Close

Hyundai Motorsport konstrueerib elektrimootoriga võidusõiduautot

Hyundai Motorsport on alustanud elektrimootoriga võidusõiduauto konstrueerimist, mis tähendab firmale uue ajastu algust motospordis.

Alzenaus, Hyundai Motorspordi Saksamaa peakorteris, disainitud ja ehitatud autot näidatakse avalikkusele esimest korda 10. septembril toimuval Frankfurdi automessil.

Üleminek elektrienergiale näitab Hyundai Motorspordi jätkuvat kasvu, mis on tõestust leidnud nii rallil kui ka ringrajasõidus alates 2012. aastast. Kuuendal hooajal on WRC meeskond mitme võidu järel tootjate arvestuses esikohal.

Peegeldades autotööstuse üleüldist liikumist hübriid- ja elektrienergiale, on ka motosport viimastel aastatel sama teed läinud, tutvustades mitmeid elektri- ja hübriidautosid ning regulatsioone.

See uus ja põnev peatükk laseb Hyundail näidata oma võimekust tipptulemusteks, rohelise tehnoloogia kogemusi ja vankumatut kirge motospordi vastu.

„Hyundai Motorsport on uue ajastu lävel. Meie meeskond Alzenaus on juba kuid töötanud uue põneva elektriauto kallal ja varsti on meil võimalus näha selle töö vilju,“ ütles meeskonnapealik Andrea Adamo.

„See on uus peatükk meie firma ajaloos, loomulik jätk meie tegevusele motospordis, mis on tihedalt seotud hetketrendide ja uuendustega autotööstuses laiemalt. Enam ei pea kaua ootama, septembri alguses saab Frankfurdis kõik paljastatud.“