Close

Hyundai Motorsport allkirjastas Ott Tänakuga kaheaastase WRC-sarja lepingu

Hyundai Motorsport, mille peakorter asub Saksamaal, Alzenaus, allkirjastas kaheaastase lepingu Ott Tänakuga, kes osaleb kaks täishooaega WRC-sarjas.

Ott Tänak ja kaardilugeja Martin Järveoja võistlevad 2020 aasta WRC-sarja 14 etapis Hyundai Motorspordi ridades, et toetada meeskonna ambitsioonikat plaani saada meeskondlik tiitel. Esimene etapp toimub 23.-26. jaanuaril Monte Carlos.

Hyundai Motorsport kinnitas, et järgmise aasta WRC-sarjas, mis on meeskonnale seitsmes hooaeg, osaleb kolm Hyundai i20 Coupe WRC-autot ja neli sõitjat. Lisaks Ott Tänakule sõidab Hyundais järgmine hooaeg Thierry Neuville. Dani Sordo ja Sébastien Loeb jagavad kolmandat autot. Ühtlasi peetakse läbirääkimisi Andreas Mikkelseni ja Craig Breeniga, et jätkata koostööd ka 2020 aastal.

2020 WRC-sarja uued etapid Keenias, Uus-Meremaal ja Jaapanis saavad olema tõelisteks väljakutseteks Hyundai Motorspordile.

Ott Tänak: „Mul on hea meel liituda Hyundai Motorspordiga 2020 WRC hooajaks. Andrea (Andrea Adamo, Hyundai Motorspordi tiimipealik) paljulubav visioon sobitub minu ambitsioonikate tulevikuplaanidega. On suur au oma karjääri põnevaimal etapil, saada võimalus liituda meeskonnaga. Mul on suur lugupidamine selle vastu, mida Hyundai on saavutanud. Oleme mitu hooaega külg külje kõrval võistelnud. Neil on alati olnud konkurentsivõimeline meeskond ja auto, nii et nüüd on põnev näha asju ka teiselt poolt. Sõitjate koosseis on väga tugev ja ma ootan juba suure põnevusega, mida me selle paari järgneva aasta jooksul üheskoos saavutada suudame.”

Andrea Adamo: „Ott Tänakuga kaheaastase lepingu allkirjastamine tõestab Hyundai pühendumist ja ambitsioone autoralli maailmameistrivõistlustel. Osaleme sel hooajal tiitli nimel väga tihedas võitluses ja Oti ning Martini ühinemine meeskonnaga 2020 aastal, annab meile võimaluse olla järgnevatel aastatel esikohal. Nagu me kõik oleme näinud, on ta erakordne talent, muljetavaldavalt kiire ja stabiilne erinevatel maastikel – tõeline leid Hyundai Motorspordile. Selle teadaandega on meil neli meeskonda kinnitatud 2020 hooajaks. Thierry ja Ott võistlevad kõikidel etappidel oma Hyundai i20 Coupe WRC masinaga, Dani ja Sébastien jagavad kolmandat autot. See on tugev ja inspireeriv koosseis, mis seab kogu meeskonnale kõrgema eesmärgi, mille poole püüelda. Samuti jätkame kõnelusi võimalikust koostööst järgmisel hooajal Andrease ja Craigiga.“