Close

Hyundai i20 on nutikam, ohutum ja värskenduskuuri läbinud disainiga

Hyundai Motor on lisanud mudelile sõidumugavust ja -ohutust suurendava 7DCT-käigukasti.
  • i20 on tipptasemel ohutusvarustusega, muu hulgas on sel aktiivohutust tagavad Hyundai SmartSense juhiabifunktsioonid, nt tagant otsasõidu vältimist hõlbustav funktsioon, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatusfunktsioon, juhi tähelepanu hajumise vältimist hõlbustav funktsioon ja kaugtulede automaatne välja- ja sisselülitus.
  • Sõiduki moodsal täiustatud heli- ja infosüsteemil on muu hulgas seitsmetolline värviline puuteekraan ja eelseadistatud funktsioonid Apple CarPlay ja Android Auto.

Tänu värskenduskuuri läbinud i20 mudelile on Hyundai Motor B-segmendis jätkuvalt edukas. i20 viieukselise ja Active Cross mudeli uus moodsam disain ja Hyundai SmartSense’i täiustatud juhiabifunktsioonid täidavad kõigi klientide ootused. Kõigile i20 mudelitele on Hyundai esmakordselt lisanud ka sõidumugavust suurendava seitsmekäigulise, topeltsiduriga käigukasti (7DCT) ja CO2-heitmeid vähendava tühikäigu start-stoppfunktsiooniga (ISG).

„i20 on üks meie põhimudelitest, mille müügitulemused on Euroopas püsinud viimasel kümnendil parimate hulgas,“ selgitas ettevõtte Hyundai Motor Europe turundus- ja tootearendusvaldkonna asepresident Andreas-Christoph Hofmann. „i20-mudelite disaini, ohutuse, ühendusvõimaluste ja käigukastivaliku täiendamine vastab klientide ootustele ja tagab selle mudelivaliku edu ka edaspidi.“

Uuendatud ja moodsam välimus

Mudeli i20 välimus on mitmeti värskendatud. i20 elegantne välisilme on harmoonias mudeli detailirikka salongiga. i20 viieukselisel mudelil on nüüd kõigi Hyundai sõidukite välisdisainile iseloomulik astmeline iluvõre. Lisaks moodsale uuele välimusele on mudelil i20 nüüd ka ruumikas ja mugav salong.

Viieukselise i20 mudeli välimus on pilkupüüdvam ja eripärasem tänu uue disainiga esikaitserauale ja astmelisele iluvõrele. i20 viieukselisel ja Active Cross -mudelil on uuendatud ka tagumist kaitserauda ja tagatuledeplokki, mis muudavad väliskuju dünaamilisemaks. Ka numbrimärk paikneb nüüdsest tagaluugil. Tänu 15- ja 16-tollistele kergsulamvelgedel on Hyundai i20 viieukselise mudeli välimus märksa jõulisem.

Kliendid saavad valida kümne erineva värvitooni hulgast: i20 mudelivaliku uued värvitoonid on punane Tomato Red, sinine Champion Blue ja helehall Clean Slate, lisaks saab valida traditsioonilisi värvitoone – erkpunane Passion Red, sinakashall Aqua Sparkling, helepruun Cashmere Brown, hõbedane Sleek Silver, tumehall Stardust, valge Polar White ja must Phantom Black.

Salong

Valida saab salongi erinevate värvikombinatsioonide vahel, mis rõhutavad i20 nooruslikku disaini. Uues sinistes toonides interjööris jookseb sinine dekoratiivliist piki armatuurlauda, ümbritsedes ka uste käepidemeid. Uus, punaste (Red Point) või siniste (Blue Point) värviaktsentidega interjöör võimaldab klientidel isikupärastada oma auto salongi. Endiselt saab i20 salongi valida ka traditsioonilises mustas või hallikassinises toonis.

Juhi ja sõitjate mugavust suurendavad i20-mudelite ruumikas salong ja 326-liitrise mahutavusega pakiruum (VDA).

Moodne ja ühenduses

Uutel Hyundai i20-mudelite erinevad täiustatud liidestused võimaldavad juhil mugavalt ühendada oma nutiseadme auto info- ja meelelahutussüsteemiga ning suurendada seeläbi sõidumugavust. Kõigil i20 mudelitel saavad kliendid valida 4 erineva helisüsteemi hulgast. Lisaks 3,8-tollise ekraaniga süsteemile pakub Hyundai nüüd ka uut, viietollise mustvalge ekraaniga helisüsteemi. Uus seitsmetollise ekraaniga helisüsteem võimaldab sünkroniseerida oma nutitelefoni sisu helisüsteemi funktsioonide Apple CarPlay ja Android Auto abil. Nii saavad sõitjad kasutada oma nutiseadme navigatsioonisüsteemi ilma vajaduseta autosse sisse ehitatud navigatsiooni järele.

Lihtne juhtida, lihtne sõita

i20 mudelivalikule pakutakse kolme bensiinimootorit. Kappa 1.0-liitrised T-GDI mootorid, mida saab valida kõigile i20 mudelitele, on kahe võimsusega: 74 kW/100 hj viiekäigulise käsikäigukastiga ja võimsam 88 kW/120 hj kuuekäigulise käsikäigukastiga. Mõlemaid mootoreid saab valida ka seitsmekäigulise, topeltsiduriga käigukastiga, mida senini Hyundai i20 mudelivalikule ei pakutud. i20 viieukselisele saab valida Kappa 1,2-liitrise, kahe võimsusega versiooni koos viiekäigulise käsikäigukastiga: 55 kW/75 hj või 62 kW/84 hj.

Kõigi kolme i20 mudeli standardvarustusse kuulub tühikäigu start-stop funktsioon (ISG), mis aitab vähendada kütusekulu, CO2-heitmeid ja suurendada efektiivsust. ISG-ga saavutatav kütusesääst on märkimisväärne just linnasõidul, kuna peatumisel lülitab ISG-funktsioon mootori automaatselt välja.

Reageerimaks turunõudlusele on Hyundai asetanud i20 mudelivalikus rõhu just efektiivsetele bensiinimootoritele. 1.0 T-GDI mootor on nüüd varustatud sisseehitatud tahkete osakeste filtriga, mis suurendab selle keskkonnasäästlikkust. Kõik i20 mudelite mootorid vastavad täielikult heitmestandardi Euro 6d-TEMP nõuetele.

Turvaline ja usaldusväärne: Hyundai SmartSense juhiabifunktsioonid nüüd ka i20 mudelitel

Uusimate Euroopa standardite nõuete kohaselt on i20 mudelitel nüüd ka uusimad Hyundai SmartSense aktiivturvalisuse ja juhiabifunktsioonid. Need on muu hulgas sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem (LDWS), sõidurajal püsimise abifunktsioon (LKA), tagant otsasõidu vältimist hõlbustav funktsioon (FCA) linnas, juhi tähelepanu hajumise vältimist hõlbustav funktsioon (DAW) ja kaugtulede automaatne välja- ja sisselülitus (HBA).