteemi ekraanist ning 12-tollisest digitaalsest näidikuplokist. Need pakuvad ligipääsu paljudele edumeelsetele tehnoloogiatele ja seadistusvõimalustele, et muuta digitaalne kasutajakogemus täiuslikuks ja täpselt enda soovidele vastavaks.

IONIQ 6 teabe- ja meelelahutussüsteem näitab vastavalt aku laetuse tasemele kaardil pidevalt auto sõiduraadiust. Apple CarPlay ja Android Auto kasutamine laiekraanil on erakordselt mugav. Olemas on ka Bluetooth-ühendus kahe seadme samaaegseks ühendamiseks – üks näiteks telefoniga rääkimiseks ja teine muusika voogedastuseks. Tippklassi Bose’i helisüsteemi kaheksa kõlarit, sh bassikõlar, on paigutatud hoolikalt valitud kohtadesse, et pakkuda parima kvaliteediga kuulamiselamusi. Navigatsioonisüsteem saab kaasa Bluelink®-i telemaatikateenused ja regulaarsed kaardiuuendused.

Täiustatud juhiabisüsteemid tagavad kõrgtasemel ohutuse

 Kui sõidetakse maanteel, aitab maanteesõidu abisüsteem 2 (HDA 2) hoida juhi poolt kindlaks määratud sõidukiirust ja pikivahet eessõitjaga ning hoolitseb selle eest, et auto püsiks oma sõiduraja keskel – isegi kurvide läbimisel. Kui auto kõrval sõidab ohtlikult lähedal teine sõiduk, aitab süsteem ohutuse tagamiseks muuta auto trajektoori. Sõites teatud kiirusest suurema kiirusega, hoides käed roolil ja lülitades sisse suunatule, vahetab auto ise automaatselt vastavas suunas sõidurada.

Isekohanduv kiirushoidik (SCC) aitab hoida juhi poolt salvestatud püsikiirust ja pikivahet ees liikuva sõidukiga, jäljendades seejuures juhi sõidustiili. Kui SCC parajasti ei tööta, tegeleb see juhi sõidustiili õppimisega. Kui SCC on aktiveeritud, lõpetab see õppimise ning matkib sõites automaatselt juhi sõidustiili.

Esikokkupõrke vältimissüsteem (FCA) aitab sõidu ajal ära hoida kokkupõrkeid auto ees olevate takistustega. Kui eesolev sõiduk järsult aeglustab või süsteem tuvastab esikokkupõrkeohu nt peatunud sõiduki või jalakäijaga, antakse juhile hoiatusega märku. Kui kokkupõrkeoht püsib ka pärast hoiatust, rakendab süsteem pidurid ise tööle.

Varustustasemete SEL ja Limited puhul saab süsteem kaasa veel mitu tipptasemel lisafunktsiooni: ristmiku ületamise abi, rajavahetuse ajal vastassuunast läheneva või kõrvalrajal liikuva sõiduki tuvastuse ja roolimisabi ning kokkupõrke vältimismanöövri roolimisabi funktsioonid. Kui ristmiku ületamisel tekib kokkupõrkeoht vasakult või paremalt läheneva sõidukiga, paneb ristmiku ületamise abifunktsioon pidurid automaatselt tööle. Kui rajavahetuse ajal tekib kokkupõrkeoht vastassuunast läheneva või kõrvalrajal eespool liikuva sõidukiga, keerab süsteem õnnetuse vältimiseks automaatselt ise rooli. Kui aga sõidu ajal tekib kokkupõrkeoht jalakäijaga, kes jääb osaliselt auto liikumisteele, keerab süsteem otsasõidu vältimiseks automaatselt ise rooli.

Ülejäänud poolautonoomsete juhiabisüsteemide hulka kuuluvad veel intelligentne piirkiiruse järgimise abisüsteem (ISLA), mis muudab auto sõidukiirust vastavalt kehtivatele kiirusepiirangutele, ning kaugtulede automaatlülituse süsteem (HBA), mis lülitab pimedal ajal kaugtuled vastassuunast läheneva sõiduki tuvastamisel automaatselt lähituledele ja seejärel tagasi kaugtuledele.

