Close

Disain, tehnoloogia, nullheitmed: uus KONA Electric saabub terve rea uuendustega

Uus Hyundai KONA Electric on saanud uue puhtama väliskujunduse, mis sümboliseerib heitmevaba elektromobiilsust. Täienenud turvavarustus ning ühendus- ja mugavusfunktsioonid tagavad veelgi parema sõidukogemuse. KONA Electric pakub jätkuvalt üht parimat täiselektrilist sõiduulatust kõigi elektriautode seas – kuni 660 km linnasõidul ja 484 km kombineeritud sõidul (WLTP).

 Hyundai Motor on teinud oma menuka täiselektrilise kompaktse linnamaasturi KONA Electric juures terve rea uuendusi. Need hõlmavad peamiselt kujundust, tehnoloogiat ja praktilisust.

Alates turule saabumisest 2018. aastal on nõudlus täiselektrilise Hyundai KONA järele Euroopas ületanud kõiki ootusi. Sellise edu pandiks on mudeli võimas elektrimootor ja arenenuim jõuülekanne, suur sõiduulatus ja stiilne linnamaasturi välimus. Kõigest kahe aastaga on seda mudelit müüdud üle kogu maailma rohkem kui 120 000 ning sellest üle 53 000 Euroopas.

Alates märtsist valmistatakse KONA Electricut Hyundai Tšehhi tehases (HMMC – Hyundai Motor Manufacturing Czech). See võimaldab autotootjal ostjate ooteaegu uute elektriautode kättesaamisel märgatavalt lühendada. Nüüd valmivad kõik Eestisse imporditavad KONA elektriversioonid Tšehhi tehases Euroopas.

Uue KONA Electricu välimus on läbinud uuenduskuuri ning saanud puhtama ja julgema uue ilme. Lisaks on täiustatud ka turvavarustust ja tehnoloogiapaketti, kuhu kuulub nüüdsest nt nutitelefoni rakendus Bluelink®.

Hyundai KONA Electric on saadaval kahe eri akuversiooniga: 39,2 kWh (136 hj / 100 kW) ja 64 kWh (204 hj / 150 kW). Võimsama aku ja mootoriga mudel kiirendab nullist sajani 7,9 sekundiga, 39,2 kWh akuga mudel aga 9,9 sekundiga ning tippkiirused on vastavalt 167 km/h ja 155 km/h. Pöördemoment on mõlemal puhul 395 Nm.

KONA Electricu sõiduulatus on üks suuremaid kõigi turul pakutavate elektriautode seas – võimsama akuga mudel suudab linnasõidul läbida kuni 660 km ning selle kombineeritud sõiduulatus on kuni 484 km. 39,2 kWh akuga KONA-l on vastavad numbrid 435 km ja 305 km. Andmed on mõõdetud WLTP-meetodiga.

Liitiumioon-polümeeraku laadimiseks kümnest kuni kaheksakümne protsendini kulub ainult 47 minutit, kasutades 100 kW võimsusega alalisvoolu (DC) kiirlaadijat. KONA Electricu Comfort ja Style põhivarustusse kuulub 10,5 kW võimsusega kolmefaasiline pardalaadija, mis tagab märgatavalt lühemad laadimisajad, kui autot laetakse avalikus laadimisjaamas kolmefaasilise vahelduvvoolulaadijaga või ühilduva koduse AC-laadimisseadmega. Autojuhid saavad laadida oma autot ka tavalises koduses 230V pistikust, kasutades selleks autoga kaasasolevat juhtpuldiga laadimiskaablit.

Heitmevaba elektromobiilsust sümboliseeriv puhas ja stiilne disain

Iluvõret asendav kinnine lihtsate joontega sile pind annab autole täiesti uue näoilme. Selle muudavad eriti moodsaks uued LED-päevatuled, mis teevad auto visuaalselt laiemaks. Uued teravamad ja pikemaks venitatud esilaternad kumerduvad ümber auto esinurkade külgedele välja. Kõrgtehnoloogiliste esilaternate sisemiste raamide sees on kasutusel uudsed mitmetahulised reflektorid (MFR). Esilaternad on ühendatud kerevärvi rattakoopa kaartega, andes uuele KONA Electricule selgelt eristuva ja stiilse ilme. Püstised õhu sissevõtuavad rattakoopa kaarte ees parandavad auto aerodünaamikat, vähendades tuntavalt turbulentsi esirataste piirkonnas. Samal ajal toovad horisontaalsed satiinviimistlusega iluliistud paremini esile funktsionaalsed õhu sissevõtuavad esikaitseraua alaosas, muutes auto hoiaku jõulisemaks.

Autole täiusliku üldilme andmiseks ehivad samasugused iluliistud ka tagakaitserauda. Uued horisontaalsuunas pikemaks venitatud tagatuled täiendavad suurepäraselt muljet, mille jätab auto puhas esiosa.

Uus KONA Electric on eelmisest versioonist 25 mm võrra pikem. See on saadaval paljude uute kerevärvidega, sh ka kahevärvilise katusega.

Uuendatud interjöör koos edumeelse tehnoloogiaga

Esmakordselt on uus KONA Electric varustatud 10,25-tollise digitaalse näidikuplokiga, Style-i põhivarustusse (Comfordil lisavarustusesse) kuuluv 10,25-tollise ekraaniga audio-, video- ja navigatsioonisüsteem (AVN) on aga saanud kaasa kõik viimased uuendused. AVN-süsteem pakub erinevaid multimeedia- ja mugavusfunktsioone, mille hulka kuuluvad Bluelink-rakendus, Hyundai LIVE-teenused ning Apple CarPlay ja Android Auto tugi.

