Close

Hyundai i20 on „lihtsalt nii kuum!“

„Vot sellist sooja autot on lausa lust testima minna,“ sõnab armastatud laulja Helen Randmets, kes parasjagu enda juhiistet parajaks sätib.

Tekst: Doris Kase, fotod: Buduaar

Auto on tõesti sõiduvalmis ja mõnusalt soe, kuid veel enne teele asumist näitab Hyundai müügijuht meile (Laulja Helen Randmets ja Buduaari turundusjuht Doris Kase) vajalikud funktsioonid ja nipid kätte. Oleme mõlemad Heleniga näinud ägedaid autosid, kuid sellist asja, et telefonil pole autos enam ei laadijat ega ühtegi juhet tarvis, näeme mõlemad esmakordselt.

Muidugi jääb meile emadena kõrvu ka see, et auto on ülimalt turvaline. Hyundai i20 on varustatud lausa kuue turvapadjaga, mis kaitsevad kokkupõrke ajal juhti ja kaassõitjaid. „Turvalisus on minu jaoks prioriteet, sest pean igapäevaselt ka lapsi vedama,“ lausub Helen.

Auto üllatab mugavusega

„Pidur on tundlik,“ märgib lauljatar sissejuhatuseks, kui alustame oma sõitu. Igapäevaelus on Helen harjunud sõitma küll pisut suuremate autodega, kuid Hyundai i20 puhul kiidab naine auto kiiret pidurdamisvõimet, sest elus on ennegi ette tulnud olukordi, mil tuleb kiirelt reageerida.

Auto iseenesest on väga mugav ja funktsionaalne – i20 näidikuplokk annab juhile olulist teavet, nagu näiteks aktiivsete turvaelementide olek, allesjäänud sõiduulatus, kütusekulu ja välistemperatuur. „See allesjäänud sõiduulatus on minu jaoks küll üks väga tähtis asi,“ naerab muusik. „On tulnud ette palju olukordi, kus olen unustanud tankida. Olen ikka selline naine, kellele meeldib kütuse võtmist võimalikult kaugele lükata ja kahjuks olen pidanud siis ka tagajärgedele otsa vaatama.“

Meie sõit jätkub Kadrioru pargis, kus otsustame korraks auto peatada. Muidugi oleme uudishimulikud ja peame katsetama, mida kõikvõimalikud ekraaninupud teevad. „See on nii mugav, et kõik toimub läbi puuteekraani. Erilise lisana saame valida enda tujule vastava taustaheli. Millist sooviksid sina, Doris?“ küsib Helen Buduaari turundusjuhilt. Kuna sel hetkel ei soovi me ei romantikat ega lumekrudisemist, valime koos hoopis linnulaulu, mis täitsa mõnusalt ühte kargesse talveilma sobib.

Ruumi selles autos jagub, i20 jalaruum on oma klassi üks parimaid ning salongi mahub mugavalt istuma viis täiskasvanut. Helenil endal on kolm poega ja tema jaoks on oluline, et poisid ilusasti istuma mahuksid.

Parkimine on vist iga naise jaoks natuke keeruline, aga eriti tore on see, et autol on olemas parkimisabi ja kaamerad. Ilma nendeta oleks meil mõlemal raske hakkama saada. Olgugi, et tegemist on väiksema autoga, loevad tänapäeval siiski mugavus ja aeg. Kaameratega saab auto palju kiiremini ja turvalisemalt paika.

Oleme testimisega väga rahul, sest i20 pakub tipptasemel täiustatud juhiabisüsteeme: Hyundai Smart Sense – parem turvalisus ja rahulikum meel. „Väga hea tunne on lahkuda autost, mis aitab liikluses olla efektiivne,“ lausub Helen ja võtab tagaistmelt oma käekoti.

Lauljal on aeg asuda teele, sest ees ootavad Eesti Laulu proovid. Kokkuvõtteks sõnab Helen, et tegemist on väga armsa ja mugava autoga, millega oleks lahe vahel üksinda tiire teha ning kuulata täpselt sellist muusikat, nagu endale meeldib. Nimelt on Heleni poegadel juba kindel muusikamaitse välja kujunenud ja naisel on raske leida aega enda lemmiklaulude kuulamiseks.