HEA VÄLJANÄGEMINE ON TÄIS LAETUD

KONA perekonna uusim liige kasutab elektrijõudu, aidates sul ühe bensiiniliitriga kaugemale jõuda. Kõike seda ilma, et peaksid akut laadima või oma sõiduharjumusi muutma. KONA hübriid on varustatud nii bensiini- kui ka elektrimootoriga, mis töötavad koos suurepärase kütuse ökonoomsuse pakkumiseks ja heitgaaside vähendamiseks.

 

TULE PROOVISÕIDULE

VÄLIMUS

HÜBRIID OOTAB. STIILSELT

Enesekindla ja unikaalse uhiuue KONA hübriidi edu taga on auhinnatud disain. Hyundai autod kasutavad uuenduslike tehnoloogiate kollektsiooni nimega Blue Drive, mis aitab parandada kütusekulu ja vähendada heitgaase.

 

Liittuled

Ainulaadsed kahekordsed täis-LED-esituled* ja LED-päevatuled loovad eksimatult isikupärase ilme.
* LED-esituled on Style-mudeli põhivarustuses, Comfort-mudelitel koos LED-paketiga lisavarustuses.

Oma kõrgtehnoloogilise hübriidi jõuülekandesüsteemi peegeldusena on uued valuveljed disainitud eksklusiivselt KONA hübriidile. Vali kas 16-tolline (Comfort mudel) või 18-tolline (Style mudel) versioon. Kahes toonis katus* ja küljepeeglid võimaldavad sul moodustada enda isiklikku stiili väljendavaid värvikombinatsioone. Matid hõbedased jooned külgedel toonitavad KONA hübriidi Style-mudeli stiilset profiili.
* Valikuline lisavarustus.

Voolujooneline disaini temaatika peegeldub ka kitsastes LED tagatuledes*. Ainulaadne korpus suunatulede ja tagurdamistulede ümber rõhutab veelgi progressiivset linnamaasturi disaini. Voolujoonelisel tagaluugi spoileril on integreeritud LED-pidurituli. Haiuime kujuline antenn asub täpselt spoileri ees.
* Style-mudeli põhivarustuses.

SISERUUM

RAFINEERITUD SALONG

Uues KONA hübriidis saad nautida kvaliteetsete materjalide mugavust ja rafineeritust. Just sellele mudelile loodud valge salongi värvipakett on osa põhivarustusest. Stiilsed valged aktsendid õhutusava ümbrustes ja käiguvaheti ehisvõrul saavad kontrastsust läikivate mustade aktsentidega ukselinkidel, rooli keskosas ja õhutusavade ehisvõrudel. Samuti on veelgi enama stiili nimel istmetel valged kontrastõmblused. Saad ka valida kolme võimaliku värvipaketi vahel – oranž, punane ja laimiroheline.

 

KONA hübriidi 4,2-tolline digitaalne mõõdik kuvab juhile olulist teavet, nagu aku olek ja energiavoog, aktiivse turvavarustuse olek, läbida jäänud vahemaa ja kütusekulu, teejuhised ja välistemperatuur. Uus 10,25-tolline puutetundlik ekraan* on parandanud kliendi kasutamisvõimalusi: laia ekraani saab jagada ning sinna kuvada erinevat teavet, näiteks sõiduinfot, kompassi, muusikat jne. LIVE-teenused pakuvad reaalajas ilmateavet, POI-sid, kaasas on ka Hyundai edasimüüjate otsing – ning näitab isegi kiiruskaamerate asukohta.
* Valikuline lisavarustus.

JÕUDLUS

VÕIMSA HÜBRIIDI SUUTLIKKUS

See on kombinatsioon, mida ei näe just sageli: hübriid ja lõbu. KONA hübriid viib kütusekulu uuele tasemele. Sellel sportlikul linnamaasturil on spetsiaalselt kalibreeritud otsese sissepritsega bensiinimootor ja akutoitel toimiv elektrimootor, mis koostöös tagavad suurepärase toitevõimsuse, kombineeritud väljundi 141 hj ja pöördemomendi 265 Nm. Lisa sellesse dünaamilisse komplekti sportlik 6-käiguline DCT-automaatkäigukast, ning saad põneva sõidukogemuse, mis hõlmab piisavat pöördemomenti, kui seda kõige enam vajad, ning maksimaalset kütusetõhusust.

