LÜHIDALT

1. Moodne Euroopa disain

Oma täpselt vormitud kerekontuuride ja uute pilkupüüdvate valuvelgedega jätab uus i40 universaal erakordselt dünaamilise mulje.

2. Vähem heitmeid tänu uutele tehnoloogiatele

Uuendatud mootorivalik ja uus seitsmekäiguline topeltsiduriga käigukast tähendab suuremat säästlikkust ja sõidumugavust.

3. Viieaastane läbisõidupiiranguta garantii

Hyundai viieaastane läbisõidupiiranguta garantii kehtib ainult neile Hyundai sõidukitele, mille on lõppkliendile algselt müünud volitatud Hyundai edasimüüja, nagu on kirjeldatud garantiiraamatu tingimustes.

Välimus

Uue i40 universaalmudeli sarmikas välimus saab alguse uue kujundusega esituledest, elegantsetest LED-udutuledest ja uuest, senisest jõulisemast kuusnurksest esivõrest, kauni punkti panevad sellele aga uued sihvakad tagatuled.

Siseruum

Uue i40 universaalmudeli hästi läbi mõeldud kujundusega kokpit kannab hoolt juhi informeerimise ja meelelahutuse eest. Kogu vajalikku sõiduinfot näitab Supervision Cluster-näidikuplokk ja selle 4,3-tolline TFT LCD-värviekraan, tippkvaliteediga heli eest salongi igas nurgas hoolitseb kõrgetasemeline 6 kõlariga helisüsteem.

Suutlikkus

Uus seitsmekäiguline topeltsiduriga käigukast pakub juhile valikuvõimalust täisautomaatse ja käsitsi käiguvahetuse vahel.

Ohutus

i40 universaal saab kaasa rohkelt turvavarustust, millega Teid ohtude eest kaitsta.

Mugavus

Iseavanev tagaluuk läheb automaatselt lahti, kui viibite koos võtmega 3 sekundit auto tagaosa juures. Tänu sellele käib raskete või kogukate esemete pealelaadimine eriti mugavalt.

MURETU JA LIHTNE – Hyundai MapCareTM

Hyundai MapCare™ sisaldab tasuta kaardiuuendusi kogu auto eluea jooksul Hyundai teeninduses läbiviidavate korraliste hoolduste käigus. TomTom Live-teenused annavad sulle teel olles infot liikluse, ilma ja kohalike teenindusasutuste kohta.

VÄLIMUS

DISAIN, MIS RÄÄGIB ISEENDA EEST

i40 universaal saab oma veetleva ilme väljendusrikkast kombinatsioonist –  esituled, kuusnurkne esivõre ja LED-udutuled.

i40_Wagon_2015_keulasta_940

 

Ksenoonesituled

Uue i40 universaalmudeli bi-ksenoonesituled läbistavad pimedust heleda ja selge valgusvihuga, mille kõrgust muudab vastavalt vajadusele standardvarustusse kuuluv automaatregulaator. Valikvarustusse kuuluv intelligentne kaugtulede süsteem jälgib liiklust auto ees ja lülitab kaugtuled vajadusel automaatselt ümber lähituledele, et teisi juhte mitte pimestada.

i40_wagon_ajovalot_2015_470x342

i40_sumuvalot_2015_470x355px

LED-esiudutuled

Esiudutulede valgusdioodide ere valgus paistab läbi lihtsa klaari katte. Tänu eriti madalale asendile valgustavad udutuled teed ka paksus udus tõhusalt.

 

Esivõre

Sihvakate esitulede vahel paikneb pilkupüüdev uue kujundusega kuusnurkne esivõre, mille horisontaalliistud on varustusastmest sõltuvalt kas kroomitud või mitte.

i40_wagon_grille_lights_2015

 

Klaasipuhastite soojendus

Esiklaasi alaserva paigaldatud kütteelement sulatab klaasilt jää ning kinnikülmunud kojamehed pääsevad taas liikuma.

Tagaklaasi puhasti

Tagaklaasi puhasti pühib klaasi korralikult puhtaks ja tagab selge vaate auto taha.

