LÜHIDALT

* IONIQ Electric ei tekita CO2-heitmeid
100% elektriline

Võimas elektrimootor arendab 120 hobujõudu ning saavutab suurimaks pöördemomendiks 295 Nm.
28 kWh akuga saab läbida kuni 280 km

Infokeskus

Naudi mitmekülgseid ühendusvõimalusi, mida pakub nutitelefoni juhtmevaba laadimisalus ning eelseadistatud Apple CarPlay ja Android Auto.

Aerodünaamiline disain

Tulevik paistab hiilgav. Selle auto välimus on midagi enamat kui vaid pilkupüüdev – IONIQ, mille õhutakistuse koefitsent on vaid 0,24, lausa lõikab läbi õhu.

Tehnika

Arukalt rühmitatud lülitid keskkonsoolis lihtsustavad peamiste sõidufunktsioonide elektroonilist juhtmist.

EURO NCAP

IONIQ Electric vastab kõikidele praegu Euroopas kehtivatele ohutusstandarditele. IONIQ Electric on tunnistatud EURO NCAPi autode sõiduohutuse hindamissüsteemi järgi maksimaalse 5 tärni vääriliseks.

Garantii

Hyundai 7-aastane läbisõidupiiranguta garantii kehtib ka IONIQ Electric mudelile ning liitium-polümeeraku garantii – 8 aastat või 200 000 km.

VÄLIMUS

INSPIREERIV DISAIN. EMOTSIOONIDEGA LOODUD.

Ahvatlevalt sihvakas IONIQ Electric näeb elegantne välja iga nurga alt. Selle sujuvad jooned ja tasakaalus proportsioonid peegeldavad seda, mis on varjul pinna all – inspireeriv kombinatsioon elektriauto suutlikkusest ja energiasäästlikkusest.

Tuule poolt vormitud

IONIQ Electric ühendab rabava disaini tipptasemel aerodünaamikaga. Puhas dünaamilise enesekindluse kehastus.

 

ioniq_electric_charge_port

Laadimispesad

Käepäraselt vasakule tagatiivale ühe ja sama luugi taha on paigutatud nii standardne kui ka kiirlaadimispesa, mille kaudu saab kuni 80% akust täis kõigest 23 minutiga.

ioniq_electric_alloy_wheels

Optimeeritud veljed ja rehvid

Üldist energiatõhusust parandavad 16-tollised valuveljed AERO. Kui auto kerevärviks on valitud hõbedane, must või sinine, kuuluvad auto juurde hõbedased valuveljed. Valget värvi auto on saadaval valgete valuvelgedega.

Terviklik disain

Tagaspoileri, selle all oleva klaaspinna, tagatulede, tagakaitseraua kontrastvärvi ehispaneeli ja mudeli tunnuseks oleva aktsentliistu harmooniline kombinatsioon annab tunnistust IONIQu disaini lõpuni lihvitud terviklikkusest.

LED-esituled

Tänu võimsamale valgusele parandavad need nähtavust pimedas, tarbides seejuures traditsioonilistest esituledest vähem energiat.

LED-päevatuled

Dünaamiliselt kaardus päevatuled markeerivad peaaegu märkamatuid Active Airflow-õhuavasid, kust sisenev õhuvool vähendab tõhusalt turbulentsi esirataste ümber.

Vorm ja funktsionaalsus

Stiilsed dünaamilise kujuga esituled on paigaldatud sileda esivõret asendava paneeli sisse. Mudeli tunnuseks olev iluliist kaitseraua all on kas vaskne või hõbedane – sõltuvalt valitud kerevärvist.

Kombineeritud tagatuled

IONIQ Electricule ainuomased heledad LED-tagatuled tarbivad vähem energiat ja rõhutavad auto terviklikku disaini.

