Close

Kona Electric ületab sõiduulatuse hirmu

Pärast Kona Electricu esmaesitlust 2018. aasta suvel on uus Hyundai Kona Electric võitnud juba suuri autoauhindu. Hyundai teine täiselektriline mudel saab tunnustust oma sõiduulatuse, jõudluse, taskukohasuse ja üldise kasutatavuse eest. Kona Electric on edukalt ületanud sõiduulatuse hirmu, läbides Euroopa suuremate väljaannete testid.
  • Ületab piire: täiesti uus Kona Electric tõestab oma efektiivsust pikamaa testides.
  • Maailma esimene täiselektriline kompaktne maastur võidab Euroopas auhindu
  • Kona Electric teenib tipphinnanguid oma taskukohasuse, jõudluse, kasutatavuse ja disaini eest

Kona Electricu poolt võidetud prestiižsete auhindade rohkus kinnitab oma klassi parima staatust,“

ütles Andreas-Christoph Hofmann, Hyundai Motor Europe’i turundus- ja tooteturu asepresident.

„Kona Electric tõestab meie kogemust kõrgtehnoloogiliste ökosõidukite arendamisel ja on uueks verstapostiks elektriautode segmendis. Kombineerides elektrilise liikuvuse ja maasturi keretüübi, on Kona Electric auto, mis rõhutab meie juhtpositsiooni uute tehnoloogiate arendamises autotööstuses“

Pikamaa sõiduulatustestid: ületavad piire

Arvukates sõltumatutes pikamaatestides on Kona Electric läbinud palju pikemaid vahemaid kui ametlikus WLTP testis registreeritud 482 km. Üks esimesi teste oli sõit Prantsusmaale 2018. aasta Pariisi autonäitusele. Viis Kona Electric autot, igas kaks ajakirjanikku, läbisid vahemaa Frankfurtist Pariisi. Maksimaalne saavutatud sõiduulatus oli 506 kilomeetrit keskmise kiirusega 75 km/h.

Veelgi enam, Saksamaa suurima autoajakirja Auto Bild testis saavutas Kona Electric ühe laadimisega maksimaalseks läbitud vahemaaks 613 kilomeetrit. Seejärel lõid Prantsuse online-ajakirja Caradisiac testijad Pariisi autonäituse raames veelgi suurema rekordi. Kona Electric läbis ühe laadimisega 734,4 kilomeetrit võites kõiki teisi konkureerivaid katses osalenud elektrisõidukeid.

Hyundai on saavutanud parimad tulemused ka Ühendkuningriigi esiajakirjas What Car? elektriautode reaalse sõiduulatuse katses. Autoajakirja testi põhjal, mis kajastab reaalset kütusekulu diisel- ja bensiiniautodel, saavutas Kona Electric „päris maailmas“ ühe laadimisega läbisõiduks 416,8 km – see oli parim kõikidest testis osalenud autodest. 64 kWh akuga varustatud Kona Electric osales testis koos 13 teise nullemissioon-autoga erinevates sõidutingimustes Millbrook Proving Groundi testrajal.

Tulevikutehnoloogia kättesaadavaks kõigile

Juba selle aasta veebruaris nimetati UK Fleet World Honoursi raames Hyundai Kona Electric „game-changeriks“. See, uue Kona Electricu esimene auhind, märkis eduloo algust. Žürii hinnangul on auto uuenduslikud eripärad võimelised viima elektrimootoritega sõidukid veelgi enam massidesse.

Juulis 2018 võitis Hyundai Auto Expressi uue auto konkursil mitmeid auhindu, sealhulgas ka aasta taskukohaseima elektriauto tiitli. Kona Electric võitis võistluse Nissan Leafi ja Volkswagen e-Golfiga ning pälvis kohtunike heakskiidu oma ühe laadimisega läbitava vahemaa ja taskukohase hinna eest.

Ka 2018. aasta Pariisi autonäitusel, maailma ühel suurimal autosündmusel, võitis Kona Electric tänu oma kulude-säästu suhtele prantsuse online-ajakirja 01net.com auhinna „Aasta elektriauto“.

Samuti nimetati Hyundai kompaktne täiselektriline linnamaastur UK Parkers New Car Awards’il 2019. aasta parimaks öko-sõidukiks tänu heale sõiduulatusele, igapäevasele kasutusmugavusele, silmatorkavale disainile ja hinnale, mis võimaldab klientidel kaaluda uue pereautona elektriautot. Veel ühe ökoloogilise/rohelise saavutuse sai Kona Electric Tšehhis Praha Autofestivalil Escape6, kus pälvis auhinna „Aasta roheline auto“.

Täiesti uus Kona Electric: kompromissitu auto

Kona Electric ei sea kompromisse, kombineerides Hyundai progressiivse maasturite stiili ja nullheitega elektrilise jõuülekande. See sõiduk on Euroopa turul esimene täiselektriline kompaktne maastur, mis pakub väljapaistvat sõiduulatust – vastavalt ÜRO poolt toetatud WLTP-le (sõidukite ülemaailmne ühtlustatud katsemenetlus) – kuni 482 kilomeetrit. Kona Electric jätkab Konale eriomast disaini ja tee-seda-kõike-hoiakut. Tänu ruumikusele on täiesti uus Kona Electric tõeliselt mitmekülgne ja igapäevaseks kasutamiseks sobilik auto.

Tule proovisõidule