 

Bensiinimootor

Spetsiaalselt kalibreeritud 1,6 l GDI sisepõlemismootor pakub 105 hj koos oma klassi juhtival tasemel energiatõhususega.

6-käiguline topeltsiduriga DCT-automaatkäigukast

See töötab kahe siduriga: üks on mõeldud paaritutele käikudele ning teisega juhitakse paarisarvulisi käike, mis annab kiirema reaktsiooni ja dünaamilisema üldise kogemuse.

 

Elektrimootor

Naudi elektrilist kiirendust. 43,5 hj elektrimootor pakub kõrget pöördemomenti ja tõhusust. Kohaltvõtul tähendab see võimast kiirendust.

Liitiumioon-polümeeraku

Võimsa 1,56 kWh aku suurepärased laadimis- ja tühjenemiskarakteristikud suurendavad nii elektri jõul läbitavat sõiduulatust kui ka regeneratiivpidurdamisest tuleneva energia regenereerimist ja salvestamist. Kuna aku on paigaldatud istmete alla, on KONA Hybrid saanud erakordselt madala raskuskeskme. See suurendab oluliselt agiilsust ja muudab sõitmise palju toredamaks.

 

Energiavoog

Sõltuvalt sõiduolukorrast vahetab uus KONA Hybrid sujuvalt oma bensiini- ja elektrimootori vahel. Regeneratiivpidurdamissüsteem laeb akut, kasutades elektrimootorit auto aeglustamiseks. Akus salvestatud energia toidab siis elektrimootorit, aitamaks kiirendamisel, mäest üles sõitmisel ja aeglaselt sõitmisel.

 

Kütuse säästmine ja heitkoguste vähendamine: ECO juhtimise abisüsteem

Uue KONA Hybridi suurepärast kütusetõhusust ja madalat CO2 emissioonitaset toetab ECO juhtimise abisüsteem (ECO-DAS). Kui marsruut sisestatakse navigatsioonisüsteemi, hakkab prognoosiv energiahaldussüsteem seda analüüsima. Mootori aku- ja kütusevõimsuse optimaalse kombinatsiooni leidmiseks rakendab süsteem ka topograafilisi andmeid. Kui saabumas on aeglustamist nõudev sõiduolukord, näiteks kurv või kiirteelt mahasõit, teavitab Coasting Guide sellest juhti. Sümbol armatuurlaual ja helisignaal annavad märku, et ta võtaks jala gaasipedaalilt ära, ja nii saab kütusekulu veelgi vähendada.

 

Käiguvahetuslabad roolil

Tahaksid kontrolli haarata? Sport-režiimis saad kasutada roolil olevaid käiguvahetuslabasid, et rohkema põnevuse jaoks manuaalselt käike vahetada.

 

OHUTUS

Hyundai SmartSense

Tipptasemel uudsete Hyundai SmartSense’i juhiabisüsteemidega pakub uus KONA Hybrid kõige värskemaid aktiivse turvalisuse tehnoloogiaid – loodud sinu turvalisuse ja meelerahu heaks.

 

Intelligentne kiirushoidik koos Stop & Go süsteemiga

Intelligentne kiirushoidik koos Stop & Go* süsteemiga lisab ohutust ja vähendab stressi, hoides ees liikuva sõidukiga eelnevalt kindlaks määratud pikivahet. Selleks vähendab süsteem automaatselt sõidukiirust või kiirendab uuesti valitud püsikiiruseni – täpselt nii, nagu liiklussituatsioon nõuab. Süsteem hoiab soovitud pikivahet ka katkendlikus liiklusvoos: see seiskab peatumisel mootori ja taaskäivitab selle, kui on eespool uuesti liikumise tuvastanud ning juht kergelt gaasipedaali puudutab.
* Style-mudelil põhivarustuses.

 

Tagumise põikisuunalise liikluse hoiatussüsteem

Kasutades tagumist nurgaradarit, vähendab tagumise põikisuunalise liikluse hoiatussüsteem (RCCW)* kitsastes oludes ja halva nähtavusega tagurdamisel kokkupõrke ohtu läheneva sõidukiga. Skaneerides radariga 180-kraadist ala sõiduki taga, hoiatab süsteem juhti visuaalselt ja hoiatussignaaliga.
* Valikuline lisavarustus.

Sõiduraja jälgimise abisüsteem

KONA Hybridil on sõiduraja jälgimise abisüsteem*. Aktiveerituna hoiab see sõiduki kiirusel 0 kuni 150 km/h maanteel ja tänaval oma sõiduraja keskel.
* Valikuline lisavarustus.

