Close

Ott Tänak tegi Audru ringrajal uue rajarekordi

14.-16. septembrini toimus Audru ringrajal Hyundai Brand Day. Ajakirjanikud ja Hyundai edasimüüjad Baltikumis said tutvuda kõikide Hyundai mudelitega alates i10’st kuni Santa Fe pistikhübriidini välja. Proovida oli ka Hyundai vesinikuauto NEXO, mis on nüüd Baltikumis saadaval.

Hyundai NEXO võimaldab ühe tankimisega sõita 666 km ning puhastab sõidu ajal õhukvaliteeti. NEXO on testitud polaarjoone lähedal ning loodud kasutamiseks põhjamaises kliimas. Mudel on välja töötatud külmkäivitamiseks  -30 °C juures. 2021. a H1 müügitulemuste järgi on Hyundai NEXO’l 51,7 % turuosa vesiniku sõidukite seas. Toyota Mirail on see 40,9 % ja Honda Clarity’l 1,6 %. Käesoleva aasta esimese kuue kuuga andis Hyundai klientidele üle 4700 vesinikusõidukit.

Foto: Vytatutas Pilkauskas, 98.lt 

Hyundai Brand Day pressi tuli võõrustama maailmameister Ott Tänak, kes soovijad Audrus kiirematele ringidele viis Hyundai N-mudelitega. Tänaku kindlal juhtimisel panime esmakordselt proovile ka NEXO. Tänak sõitis vesinikuautoga Audru ringrajal paar soojendusringi ning kaks kiiret ringi. Neist ühe ajaks tuli 1.51.14  ja teise 1.51.04, mis on vesinikuautode rekord Audru ringrajal.

Sõitu lõpetades kommenteeris Tänak, et tegu pole ju ringrajale mõeldud autoga vaid suure ja mugava linnamaasturiga, aga elektrimootori hea pöördemoment ning eelkõige superhead N-mudelite tasemel pidurid üllatasid teda positiivselt.

Hyundai NEXO tehnilised andmed ja varustuse leiad siit. Lisateabe saamiseks võta ühendust otse maaletoojaga: hyundai@hyundai.ee