Close

Hyundai IONIQ 5 – 2022. aasta parim pereauto

IONIQ 5 võitis Saksa ajakirja AUTO Straßenverkehr lugejaküsitluses disaini ja tehnoloogia kategooriates Aasta Pereauto 2022 tiitli.

Hyundai elektriauto IONIQ 5, mis on juba võitnud maineka Maailma Aasta Auto aunimetuse ning valitud Aasta Autoks 2022 Saksamaal, Suurbritannias, Taanis, Eestis ja Šveitsis, jätkab erinevatel konkurssidel osalemist võidulainel – nüüd pälvis menukas mudel Saksa autoajakirjalt AUTO Straßenverkehr disaini ja tehnoloogia võistluskategooriates Aasta Pereauto 2022 tiitli.

IONIQ 5 saavutas võidu nii disaini kui ka tehnoloogia kategoorias, jättes selja taha tervelt 81 vähemalt 400-liitrise pagasimahuga konkurenti hinnaklassis 25 000–35 000 eurot. Sel aastal osales ajakirja veebiküsitluses üle 10 000 lugeja.

Hyundai IONIQ 5 mitmekülgne varustus ja suurepärased omadused teevad sihtkohta sõitmise sama meeldivaks kui sihtkohas viibimise. IONIQ 5 ühendab mugavuse uuendusliku tehnoloogiaga. See on mudel, milles on arvestatud nii juhi kui ka reisijate – kaasa arvatud laste – vajaduste ja soovidega.

Tänu IONIQ 5 täpselt kolmemeetrisele teljevahele on selle sisse õnnestunud luua D-segmendi interjöör, kuigi väliselt on tegu märksa kompaktsema sõidukiga. Auto arvukad innovaatilised lahendused, nagu 140 mm liuguv keskkonsool ning kallutatavad ja 135 mm ette-taha nihutatavad tagaistmed, lasevad auto siseruumi kiiresti oma vajadustele vastavaks kohandada. Puhkeasendi ja mugava jalatoega juhiiste, mille saab lõõgastumiseks kõigest ühe nupuvajutusega lõpuni taha kallutada, on hoolikalt viimistletud salongi krooniks Premium-varustustasemega mudelites. Koos varustustasemega Ultimate saab samasuguse istme endale ka juhi kõrval istuv kaassõitja.

IONIQ 5 hiljuti uuendatud 2023. mudeliaasta versioon on varustatud uue ja suurema 77,4 kWh aku ning aku eelsoojendusfunktsiooniga, mis valmistab aku juba kiirlaadija juurde navigeerimisel laadimiseks ette. Tänu auto kui laadija (Vehicle-to-Load – V2L) tehnoloogiale täidab IONIQ 5 ka ratastel akupanga funktsiooni, võimaldades laadida ja toitevooluga varustada nii suuremaid kui ka väiksemaid elektroonikaseadmeid. V2L-funktsiooni väljundvõimsuseks on vähemalt 3,6 kW.

IONIQ 5 standardvarustusse kuuluvad ka auhinnatud Hyundai Bluelinki telemaatikateenused ja telefonirakendus, millega saab kaugjuhtida auto laadimist ja kliimaseadme tööd ning lukustada või avada auto uksi. Lisaks saab marsruuti puudutavaid andmeid väga lihtsalt telefonist otse auto navigatsioonisüsteemile saata.