Close

Hyundai on üks populaarsemaid elektriautosid Baltikumis juba mitmendat aastat järjest!

Hyundai on üks populaarsemaid elektriautosid Baltikumis ning hoiab kokkuvõttes 12,3% turuosaga väärikat III kohta, jäädes alla vaid Volkswagenile ja Renault’le.

Kolmes riigis müüdi 893 elektriautot ja neist 134 olid Hyundai KONA Electric ja IONIQ Electric. Eestis on Hyundai elektriautode müügitabelis I, Lätis IV ja Leedus II kohal, edestades müügis Nissanit, Porchet ja Peugeot’. Tesla on müügitabelis VII kohal.
Ka Soomes hoiab Hyundai elektriautode müügitabelis juba teist aastat järjest III kohta.

Hyundai elektriautode valikus on KONA, mis on julge ja ruumikas linnamaastur kuni 660 km sõiduulatusega linnas ning on saadaval 39 kWh (136 hj) ja 64 kWh (204 hj) akuga. Teine elektriauto Hyundai IONIQ võimaldab läbida ühe laadimisega täielikult elektritoitel 412 km. Tänu suurele sõiduulatusele on Hyundai elektriautosid usaldanud nii suurfirmad, kes need töösõitudeks ka juba oma autoparki on ostnud, kui ka eraisikud.

Autoajakirja What Car? poolt Ühendkuningriigis 2020. aastal läbiviidud uuringus, kus 13 000 elektriauto omanikku selgitasid välja usaldusväärseima elektriauto, sai Hyundai KONA tulemusega 98,5% väärika II koha. Eraldi plussina toodi välja head garantiitingimused. Ainult 7% autodest esines tõrkeid, aga need kõrvaldati garantiikorras ja tasuta.

Hyundai elektriautode valik saab täiendust suve alguses lansseeritava täiesti uuel platvormil IONIQ 5 näol, see stiilse ja lakoonilise disainikeelega ruumikas elektri-SUV toob ülikiire 800-voldise laadimise esimesena keskmise hinnaklassi elektriautole!