LED-suunatuledega küljepeeglid

Küljepeeglite aerodünaamiline kuju vähendab tuulemüra ning peeglikorpustesse paigaldatud LED-suunatuled hoolitsevad ohutuma reavahetuse eest.

Kombineeritud LED-tagatuled

LED-tehnoloogia tähendab heledamat ja selgemini nähtavat valgust, tulede viivituseta reageerimist ja tagant lähenejate kiiremat hoiatamist.

SISERUUM

KÕIK SAAB ALGUSE ÜMBRITSEVAST ÕHKKONNAST

i40 universaalmudeli salong on täiuslik näide tippklassi sisekujundusest. Meisterlikult viimistletud segu kvaliteetmaterjalidest, stiilselt kokku sobitatud värvikombinatsioonidest ning sellisel tasemel mugavusest, ruumikusest ja praktilisusest, millest enamat ei oska soovidagi.

 

Elektriliselt reguleeritavad istmed

Elektriliselt kümnes eri suunas reguleeritaval juhiistmel on mugavuse ja ohutuse lisamiseks olemas ka elektriliselt reguleeritav nimmetugi.

Istmete värv: PRUUN, MUST, BEEŽ

Must või beež tekstiilsisu on saadaval standardvarustusena.

i40_wagon_interior_black_2015

i40_wagon_beige_interior_2015

Leather-pakett

Valikvarustusena pakutavasse Leather-paketti kuuluvad lisaks nahast istmekatetele ka elektriliselt reguleeritavad ja ventileeritavad esiistmed ning asendimäluga juhiiste.

Siseruum

Salongi mõõtmetelt kuulub uus i40 universaal oma klassi tippu ning selle istmetel tunned end mugavalt ka pikematel reisidel.

i40_wagon_sisatila_2015

i40_ohjauspyora_330x330

Roolile paigaldatud lülitid

Helisüsteemi funktsioonide kasutamine roolile paigaldatud lülitite abil tähendab seda, et juhil pole vaja käsi sõidu ajal roolilt tõsta.

1. Helisüsteemi lülitid

2. Kiirushoidiku lülitid

3. Roolisoojendus

4. Teekonna kompuutri lülitid

Täisautomaatne kliimaseade

Nii juht kui tema kõrval istuv kaassõitja saavad reguleerida temperatuuri eraldi, vastavalt oma eelistustele. Süsteem hoiab valitud temperatuure salongi mõlemal poolel seejärel automaatselt.

i40_ilmastointi_2015
i40_etuistuinten_tuuletus_2015

Ventileeritavad esiistmed

Esiistmetesse paigaldatud ventilaatorid puhuvad läbi mikroperforeeritud nahast istmekatete õrnalt jahutavat õhku. Saadaval osana paketist, kuhu kuuluvad nahast istmekatted ning elektriliselt reguleeritavad esiistmed.

 

Pakiruum

Uue i40 universaali muudetava suurusega pakiruumi maht on 553 liitrit, kui tagaistme seljatugi on püsti, ning 1719 liitrit, kui tagaiste on kokku klapitud.

 

Käetugi tagaistme keskel

Tagaistujad saavad teha sõidu mugavamaks seljatoe seest allakeeratava pehmendatud käetoe abil, milles asub väike panipaik ja topsihoidikud.

i40_takaistuimen_mukiteline_2015
i40_istuinlammitys_2015

Istmesoojendus

Esiistmete istmepadja ja seljatoe soojendus on kolmeastmeliselt reguleeritav. Lisaks on istmesoojendus olemas ka tagaistme äärmistel istekohtadel.

 

Keskkonsool

Esiistmete vahel asub mugav pehmendusega käetugi, mille sees on mitmeosaline käepärane panipaik igasugu vajaliku pudi-padi hoidmiseks.

Topsihoidikutega hoiukoht

Keskkonsooli esiosa panipaigas saab hoida näiteks kahte veepudelit või muid väiksemaid esemeid. Liugkate laseb asjad silma alt ära panna ning salongis korda hoida.

