Close

Hyundai IONIQ 5 teeb oma debüüdi virtuaalsel maailma esmaesitlusel

23. veebruaril toimuva virtuaalse maailma esmaesitluse eel avalikustati pildid uue mudeli interjöörist. Auto sisustuses on kasutatud säästvaid materjale ja tekstiile, nagu näiteks keskkonnahoidlikult töödeldud nahka, biovärve ning looduslikke ja taaskasutatud kiude. Erinevalt traditsiooniliste jõuallikatega keskmise suurusklassi linnamaasturitest tagab spetsiaalne elektriautode platvorm pika teljevahe ja sileda põranda, võimaldades suurt läbimurret sisekujunduses.

Hyundai Motor Company avaldas uue pildi, millelt saab esmakordselt näha kauaoodatud IONIQ 5 avarat ja mitmekülgset siseruumi, andes pisut aimu uudismudelist selle 23. veebruaril aset leidva virtuaalse maailma esmaesitluse eel.

IONIQ 5 on esimene BEV-mudel, milles kasutatakse Hyundai E-GMP-moodulplatvormi (Electric-Global Modular Platform). See on spetsiaalselt elektriautode jaoks loodud platvorm, milles akud on paigutatud ühetasaselt esi- ja tagatelje vahele, võimaldades teha auto salongi ruumikamaks ja andes vabamad käed selle sisustamiseks. Nii on rohkem võimalusi personaalseteks ja paindlikeks lahendusteks, et mahutada autosse mugavalt ära nii sõitjad kui nende pagas. Tänu siledale põrandale saab keskkonsooli ette- või tahapoole nihutada.

Nn nullgravitatsiooniga (Zero-Gravity) esiistmed on varustatud jalatugedega, mis lasevad auto laadimise ajal ka sõitjatel „end laadida“ ja lõõgastuda. Kõikide istmete asendit saab muuta, tehes esiistmetel istuvate täiskasvanute jaoks tagaistmel asuvate laste või lemmikloomade eest hoolitsemise palju lihtsamaks.

IONIQ 5 on selge sõnum uutest kujundusvõimalustest, mis lasevad vaadata väga optimistlikult klientide ootustele uudsel elektriautode ajastul,“

ütles SangYup Lee, Hyundai üleilmse disainikeskuse juht ja asepresident.

Kõrge kvaliteediga keskkonnasõbralikud interjöörid

IONIQ 5 väljatöötamisel mõtlesid Hyundai disainerid põhjalikult sellele, mida kasutajad tänapäevaselt sõiduautolt ootavad ning otsustasid kasutada IONIQ 5 sisekujunduses keskkonnasõbralikke ja säästvalt valmistatud materjale.

Istmed on kaetud keskkonnahoidlikult töödeldud nahaga, mis on värvitud ja töödeldud linaseemneõliga. Salongi kogu ülejäänud pehme sisustuse jaoks on kasutatud tekstiile, mis on saadud taastuvatest allikatest – nt suhkruroo biokomponentidest, villast ja polükiust materjale, aga ka PET-plastpudelite ümbertöötlemisel saadud kiududest riiet. Erinevad sisepinnad, sh armatuurlaud, lülitid, rool ja uksepaneelid, on kaetud rapsi- ja maisiõlist valmistatud bio-polüuretaanvärviga.

Peamiselt keskkonnasõbralike materjalide ja tekstiilidega sisustatud salongi sisekujundus peegeldab tarbijate kasvavat huvi personaalse transpordi vastu, mis tagaks igakülgse heaolu ja vastaks nõudlusele eetilisemate ja jätkusuutlikumate toodete järele.

Mugav ja kiire laadimine

IONITY laadimisvõrgus saavad autojuhid oma uhiuue IONIQ 5 maksimaalse laadimisvõimsusega väga kiiresti täis laadida. 800 V aku on võimalik kümnest kuni kaheksakümne protsendini täis laadida kõigest 18 minutiga. Piisab vaid viiest minutist laadimisest ning läbida saab juba 100 km.

IONIQ 5 maailma esmaesitlus

Hyundai toob oma IONIQ 5 avalikkuse ette virtuaalsel maailma esmaesitlusel 23. veebruaril 2021. Selle käigus avaldab Hyundai üksikasjaliku ülevaate IONIQ 5 innovaatilistest lahendustest ja omadustest ning sellest, milliseid eeliseid uus BEV-mudel tarbijatele pakub.