Close

Hyundai IONIQ 6 võitis maailma aasta auto, maailma aasta elektrisõiduki ning maailma aasta autodisaini auhinna

IONIQ 6 pälvis New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel maailma aasta auto žüriilt rohkelt tunnustust.
  • Voolujooneline elektrisedaan on juba teine Hyundai IONIQ, mis nopib pärast IONIQ 5 kolmikvõitu 2022. aastal maailma aasta auto auhindade jagamisel kolm tähtsaimat tiitlit.
  • IONIQ 6 täislaadimiseks kümnest kuni kaheksakümne protsendini kulub vaid 18 minutit, selle sõiduulatus (WLTP) on 614 km* ja see on varustatud auto kui laadija (V2L) tehnoloogiaga.
  • Nutikate transpordilahenduste pakkujana plaanib Hyundai Motor 2030. aastaks turule tuua 17 akutoitel töötavat täiselektrilist mudelit.

Hyundai Motor Company paljukiidetud voolujooneline elektrisedaan IONIQ 6 pälvis rahvusvaheliselt žüriilt oma unikaalse aerodünaamilise disaini ja muljetavaldavalt pika sõiduulatuse eest 2022. aasta maailma aasta auto, maailma aasta elektrisõiduki ning maailma aasta autodisaini auhinna. Maailma aasta auto žürii tegi tulemused teatavaks täna New Yorgi rahvusvahelisel autonäitusel (NYIAS) toimunud tseremoonial.

Kolme 2022. aastal turule saabunud finalisti seast valis žürii, kuhu kuulus 100 autoajakirjanikku 32 eri riigist, võitjaks IONIQ 6. See on Hyundai jaoks juba teine kolmikvõit maailma aasta auto auhindade jagamisel. Eelmisel aastal valis žürii samades kategooriates võitjaks IONIQ 5.

Meil on väga hea meel saada sellise au osaliseks juba teist aastat järjest. See on suureks tunnustuseks Hyundai Motor Company suurepärastele talentidele ja meie kõigi lakkamatutele pingutustele, et tuua turule selline elektriauto nagu IONIQ 6,

ütles Jaehoon Chang, Hyundai Motor Company president ja tegevjuht.

„Saadud tunnustus innustab meid veelgi enam pühenduma eesmärgile olla üleilmne liider sõidukite elektrifitseerimisel ja paneb meid nutikate liikuvuslahenduste pakkujana veel rohkem pingutama.“

„Püüame luua oma klientidega alati emotsionaalset sidet ja IONIQ 6 disainiga oleme selle saavutanud paremini kui kunagi varem. Julge ja voolujooneline stiil ühendab ligitõmbava emotsionaalse veetluse aerodünaamilise tõhususega, mis tagab erakordselt pika sõiduulatuse,“ ütles SangYup Lee, Hyundai asepresident ja üleilmse disainikeskuse juht. „Auto sees oli meie eesmärgiks luua isiklik stuudio, mis pakub hästi läbi mõeldud ruumilahendust ja rahulikku funktsionaalsust, mis meie arvates teeb elektriauto disaini veelgi paremaks.“

IONIQ 6 on teine mudel, mis on turule toodud Hyundai üksnes täiselektriliste sõiduautode kaubamärgi IONIQ all. IONIQ 6 kasutab täielikult ära kõiki eeliseid, mida pakub Hyundai spetsiaalselt välja töötatud üleilmne elektriautode moodulplatvorm (E-GMP). See tagab suure siseruumi ning võimaldab 800 V ülikiire laadimisega aku kümnest kuni kaheksakümne protsendini täis laadida kõigest 18 minutiga.

Üliväikese õhutakistuse koefitsiendiga 0,21 on IONIQ 6 üks kõige aerodünaamilisemaid ja energiasäästlikumaid elektriautosid kogu autoturul. Voolujoonelise elektrisedaani sõiduulatus ühe laadimisega on vastavalt WLTP-standardile 614 km* . Kaherattaveolise (2WD) 18-tolliste rehvidega standardmudeli energiakulu on WLTP-standardi kohaselt 13,9 kWh/100 km.

IONIQ 6 rikkaliku varustuse hulka kuuluvad mitmed juhiabisüsteemid, auto kui laadija (V2L) tehnoloogia ja edumeelsed sidelahendused koos tarkvara uuendustega õhu kaudu (OTA) – kõik see teeb autos viibimise senikogematult mugavaks. Avar ja ergonoomiline siseruum kasutab ära kõiki eeliseid, mida pikk 2950 mm teljevahe pakub. Nii saab see kaasa rohkelt elektromobiilsuse kogemust parandavaid uudseid funktsioone – nende seas on näiteks kahevärviline meeleoluvalgustus, kiirustundlik sisevalgustus, sooritusvõimet mõjutavate parameetrite seadistusvõimalus ning elektriline aktiivne helitausta kujundusfunktsioon (e-ASD).

Sel aastal andis maailma aasta auto žürii ka SangYup Leele 2023. aasta maailma autoinimese tiitli – märkimisväärse panuse eest kõige põnevamate ja innovaatilisemate 2022. aastal esitletud ideeautode ja seeriamudelite loomisse, sh Hyundai IONIQ 6, täiesti uus KONA ja N Vision 74 Rolling Lab.

Lisaks on IONIQ 6 viimaste kuude jooksul võitnud veel mitu mainekat auhinda: ajakirja GQ autoauhindade jagamisel pälvis see 2023. aasta sedaani tiitli ning ajakirjalt Le Guide de l’auto aasta parima uue auto tiitli. Lisaks sai mudel Euro NCAP-ilt ohutuse eest hindeks 5 tärni ning valiti oma klassi parimaks suurte pereautode kategoorias.

Kaubamärgi IONIQ tänavused saavutused annavad Hyundai Motorile uut jõudu, et kiirendada oma elektrifitseerimisstrateegia elluviimist ja saada maailma juhtivaks elektrisõidukite tootjaks. 2030. aastaks kavatseb Hyundai Motor tuua turule 17 uut BEV-mudelit, sh mitu luksusmargi Genesis mudelit, ning plaanib saavutada BEV-mudelite üleilmseks aastaseks müügimahuks 1,87 miljonit.

* Toodud statistika põhineb pikema sõiduulatusega mudelil, millel on 77,4 kWh aku, kaherattavedu (2WD) ja 18-tollised rehvid. USA Keskkonnakaitseagentuuri (EPA) hinnangul on selle mudeli ligikaudne sõiduulatus 581 km.