Kindalaegas

Jahutatud õhu saab suunata kindalaekasse, et joogipudeleid sõidu ajal külmas hoida.

MUGAVUS

PRAKTILISED MUGAVUSED

i40 universaalmudel on täis varustust ja süsteeme, mis teevad elu lihtsamaks – iga päev, igal sõidul.

i40_wagon_smart_tailgate_2015_940x535px

 

 

supervision

Supervision Cluster-näidikuplokk koos DOT LCD-infoekraaniga

Kahe mõõdiku vahele paigutatud infoekraan näitab selgelt ja kergesti loetavalt mitmeid vajalikke andmeid, sh läbisõitu, keskmist kütusekulu jpm. Sõltuvalt varustustasemest võib infoekraaniks olla ka 4,2-tolline TFT LCD-ekraan.

Esituled

Uuel i40 universaalmudelil on uue kujundusega projektoritüüpi esituled. Esilaternates asuvad lisaks ka stiilsed LED-päevatuled. Kui väljas hämardub, lülitab valgusandur esituled automaatselt sisse. Sõltuvalt varustustasemest või valitud varustuspaketist toovad pimedusse rohkem valgust ja selgust kas bi-ksenoonesituled koos staatiliste kurvituledega või adaptiivne bi-ksenoonesitulede süsteem (AFLS). Viimases on kasutusel roolikeeramist järgiv pööramismehhanism, mis suunab esitulede valgusvihu alati just sinna, kuhu auto parajasti liigub.

i40_valokiila_2015_470x236px

 

Kokkuklapitav tagaiste

Erinevaid võimalusi transpordimahu muutmiseks pakub suhtes 60:40 kaheks jaotatud tagaistme seljatugi, mis laseb paigutada autosse suurema koguse pagasit samaaegselt ühe või kahe tagaistujaga. Tagaistme kokkuklappimine ühetasaseks põrandapinnaks käib väga lihtsalt ühe liigutusega, rööbaste süsteem aitab aga pagasit kindlalt oma kohal hoida.

i40_wagon_tavaratilaa_2015_470x282 i40_wagon_Reclining-Rear-Seats_470x282

 

 

 

6 kõlari ja lisavõimendiga helisüsteem

Standardvarustusse kuuluva helisüsteemi 6 kõlarit hoolitsevad sügava ja kvaliteetse heli eest kogu salongis.

i40_sound_system_2015
i40_in3

Helisüsteem:

DAB-vastuvõtjaga raadio ja 6 kõlariga helisüsteem kuulub standardvarustusse.

 

Mootori käivituslüliti

Tänu mootori käivituslülitile pole enam vaja võtit süütelukku torgata. Eeldusel, et võti on Teil kaasas, saate oma i40 mootori käivitada ja seisata lihtsa nupuvajutusega.

AUX- ja USB-ühenduspesad

Keskkonsoolis on olemas pesad kõikide enamlevinud tüüpi kaasaskantavate muusikamängijate ja USB-mälupulkade ühendamiseks.

Automaatselt tumenev tahavaatepeegel

Automaatselt tumenev tahavaatepeegel (elektriline fotokroomne peegel (ECM)) tuvastab valguse, mida tekitavad tagant lähenevate sõidukite esituled, ning vähendab siis silmade säästmiseks automaatselt nende pimestavat peegeldust.

TEHNIKA

JÕUDU ÜLEARUGI

Mootorid, mis annavad uuele i40 universaalile küllaga pöördemomenti ja suure jõuvaru – kuhu iganes sõidate, mida iganes sõidutate. Valige bensiinimootor või üks kahest diiselmootorist.

I40_wagon_performance_2015_940x416px

Bensiinimootor

1,6 l GDi

Suurim võimsus 99 kW (135 hj) / 6300 p/min
Suurim pöördemoment 164,3 Nm / 4850 p/min
6-käiguline käsikäigukast

Diiselmootorid

Hyundai i40 universaali diiselmootor on 1,7-liitrine ning selles on kasutusel muutuva geomeetriaga turbolaadur ja kübemefilter. Valida saab kahe võimsuse vahel.