 

Laupkokkupõrke vältimise abi koos jalakäija ja jalgratturi tuvastusega

See uuenduslik aktiivse turvalisuse süsteem hoiatab juhti hädaolukorra eest ning vajadusel pidurdab automaatselt. Auto eesmist kaamerat ja radarandurit kasutav süsteem töötab kolmeastmelisena. Eelnevalt hoiatab süsteem juhti visuaalselt ja hoiatussignaaliga, seejärel pidurdab; algul nõrgemini, seejärel vastavalt kokkupõrkeohule vajadusel kuni maksimaalse pidurdusjõuga, et kokkupõrget ära hoida või kahjusid vähendada. Süsteem on aktiivne 9 km/h või kiirematel kiirustel ja tajub sõidukeid, jalakäijaid ning jalgrattureid.
* Comfort-mudelil lisavalikus, Style-mudelil põhivarustuses.

 

Sõidurajal püsimise abisüsteem

Sõidurajal püsimise abisüsteem kasutab sõiduradade jälgimiseks esiosas paiknevat kaamerat. Tahtmatu sõidurajalt kõrvale kaldumise korral hoiatab süsteem juhti ning vajadusel pöörab rooli viisil, mis viib auto tagasi sõidurajale.

Pimenurga kokkupõrkehoiatussüsteem

Radarit kasutav pimenurga kokkupõrkehoiatussüsteem* jälgib tagumisi nurki ning kui tuvastab teise sõiduki, kuvab visuaalse hoiatuse küljepeeglile. Kui juht lülitab sel hetkel sisse suunatule, kostab hoiatussignaal.
* Valikuline lisavarustus.

Sõltumata sõidukis olevatest juhiabisüsteemidest vastutab juht alati liikluse jälgimise ja sõiduki käsitsemise eest. Erinevad olud nagu teetingimused, teekattemärgistus või ilmastikutingimused võivad juhiabisüsteemide toimimist piirata.

MUGAVUS

NUTIKAS, MUGAV JA ÜHENDATUD

Naudi suurepärast veatut ühenduvust ning uuenduslikku tehnoloogiat, mis muudab elu kergemaks. Uus KONA hübriid pakub suurt valikut nutikaid funktsioone ja abisüsteeme, mis muudavad sõidu mugavamaks kõigile autosviibijatele.

 

Esiklaasinäidik

Oma klassi parima eredusega esiklaasinäidik kuvab tähtsad andmed (sh kiiruse, teejuhised ning hoiatused) kergelt loetavalt sinu vaatevälja ning suurendab seeläbi ohutust.
* Style-mudeli põhivarustuses.

7-tolline puutetundlik ekraan

Uuel KONA hübriidil on ootuspärane veatu ühenduvus ning uuenduslik tehnoloogia, mis muudab elu kergemaks. 7-tolline puutetundlik ekraan teeb kõik kergesti kättesaadavaks koos eelseadistatud Apple CarPlay™ ja Android Auto™ rakendustega, võimaldades ühendada nutitelefoni ning kuulata lemmikmuusikat, helistada ja kuvada oma rakendused suurele ekraanile.
Apple CarPlay™ on Apple Inc. registreeritud kaubamärk.
Android Auto™ on Google Inc. registreeritud kaubamärk.

 

Piiramatu meelerahu

Meelerahu kuulub selle auto põhivarustusse, sest KONA Hybrid saab kaasa sama ulatusliku garantii nagu kõik teisedki Hyundai sõiduautod, ning lisaks veel pikendatud garantii oma kõrgepingeakude pakile.

Garantii

Nagu iga teinegi Hyundai, on ka KONA Hybrid valmistatud kõige kõrgemate kvaliteedinõuete kohaselt. Selle tõestuseks on 5-aastane läbisõidupiiranguta garantii, mis lubab nautida elus kõike väärtuslikku ilma, et peaks auto pärast muretsema. Naudi suuremat meelerahu, mille tagab autotööstuse üks parimaid garantiisid. Lisaks sellele on KONA hübriidi ülitõhusal liitiumioon-polümeerakul garantii 8 aastat või 160 000 km, sõltuvalt sellest, kumb täitub varem.

 

ENAMLEVINUD KÜSIMUSED HÜBRIID- JA ELEKTRIAUTODE KOHTA