SISERUUM

ioniq_electric_elektriauto_siseruum

IONIQ Electricu sisekujundus on lihtne ja puhas. Üldmuljet elavdab vaskne aktsentvärv. Koos kerevärviga Marina Blue on salongi aktsentvärviks valge.

ioniq_electric_white_car

ioniq_electric_blue_car

Keskkonnasõbralikud materjalid

Keskkonnasõbralike materjalide uuenduslik kasutamine uksepaneelides, laevoodris ja vaipades kinnitab IONIQ Electricu säästvalt valmistatud elektriauto staatust.

ioniq-ev_lammit_ratti_480x300

Ergonoomiline D-kujuline rool

IONIQ Electricu D-kujuline rool on välimuselt sportlik, käe all aga väga ergonoomiline. See on ilmselt üks parimaid roole, mida oled kunagi keeranud.

ioniq-ev_kosketusnaytto_480x300

Alati ühenduses

Ligipääs IONIQu mitmekülgsetele ühendusvõimalustele käib 8-tollise puutetundliku värviekraani kaudu. Eelseadistatud Apple CarPlay ja Android Auto ning LIVE-teenused koos uue navigatsiooniplatvormiga teevad igast reisist täiusliku. IONIQ on varustatud tipptasemel Infinity Sound-helisüsteemiga ja juhtmevaba laadimisalusega ühilduvate nutitelefonide laadimiseks.

ioniq_electric_centre_console

Keskkonsool

Lülitid, millega saab valida edasi-, tagasi- või vabakäigu, sõidurežiimi ECO, NORMAL või SPORT või rakendada tööle elektroonilise seisupiduri, asuvad mugavalt keskkonsoolis otse sõrmeulatuses.

 

Näidikuplokk

Suur digitaalne värviekraan näitab rohkelt erinevaid sõitu puudutavaid andmeid: kiirust, energiatarbimist, sõiduulatust ja aku laetuse taset. Stiil muutub vastavalt kasutatavale sõidurežiimile – ECO, NORMAL või SPORT.

Nutitelefonide juhtmevaba laadimine

Ühilduvaid nutitelefone saab laadida sisseehitatud laadimisalusel juhtmevabalt, mitteühilduvate telefonide jaoks läheb aga vaja juhtmevaba laadimisadapterit.

Elektriline seisupidur

Ruumisäästlik seisupidur asub keskkonsoolis, kus seda on väga mugav kasutada.

Leather-pakett

Saadaval mudelile Style.
• Nahast istmekatted
• Ventileeritavad esiistmed

TEHNIKA

* IONIQ Electricu sõiduulatus võib sõltuvalt sõiduoludest kõikuda.

ioniq_electric_100%_elektriauto

ETTENÄGELIK ENERGIAJUHTIMINE

Elektrilise jõuallika ja ülekandesüsteemi hoolikalt kokku sobitatud komponendid on välja töötatud suurepäraste sõiduomaduste saavutamiseks ning praktilise igapäevase sõiduulatuse tagamiseks.

ioniq_electric_powertrain2

Elektriajam

IONIQ Electric ühendab suure võimsustihedusega kompaktse ja kergekaalulise laetava liitiumioon-polümeeraku võimsa elektrimootori ja ülitõhusa reduktoriga.

Elektrimootor

Võimas elektrimootor arendab 120 hobujõudu ning saavutab suurimaks pöördemomendiks 295 Nm.

ioniq_electric_electric_motor2
ioniq_electric_battery_conditioning2

Aku soojendamine

Kui temperatuur väljas on madal, soojendab sisseehitatud küttesüsteem kõrgepingeakut, et nii aku laadimisvõimsus kui ka sõiduulatus oleksid maksimaalsed.

Liitiumioon-polümeeraku

Võimsa aku suur võimsustihedus parandab suutlikkust ning suurendab sõiduulatust. Auto hea juhitavuse tagamiseks on aku paigutatud madalale veermikusse.

ioniq_electric_battery2

Meelerahu kuulub standardvarustusse

Ülitõhusa liitiumioon-polümeeraku garantii kehtib 8 aastat või 200 000 km, sõltuvalt sellest, kumb täitub varem. IONIQ Electricu mootor ja jõuülekandesüsteem, roolisüsteem, vedrustus ja pidurisüsteem on kaetud Hyundai läbisõidupiiranguta seitsmeaastase garantiiga.

  • Sõiduulatus
  • Energiatarbimine
  • Regeneratiivpidurdamine
Sõiduulatus
Energiatarbimine
Regeneratiivpidurdamine

Regeneratiivpidurdamine

Aeglustamisel (nt pidurdamisel või kallakust laskumisel) töötab elektrimootor generaatorina ning muundab kineetilise energia elektrienergiaks, mis salvestatakse seejärel akusse.