Uue KONA Electricu omanikud saavad kasutada uusimat Bluelink’i versiooni, mis võimaldab neil kontrollida ja juhtida oma auto teatud funktsioone nutitelefoniga või häälkäsklustega, et teha autosõit veel mugavamaks ja nauditavamaks. Rakendus näitab auto sõiduulatust ja aku seisundit, samuti laadimisaegu erinevate avalike või privaatsete laadimispunktide kasutamisel. Autojuhtidel on ligipääs nutikale aku juhtsüsteemile, et valida laadimiseks ajad, mis vastavad kõige paremini nende päevakavale või rahalistele võimalustele, kasutades ära elektrienergia soodustariife.

Tänu kaugjuhitavale laadimisele saavad uue KONA Electricu omanikud käivitada ja lõpetada auto laadimise Bluelink-rakenduse kaudu vaid ühe nupuvajutusega oma telefoni ekraanil. Külmal aastaajal saavad aga kasutajad sama äpi vahendusel panna enda sisestatud ajal salongi eelsoojendamiseks tööle auto kütteseadme, kui auto on samal ajal ühendatud välise vooluallikaga. See ei tee autos viibimist mitte ainult mugavamaks, vaid säästab ka akuenergiat, mis muidu sõidu ajal salongi kütmiseks kuluks.

Uusim Bluelink’i versioon pakub mitmeid uusi ja täiustatud lahendusi, mis teevad selle kasutamise veelgi mugavamaks. Kasutajaprofiil laseb salvestada erinevaid isiklikke seadistusi ning edastada ja kasutada neid siis ka teistes sama funktsiooni toetavates Hyundai sõidukites. Bluelink’i nn viimase miili navigeerimisfunktsioon aitab sõitjatel pärast auto parkimist ja sellest väljumist leida tee oma lõppsihtkohta, kasutades liitreaalsust või Google Maps’i. Väga kasulik funktsioon on ka serveripõhine marsruudi koostamine (Connected Routing) – see võtab arvesse serverisse salvestatud ja igal kuul uuendatud GPS-i kaudu päriselus kogutud kiiruseandmeid, et eesootavat liiklust viie minuti kaupa ette ennustada. Tänu sellele on tagatud täpsem liiklusprognoos, täpsemad saabumisajad ja usaldusväärsemad marsruudid. Live-parkimiskohtade funktsioon annab kasutajaile reaalajas infot läheduses asuvate vabade parkimiskohtade asukoha ja hinna kohta. Lisaks on uusimal Bluelink’i versioonil olemas ka vaba teksti otsing, mis võimaldab kasutajatel sisestada otsitavaid aadresse või huvipunkte.

Oma klassi parim turvavarustus

Uus KONA Electric saab kaasa tipptasemel Hyundai ohutuspaketi, et kõik autos viibijad tunneksid end kindlalt ja kaitstult. Kõikehõlmav Hyundai SmartSense-pakett sisaldab oma klassi parimaid aktiivseid turvatehnoloogiaid ja juhiabisüsteeme ning uue Kona Electricu varustusse kuulub eelkäijast veelgi enam ohutust lisavaid lahendusi.

Täiustatud Hyundai SmartSense-pakett, millega uus KONA Electric varustatud on, sisaldab mh tagurdamisel tuvastatud ristsuunalise liiklusega kokkupõrke vältimissüsteemi (RCCA) ja pimenurgas tuvastatud sõidukiga kokkupõrke vältimissüsteemi (BCA), mis mitte ainult ei hoiata juhti kokkupõrkeohu eest, vaid rakendavad ka pidurid vajadusel automaatselt tööle. RCCA-süsteem aitab vältida kokkupõrkeid tagurdamisel, kasutades auto andureid, mis tuvastavad mõlemalt küljelt lähenevaid sõidukeid, ning pannes pidurid vajaduse korral tööle. Seevastu BCA-süsteem rakendab pidurid tööle juhul, kui kokkupõrkeoht auto taganurga juures tuvastatud sõidukiga tekib sõidurea vahetusel.

Uute funktsioonide hulka kuulub ka eesoleva sõiduki eemaldumise märguanne (LVDA), mis hakkab tööle juhul, kui eesolev sõiduk on pärast peatumist taas liikumist alustanud ja juht sellele piisavalt kiiresti ei reageeri. Uued turvafunktsioonid on ka ohutu väljumise hoiatus (SEW) ja hõivatud tagaistme märguanne (RSA). Neist esimene hoiatab autos viibijaid juhul, kui nad hakkavad autost väljuma, ent ukse avamine ei ole sel hetkel ohutu. Hõivatud tagaistme märguande (RSA) puhul kontrollitakse aga uksi, jälgides, kas enne sõidu alustamist tagauksi avati või mitte. Kui sõit on lõppenud, annab auto juhiukse avamisel juhile märku, kui keegi või miski asub endiselt tagaistmel.

Lisaks on uus KONA Electric saadaval ka hädaabikõne süsteemiga eCall, mis helistab automaatselt häirekeskusse, kui turvapadjad on täitunud või on vajutatud eCall-lülitit.

Uus KONA Electric saabub müüki 01.02.2021 hinnaga alates 31 990 € (Hyundai KONA Electric 39 kWh 136 hj Fresh MY21).