1,7 l CRDi (väiksema võimsusega)

Suurim võimsus 85 kW (116 hj) / 4000 p/min
Suurim pöördemoment 280 Nm / 1250–2500 p/min
6-käiguline käsikäigukast

1,7 l CRDi (suurema võimsusega)

Suurim võimsus 104 kW (141 hj) / 4000 p/min
Suurim pöördemoment 340 Nm / 1750–2500 p/min
7-käiguline topeltsiduriga käigukast (DCT)

 

Seitsmekäiguline topeltsiduriga käigukast (DCT)

Uus 7-käiguline topeltsiduriga käigukast pakub juhile valikuvõimalust täisautomaatse ja käsitsi käiguvahetuse vahel. Käsitsi saab käike vahetada kas käigukangi või roolile paigaldatud käiguvalitsate abil, et sõiduelamus oleks veelgi vahetum. Kui topeltsiduriga käigukasti paariliseks on 1,7-liitrine CRDi-diiselmootor, tekitab auto CO2-heitmeid vaid 123 g/km.

 

I40_wagon_vaihde_2015_940x416px

 

Käiguvalitsad roolil

Nautige välkkiireid käiguvahetusi kõrgemale või madalamale käigule roolile paigaldatud käiguvalitsate abil – nagu tippklassi sportautodes.

i40_paddle-shifters_2015
i40_manuaalivaihteet_2015

6-käiguline käsikäigukast

Juhid, kes eelistavad traditsioonilisel viisil ise käsitsi käike vahetada, saavad valida oma uue i40 universaali jaoks 6-käigulise käsikäigukasti. Säästlik, vaikne, ülisujuv ja vastupidav.

Erinevate sõidurežiimide süsteem

Erinevate sõidurežiimide süsteem võimaldab juhil valida sõitmiseks meelepäraseima sõidurežiimi, mis optimeerib auto eri osade tööd vastavalt teed ja sõidutingimusi jälgivatelt anduritelt saadud teabele.

i40_drive-mode_2015

I40_wagon_ATCC_est

Kurvihaardekontrolli süsteem (ATCC)

Süsteem kasutab elektroonilisi andureid, mis jäljendavad kurvi läbimisel piiratud libisemisega diferentsiaali tööd, suurendades sel moel veojõudu ning tagades parema haardumise ja seeläbi ka parema juhitavuse. ATCC-süsteem on seadistatud spetsiaalselt uue i40 universaali jaoks, et selle juba niigi muljetavaldavaid sõiduomadusi veelgi parandada.

OHUTUS

AUTO, MIS EI JÄTA SIND HÄTTA

Tulevikku ennustada pole küll võimalik, kuid Hyundai i40 universaalmudeli eesrindlikud ennetavad turvasüsteemid oskavad võimalikke ohte siiski ette näha ja sind neist eemal hoida.

 I40_safety_2015_940x416px-copy

Piirkiiruse teavitusfunktsioon (SLIF)

Uus piirkiiruse tuvastusfunktsioon kontrollib tee ääres olevaid liiklusmärke ja näitab juhile näidikuploki uuel TFT-ekraanil kehtivat piirkiirust.

I40_sWAGON_safety-1_940x416px-copy2

Elektrooniline stabiilsuskontrolli süsteem (ESC)

Erinevad andurid jälgivad pidevalt auto suunastabiilsust ja haardumist. Kui need tuvastavad võimaliku libisemisohu, mille tulemusel auto võiks juhitavuse kaotada, sekkub ESC-süsteem ohu vältimiseks automaatselt, pidurdades vastavalt vajadusele eraldi iga ratast.

 

 I40_sedan_safety-2_940x416px-copy

Hädapidurivõimendi (BAS)

Süsteem kasutab teeolude ja auto raskusjaotuse hindamiseks eesrindlikku elektroonikat ning rakendab pidurid sellest lähtuvalt optimaalseima jõuga tööle, tagades auto ohutu peatumise lühima võimaliku pidurdusteekonnaga.