ELEKTRIAUTO LAADIMINE

ioniq_electric_charging

IONIQ elektriautot saab laadida mitmel eri viisil, nii kodus kui ka teel olles. Kasuta iga võimalust, et nautida liikumist elektri jõul. Laadijaid aitab kiiresti üles leida auto navigatsioonisüsteem. Kõiki üldkasutatavaid laadimispunkte üle kogu maailma näed siit.

ioniq_electric_home_cable IONIQ Electricuga on kaasas juhtplokiga laadimiskaabel, mille abil käib laadimine tavalisest kodusest pistikupesast ülilihtsalt. Laadimine võtab aega umbes 12 tundi. See on mõeldud vaid ajutiseks kasutamiseks või laadimiseks hädaolukorras.

Saadaval on ka spetsiaalne kodune laadimisseade, mille saab statsionaarselt kohale kinnitada või kasutada liigutatava laadijana. Seadme sees on kodusest vooluvõrgust sõltumatu kaitsmega juhtplokk.

Laadimisseade kasutab kolmefaasilist vahelduvvoolu ning laeb aku 100% täis 4 tunni ja 25 minutiga. Kui soovite sellist laadimisseadet oma koju või kontorisse, pöörduge lähima Hyundai edasimüüja poole.

ioniq_electric_wall_box

IONIQ Electric on ühilduv kõikide üldkasutatavate vahelduvvoolul töötavate laadimisjaamadega. Laadimine kestab umbes 4,5 tundi. Kõige kiiremini käib IONIQ Electricu laadimine alalisvooluga. Kui laadija võimsus on 50 kW, kulub laadimiseks 30 minutit, kui 100 kW, siis vaid 23 minutit.

OHUTUS

ioniq_electric_safety_main

Hyundai SmartSense

Teed võivad muutuda, ent sinu auto peab jääma stabiilseks igas olukorras.

 

Sõidurajal püsimise hoiatussüsteem (LKAS)

Süsteem jälgib autole paigaldatud kaamerate abil sõiduradade eraldusjooni ning annab nähtava ja kuuldava hoiatusega märku, kui IONIQ Electric hakkab suunda näitamata sõidurajalt välja kalduma. Lisaks aitab süsteem autot oma sõidurajal hoida, korrigeerides selleks rooli asendit.

 ioniq_electric_lane_keep

 

Pimenurga jälgimissüsteem (BSD)

Auto taganurkadesse paigaldatud andurid tuvastavad juhi silma eest varjatud alas iga tagantpoolt läheneva sõiduki ning panevad põlema hoiatustule vastavas küljepeeglis. Kui juht lülitab sisse samal küljel oleva suunatule, kostab lisaks ka hoiatussignaal. Süsteem on ühendatud tagumise põikisuunalise liikluse hoiatussüsteemiga, mis tagab ohutu tagurdamise parkimiskohalt väljumisel.

ioniq_electric_bsd

 

Autonoomne hädapidurdussüsteem (AEB)

Radar ja kaamera jälgivad pidevalt teed auto ees ning hoiatavad juhti võimaliku kokkupõrke eest. Vajadusel rakendab süsteem pidurid automaatselt tööle, et kokkupõrget teise sõiduki või jalakäijaga vältida või leevendada.

ioniq_electric_aeb

 

 Intelligentne isekohanduv kiirushoidik

Lisab ohutust ja vähendab stressi, hoides ees liikuva sõidukiga eelnevalt kindlaks määratud pikivahet. Selleks vähendab süsteem automaatselt sõidukiirust või kiirendab uuesti valitud püsikiiruseni – täpselt nii nagu liiklussituatsioon nõuab. Isekohanduv kiirushoidik hoiab soovitud pikivahet ka liikluses, kus on vaja pidevalt peatuda ja uuesti liikumist alustada: kui auto on peatunud, taaskäivitab süsteem mootori, kui on eespool uuesti liikumise tuvastanud ning juht puudutab kergelt gaasipedaali.

ioniq_electric_ascc

 

 

ioniq_electric_airbags

IONIQ Electricul on palju kasulikku turvavarustust ja -süsteeme. Autos on seitse turvapatja: kaks ees ja kaks külgedel, kaks turvakardinat ning juhi põlveturvapadi.