Mitmed süsteemid teevad avarii vältimiseks erinevates olukordades tihedat koostööd. Pimenurgas tuvastatud sõidukiga kokkupõrke vältimissüsteem (BCA) aitab rajavahetuse ajal ära hoida kokkupõrkeid kõrvalrajal tagantpoolt lähenevate sõidukitega. Teega paralleelselt parkimiskohalt väljudes paneb süsteem pidurid automaatselt tööle, kui tuvastab kokkupõrkeohu auto küljel tagant läheneva sõidukiga. Varustusse kuulub ka pimenurga jälgimismonitor (BVM), mis näitab ohutu rajavahetuse tagamiseks videopilti pimenurgas toimuvast. Suunatulede sisselülitamisel näitab see vaadet pimenurgale sellel auto küljel, kuhu poole suunda näidati.

IONIQ 6 kannab hoolt ka tagaistujate ohutuse eest: kui tagaistmelt hakatakse väljuma, annab ohutu väljumise hoiatus (SEW) märku, kui avatavale uksele läheneb tagantpoolt mõni sõiduk.

Mitu erinevat parkimist lihtsustavat süsteemi teevad parkimise eri olukordades mugavamaks kui eales varem. Kaugjuhitav iseparkimissüsteem 2 (RSPA 2) aitab auto kaugjuhtimise teel parkimiskohale või sealt välja manööverdada, ilma et selleks peaks ise autosse istuma. See süsteem saab hakkama auto parkimisega nii teega risti kui ka paralleelselt, aga ka diagonaalsele parkimiskohale.

Et teha parkimine veel turvalisemaks, näitab täisvaatemonitor (SVM) manööverdamise ajal videopilti kõigest, mis on auto ümber. Parkimise ajal ees, taga või külgedel tuvastatud takistustega kokkupõrke vältimissüsteem (PCA) aitab parkimiskohale sisenedes ja sealt väljudes hoida ära kokkupõrkeid auto ümber olevate jalakäijate ja objektidega. Kui süsteem sellise ohu tuvastab, annab see juhile hoiatusega märku. Kui kokkupõrkeoht pärast hoiatust veelgi suureneb, paneb süsteem pidurid automaatselt ise tööle.

Tarkvarauuendused õhu kaudu

 IONIQ 6 on Hyundai esimene mudel, mis pakub tarkvarauuendusi erinevate kontrollerite jaoks õhu kaudu. See tehnoloogia võimaldab uuendada auto eri elektriseadmete, aku, juhiabisüsteemide jms kontrollerite tarkvara autojuhil endal, et muuta sõit veelgi ohutumaks ja mugavamaks. Juht saab õhu kaudu uuendada ka kaarte ning teabe- ja meelelahutussüsteemi tarkvara.

IONIQ 6 värvivalik4

IONIQ 6 on saadaval 12 erineva kerevärviga: mattvärvidega Gravity Gold, Nocturne Gray ja Digital Green, pärlmuttervärvidega Abyss Black, Serenity White, Transmission Blue, Biophilic Blue ja Digital Green, metallikvärvidega Curated Silver, Nocturne Gray, Ultimate Red ja Byte Blue.

Interjööri jaoks on valikus neli värvilahendust: tumehall koos helehalliga, tume oliiviroheline koos helehalliga, must koos kahvatupruuniga ning must.

IONIQ 6 tootmine

IONIQ 6 tootmist alustatakse plaanide kohaselt 2022. aasta kolmandas kvartalis. Müügi alustamise ajakava tehakse teatavaks hiljem.

1 IONIQ 6 digitaalse maailma esmaesitluse filmi saab vaadata IONIQ 6 kampaanialehel (ioniq6.hyundai.com) ja Hyundai Motori ametlikul YouTube’i kanalil ja veebilehel. Filmi loomisel on võetud aluseks kontseptsioon „Ärata oma maailm“ (Awaken Your World) ning see kujutab üleilmsete suunamudijate igapäevaelu koos mudeliga IONIQ 6 väga leidlikul moel.

2 Mudeliga, millel on 77,4 kWh aku, tagavedu ja 18-tollised veljed

3 Saadaval ainult valitud turgudel

4 Pakutav värvivalik võib riigiti ja piirkonniti erineda.