I40_sWAGON_safety-3_940x416px-copy

Sõidureas püsimise abisüsteem (LKAS)

Kui sõiduk väljub suunatuld näitamata oma sõidureast, märkab seda sõidureas püsimise abisüsteem, mis hoiatab juhti helisignaaliga ja korrigeerib siis vajalikus suunas ka rooli asendit.

I40_sWAGON_safety-6_940x416px-copy

Kaugtulede lülitusabi (HBA)

Uue i40 universaali esituled suudavad tuvastada pimedas vastutulevaid sõidukeid ning lülituvad kaugtuledelt automaatselt lähituledele, et teisi juhte mitte pimestada.

 

I40_sWAGON_safety-4_940x416px-copy

9 turvapatja

Uue i40 universaali varustusse kuulub kuni 9 turvapatja: juhi ja eesmise kaassõitja esi- ja külgturvapadjad, terve salongi pikkused turvakardinad mõlemal küljel, külgturvapadjad tagaistme äärmistel kohtadel ning juhi põlvede turvapadi. Euro NCAPi kokkupõrkekatsetes sai i40 hindeks maksimaalsed viis tärni.

i40_turvatyynyt_2015_940x397

 

Laste turvatoolide kinnitussüsteem

Lihtsalt kasutatav ISOFIX-süsteem hoiab ühilduvaid turvatoole kindlalt oma kohal, hoolitsedes laste maksimaalse sõiduohutuse eest.

Turvavööd

Isegi turvavöö on mugavaima istumisasendi tagamiseks reguleeritav. Nihutage seda üles- või allapoole, et see oleks just Teile parajal kõrgusel.

Elektrooniline seisupidur (EPB)

Käepärase seisupiduri lüliti kasutamine on väga lihtne ning tänu väikestele mõõtmetele jätab see vabaks rohkelt väärtuslikku ruumi esiistmete vahel.

LISAVARUSTUS

Hyundai i40 universaal saab kaasa rikkaliku ja mitmekülgse põhivarustuse. Kui aga soovid anda autole rohkem isikupära või oma sõitudeks vajalikku praktilisust, pakub Hyundai selleks mitmekülgset lisavarustust. Selle abil saad muuta oma auto veelgi mugavamaks, turvalisemaks, käepärasemaks ning stiilsemaks. Hyundai originaallisavarustus vastab nii tehase kvaliteedistandardeile kui ka sinu ootustele toodete töökindluse ja kvaliteedi osas. Algupärase lisavarustuse puhul on pööratud tähelepanu sellelegi, et iga lisatav element sobiks kokku auto materjalide ja värvilahendusega. Küsi lisateavet edasimüüjalt või Hyundai margiteenindusest.

i40_SEDAN_door_mouldings_3Z271ADE00_300x225

 

Stiilielemendid

Ukseläved ja tagumise kaitseraua pealispind tasuks katta kaitsekilede või iluliistudega. Liistud kaitsevad värvkatet ja hoiavad ära kriimustused igapäevaselt kõige enam kasutatavates kohtades.  Ka küljepeeglid võib katta eemaldatavate katetega, et teelt lendavad kivikesed nende värvkatet ei kriibiks. Jalaruumi valgustuskomplekt loob hubasema meeleolu ja annab salongile lõpuni viimistletud ilme.

i40_sedan_99650ADE00W_white_LED_lighting_foot_area_300x225
Jalaruumi valgustus, valge
99650ADE00W
i40_SEDAN_door_mouldings_3Z271ADE00_300x225
Küljeliistude komplekt, must
3Z271ADE00

Kaitsevarustus

Kaitse oma auto sisemust mustuse, pori, vee, lörtsi, teesoola ja tolmu eest. Tekstiilmatid, millele on tikitud mudeli nimi, ühtaegu nii kaitsevad salongi kui ka parandavad selle üldilmet. Õiges mõõdus ja sobiva kujuga matte on lihtne puhastamiseks eemaldada. Pakiruumi kaitseb määrdumise, niiskuse ja kriimustuste eest praktiline kõrge servaga põrandamatt.

