Close

Ihaldatud IONIQ 6 müük algab täna Baltikumis täiesti uudse hinnastusega

Tagaveoline IONIQ 6 maksab 59 390 € ja nelikveoline mudeliversioon 64 390 €. Mõlemad mudelid on rikkaliku Ultimate varustusega ja suure 77,4 kWh akuga.  Lisavarustus on kliendile tasuta.

IONIQ 6 uus hinnastus lubab kliendil valida endale meelepärane lisavarustuse tasuta.  Standardvarustuses väga ökoloogiline IONIQ 6 on koos 18-tolliste AeroWheels valuvelgede, õhutakistust vähendavate digitaalsete küljepeeglite ja 46% ulatuses taaskasutatud sisustuskangaga.

Tagaveolise IONIQ 6 sõiduulatus on kombineeritud WLTP mõõtmismeetodi järgi 614 km, nelikveolise mudeli puhul 583 km.

Tavaliselt lisatasu eest pakutava ökoloogiliselt töödeldud nahaga polsterdatud musta või heleda salongi saab tellida tasuta, nagu ka uudsed digitaalsed küljepeeglid. Lisaks on valikus ka 20-tollised UltimateWheel valuveljed, mis aga vähendavad sõiduulatust umbes 64-69 km võrra.

Vabalt valitavaid lisasid saab piiranguteta omavahel kombineerida: soovitud mudelil võib olla nahkpolster, väiksemad veljed ja digitaalsed küljepeeglid.

IONIQ 6 on erakordselt ilus ja ökonoomne mudel. Tahtsime pakkuda meie klientidele vabadust valida pikima sõiduulatusega ökoloogiline auto või seda alternatiivselt isikupärastada, asendades muudatused lisatasuta“,

kinnitab Hyundai Motor Finlandi tootejuht Aki Kaukola.

Hyundai IONIQ 6 standardvarustuses on näiteks 3,6 kW auto kui laadija (Vehicle-to-Load – V2L) funktsioon koos Schuko adapteriga, aku eelsoojendus kiirlaadimisjaama navigeerimisel, Intelligent Matrix LED driving lights, HUD esiklaasi peegeldusnäidik, HDA 2 maantesõidu abipakett, kaugjuhitav iseparkimissüsteem 2.0 (RSPA), uusima põlvkonna Hyundai SmartSense -turvapakett, E-Active Sound Design, täisvaatemonitor, kahetsooniline meeleoluvalgustus ja Bluelinki telemaatikarakendus.

IONIQ 6 hinnakirja ainsad tasulised lisad on klaasist katuseluuk (999 €) ja erivärvid (mattvärv 890 €, metallik-, pärl- ja erivärvid 690 €).

Hyundai IONIQ 6 on ehitatud E-GMP platvormile, mis lubas 4855 mm pikkusele ja 2,95-meetrise teljevahega autole luua eriti ruumika ja avara salongi. Pagasiruumi (VDA) suurus on 401 l. Lisaks on tagaveolise mudeli kapoti all 45-liitrine ning nelikveolisel 14,5 liitrine eraldi pakiruum.

IONIQ 6 on üks kõige energiasäästlikumaid elektriautomudeleid turul. Autoõhutakistustegur on vaid 0,21 ja aerodünaamikasse on panustatudnäiteks aktiivsete õhuvõtuavade, rattakorpuse õhkkardinate ja efektiivsespoileriga.

Uus IONIQ 6 on ka üks väheseid automudeleid turul, mida saab laadida nii 400-voldises kui ka ülikiiretes 800-voldistes laadijates. Ideaaltingimustes saab IONIQ 6 laadida 800-voldises laadimisjaamas tippvõimsusega kuni 240 kW, mis täidab aku 10-80 protsendini vaid umbes 18 minutiga.

IONIQ 6 on Hyundai esimene automudel, millele on võimalik teha üle-õhu auto tarkvarauuendused (Over-the-Air).

„Autod uuenevad pidevalt ja OTA uuendused säästavad palju kliendi aega, sest auto tarkvara saab uuendada ja paigaldada ka ilma hoolduskülastuseta. Juba IONIQ 5-l oli võimalus navi- ja multimeediasüsteemi kaugvärskendada, kuid IONIQ 6 puhul loodud uuendus laiendab võimalusi veelgi“, räägib Kaukola.

Esimesed IONIQ 6 autod jõuavad Baltikumi 2023. aasta varasuvel. Eelmüük algas täna, 12. jaanuaril 2023.