Close

Hyundai Motor Group esitleb uut elektrisõidukitele loodud E-GMP platvormi

Hyundai Motor Group esitleb uut elektrisõidukitele loodud E-GMP (Electric-Global Modular Platform) platvormi. Uuel platvormil põhinevad elektri sõiduautod pakuvad sõiduulatust üle 500 km ja kiirlaadimist (18 minutiga 80%). E-GMP baasil valmiv tippversioon kiirendab 0-100 km/h vähem kui 3,5 sekundiga, tippkiirus on 260 km/h.

Uus E-GMP platvorm on arendatud kõrgepingeakul baseeruvatele elektri sõiduautodele, mistõttu on sellel mitmed eelised võrreldes varasema EV platvormiga, mida kasutati ka sisepõlemismootoriga sõiduautodel baseeruvatel elektriautodel. Näiteks arendustegevuse paindlikkus, sõiduomaduste ja suutlikkuse paranemine, pikem sõiduulatus, turvalisus ning suurenenud siseruum kaasreisijatele ja pagasile.

E-GMP laadimissüsteem on standardvarustuses 800V, kuid võimaldab ka 400V laadimist, ilma et oleks vaja kasutada lisakomponente või adaptereid. Selline multi-laadimissüsteem on maailma esimene patenteeritud tehnoloogia, mis juhib mootori ja inverteri tööd vastavalt vajadusele tõsta laadimispinget 400V pealt 800V peale, et tagada stabiilne laadimine.

Järgmise aasta teises pooles jõuab turule E-GMP platvormil toodetud auto – IONIQ 5.