i40_SEDAN_textile_floor_mats_standard_3Z143ADE00_300x225
Tekstiilmatid
3Z141ADE00
i40_wgn_Trunkliner_-3Z122ADE01_300x225
Kõrgete servadega pakiruumi matt
3Z122ADE01
i40_wgn_Rearbumper_protection_foil_3Z272ADE00BL_black_300x225
Tagumise kaitseraua laadimiskaitse, must
3Z272ADE00BL

Transportimisvarustus

Hyundai autode jaoks on saadaval mitmeid erinevaid auto külge kinnitatavaid raame ja hoidjaid, mille abil spordi- ja harrastusvahendite, näiteks jalgrataste või lumelaudade transport käib lihtsalt ja vaevatult. Ka lemmikloomade sõidutamine on mugav tänu spetsiaalsele pakiruumi eraldusvõrele.

i40 universaalmudeliga võib vedada kuni 600-kilost piduriteta järelhaagist, piduritega järelhaagise suurim lubatud mass on aga 1300–1500 kg (diiselmootoriga).

i40_SEDAN_Roofrack_3Z210ADE10AL_300x225 i40_wgnTowbar_horizontal_detachable_3Z281ADE00_300x225-300x225 i40_wagon_Cargoseparator_3Z150ADE00_300x225-300x225

Mugavusvarustus

Peatugede külge saab kinnitada nii tagaistujate meelt lahutava tahvelarvuti kui ka riidepuu, millel rõivad säilitavad oma esindusliku väljanägemise.

Turvavarustus

Kõigis Hyundai sõiduautodes on tagaistme küljes ISOFIX-kinnitused laste turvatoolide paigaldamiseks ning saadaval on ka valik turvatoole eri vanuses lastele.

 

Rehvid ja veljed

Sõiduauto rehvide turvisemustri väikseim lubatud jääksügavus on seadusega kindlaks määratud. Suverehvidel on see 1,6 mm ja talverehvidel 3,0 mm. Rehvispetsialistid soovitavad aga turvakaalutlustel rehve vahetada juba enne lubatud miinimumväärtusteni kulumist: suverehvid tuleks uutega asendada, kui mustri sügavus on 4 mm ja talverehvid, kui mustri sügavus on 5 mm.

Talverehvide kasutamine on kohustuslik ajavahemikul 1. detsembrist 1. märtsini, naastrehve võib kasutada 15. oktoobrist kuni 31. märtsini või kuni aprilli lõpuni, kui tee- ja ilmaolud seda nõuavad. Ilmastikuoludega hoia end kursis siin.

i40_wgn-17Alloywheelkit_300x225

i40 universaali rehvimõõt sõltub valitud varustustasemest:

– Comfort 205/60R16
– Style 215/50R17

Vanad rehvid tuleb viia rehvide ringlussevõtu eest hoolitsevasse rehvi- või autofirmasse. Uute rehvide hind sisaldab taaskasutustasu.

 

Puhastamine ja hooldus

Hyundai i40 universaal on projekteeritud ja valmistatud nii, et see kaitseks sind ja teisi autos viibijaid ka kõige raskemates sõiduoludes. Järgides korralise hoolduse graafikut, võid kindel olla, et auto püsib heas sõidukorras ega valmista sulle ootamatuid ja ebameeldivaid üllatusi.

i40 universaalmudelit peab laskma hooldada vähemalt iga 12 kuu või iga 30 000 km läbimise järel, lähtudes sellest, kumb neist täitub varem.

Ka auto omaniku poolt läbiviidav hooldus on tähtis. Näiteks tuleks regulaarselt kontrollida auto tulede töökorda, rehvirõhke ning mootori õlitaset. Lisaks tuleks autot pesta ning vähemalt kevadel ja sügisel ka põhjalikult vahatada. Samal ajal oleks hea üle kontrollida, ega värvkattele pole tekkinud mingeid kahjustusi – ning kriimustuste avastamisel need kohe ka ära parandada. Tähtis on ka esiklaasi sisepind puhas hoida.

Hyundai margiteenindusest saate nii asjatundlikku abi kui ka vajalikke puhastusaineid ja -vahendeid.