Close

Hyundai Motor kolmekordistab Kona Electricu tootmisvõimsust

Alates 2020. aasta märtsist algab Kona Electricu tootmine ka Hyundai Tšehhi tehases (HMMC). Hyundai lühendab oluliselt Kona Electricu tarneaegu Euroopas.
  • Hyundai võib saada üle 80 000 valmiva sõidukiga 2020. aastal Euroopa suurimaks nullheitega sõidukite pakkujaks
  • Balti riikides müüdavaid Kona Electricu mudeleid valmistatakse praegu Ulsanis, Koreas
  • Hyundai oli 2019. aastal Baltikumi müüduim elektriautomark

Seoses kiirelt kasvava nõudlusega nullheitega sõidukite järele kolmekordistab Hyundai Motor oma Kona Electricu kättesaadavust Euroopa klientidele. Alates 2020. aasta märtsist hakatakse Kona Electricut tootma Tšehhi tootmisettevõttes, samuti suurendatakse olemasolevat tarnet Ulsani tehasest Lõuna-Koreas. See lühendab oluliselt tarneaegu Euroopa klientidele. Balti riikides müüdavad Kona Electricud valmivad praegu ainult Koreas.

Otsus Kona Electricu täiendavaks tootmiseks Euroopas tehti Hyundai Euroopa klientide paremaks teenindamiseks. Alates 2018. aastal müüki tulemisest on Kona Electricu nõudlus ületanud kõiki ootusi ning võimsuse suurendamine on mõeldud tõusva nõudlusega sammu pidamiseks.

2020. aastaks pakub Hyundai oma Euroopa klientidele 80 000 nullheitega sõidukit, sealhulgas mudeleid Kona Electric, IONIQ Electric ja NEXO. Selle arenguga loodab Hyundai saada 2020. aastal Euroopa suurimaks nullheitega sõidukite pakkujaks.

„Me kuulame oma kliente ja tegime selle otsuse, et rahuldada kasvavat nõudlust meie elektrisõidukite järele. Kuna üha rohkem inimesi hoolib oma auto mõjust keskkonnale, näeme Euroopa turul tohutut potentsiaali,“ ütles Dong Woo Choi, Hyundai Motor Europe HQ president ja tegevdirektor. „See peegeldab meie progressiivset mentaliteeti ja tugevdab meie liidripositsiooni tulevikus.“

Lisaks nullheitega teedrajavate mudelitele juhib ettevõte tööstusharu ka kõige mitmekülgsemate elektriliste tehnoloogiatega oma teistes seeriaautodes. Alates 48-voldisest kerghübriidist kuni täishübriidideni (HEVd) ja pistikhübriidideni (PHEVd) on Hyundai järjekindlalt tunnistatud juhtivaks tootjaks püüdlustes, et muuta tuleviku liikuvus rohkematele inimestele kättesaadavaks.

Kona Electric on meedia poolt mitmeid kordi tunnistatud murranguliseks uueks autoks. Selle populaarne maasturitüüpi kere, mis on kombineeritud võimsa elektrilisejõuallikaga, toob Kona Electricu märkimisväärse sammu võrra lähemale klientidele, kes on esimese elektriauto otsingul.

Tänu hiljuti kasutusele võetud täiustustele pakub see nüüd veelgi suuremaid eeliseid, sealhulgas kiiremat kolmefaasilist laadimist paljudel Euroopa turgudel ja uut valikulist navigatsioonisüsteemi 10,25-tollise ekraaniga.