Tule proovisõidule

LÜHIDALT

1. Euroopa disain

Oma täpselt vormitud kerekontuuride ja pilkupüüdvate valuvelgedega jätab i40 sedaan erakordselt dünaamilise mulje.

2. Vähem heitmeid

Uuendatud mootorivalik ja seitsmekäiguline topeltsiduriga käigukast tähendab väiksemat kütusekulu ja suuremat sõidumugavust. Kõik mootorid vastavad Euro 6 saastenormidele.

3. Viieaastane läbisõidupiiranguta garantii

Hyundai viieaastane läbisõidupiiranguta garantii kehtib ainult neile Hyundai sõidukitele, mille on lõppkliendile algselt müünud volitatud Hyundai edasimüüja, nagu on kirjeldatud garantiiraamatu tingimustes.

VÄLIMUS

Hyundai esivõre, LED-udutuled ning esi- ja tagalaternad annavad autole veetleva ilme ning lisavad luksuslikku elegantsi.

SISERUUM

i40 sedaanmudeli läbi mõeldud kujundusega kokpit kannab hoolt juhi informeerimise ja meelelahutuse eest. Kõrgetasemelise helisüsteemi tippkvaliteediga heli kostab 6 kõlari kaudu salongi igasse nurka.

SUUTLIKKUS

Seitsmekäiguline DCT-käigukast laseb lisaks täisautomaatsele käiguvahetusele vahetada käike ka käsitsi, kasutades selleks kas käigukangi või roolile paigaldatud käiguvalitsaid, et sõiduelamus oleks veelgi vahetum.

OHUTUS

i40 sedaan saab kaasa rohkelt turvavarustust, mis tagavad turvalise liiklemise.

MUGAVUS

Salongi mõõtmetelt kuulub uus i40 sedaan oma klassi tippu ning sõidumugavust lisab istmesoojendus nii esi- kui ka tagaistmetel.

MURETU JA LIHTNE – Hyundai MapCareTM

Hyundai MapCare™ sisaldab tasuta kaardiuuendusi kogu auto eluea jooksul Hyundai teeninduses läbiviidavate korraliste hoolduste käigus. TomTom Live-teenused annavad sulle teel olles infot liikluse, ilma ja kohalike teenindusasutuste kohta.

VÄLIMUS

DISAIN, MIS RÄÄGIB ISEENDA EEST

Hyundai i40 sedaani kaunis välisilme saab alguse esitulede, kuusnurkse esivõre ja LED-udutulede väljendusrikkast kombinatsioonist.

i40_sedan_2015_etu_taka_940x365

 

Ksenoonesituled

i40 sedaanmudeli bi-ksenoonesituled läbistavad pimedust oma heleda ja selge valgusvihuga, mille kõrgust muudab vastavalt vajadusele standardvarustusse kuuluv automaatregulaator. Intelligentne kaugtulede süsteem jälgib liiklust auto ees ja lülitab kaugtuled vajadusel automaatselt ümber lähituledele, et teisi juhte mitte pimestada.

Comfort-mudelitele on lisavarustusena saadaval XENON-pakett, kuhu kuuluvad bi-ksenoonesituled, staatilised kurvituled, esilaternate pesurid ning võtmevaba sisenemis- ja käivitussüsteem.

i40_wagon_ajovalot_2015_470x342
i40_sumuvalot_2015_470x355px

LED-esiudutuled

Esiudutulede valgusdioodide ere valgus paistab läbi lihtsa klaari katte. Tänu eriti madalale asendile valgustavad udutuled teed ka paksus udus.

Esivõre

Sihvakate esitulede vahel paikneb pilkupüüdev kuusnurkse kujundusega esivõre, mille horisontaalliistud on kas kroomitud või mitte – sõltuvalt valitud varustustasemest.

i40_sedan_keula_940x264px

Klaasipuhastite soojendus

Esiklaasi alaserva paigaldatud kütteelement sulatab klaasilt jää ning kinnikülmunud kojamehed pääsevad taas liikuma.

LED-suunatuledega küljepeeglid

Küljepeeglite aerodünaamiline kuju vähendab tuulemüra ning peeglikorpustesse paigaldatud LED-suunatuled hoolitsevad ohutuma reavahetuse eest.

Kombineeritud LED-tagatuled

LED-tehnoloogia tähendab heledamat ja selgemini nähtavat valgust, tulede viivituseta reageerimist ja tagant lähenejate kiiremat hoiatamist.

Kõrge LED-lisapidurituli

Tänu sellele hästi märgatavale turvaelemendile tagasihoidliku katusespoileri tagaservas on tagatud maksimaalne nähtavus ja kaitse. Ühte ritta paigutatud LED-lambid põlevad heleda punase valgusega.

SISERUUM

KÕIK SAAB ALGUSE ÜMBRITSEVAST ÕHKKONNAST

Kogu i40 sedaanmudeli salong on täiuslik näide tippklassi sisekujundusest. See on meistrikäega viimistletud segu kvaliteetmaterjalidest, stiilselt kokku sobitatud värvikombinatsioonidest ning sellisel tasemel mugavusest, ruumikusest ja praktilisusest, millest enamat ei oska soovidagi.

i40_int_new

Siseruum

Salongi mõõtmetelt kuulub uus i40 sedaan oma klassi tippu ning selle istmetel tunned end mugavalt ka kõige pikematel reisidel.

Istmete värv / Istmekatete materjalid

Istmekatted – hele beež või elegantne must tekstiil.

 i40_sedan_interior_beige_2015

 i40_sedan_interior_black_2015

Leather-pakett

Valikvarustusena pakutavasse Leather-paketti kuuluvad lisaks nahast istmekatetele ka elektriliselt reguleeritavad ja ventileeritavad esiistmed ning asendimäluga juhiiste.

Roolile paigaldatud lülitid

Helisüsteemi funktsioonide kasutamine roolile paigaldatud lülitite abil tähendab seda, et juhil pole vaja käsi sõidu ajal roolilt tõsta.

1   Kiirushoidiku lülitid

2   Helisüsteemi lülitid

3   Roolisoojendus

4   Teekonna kompuutri lülitid

i40_ohjauspyora_330x330

 

Täisautomaatne kliimaseade

Nii juht kui tema kõrval istuv kaassõitja saavad reguleerida temperatuuri eraldi, vastavalt oma eelistustele. Süsteem hoiab valitud temperatuure salongi mõlemal poolel seejärel automaatselt.

i40_ilmastointi_2015

 

Ventileeritavad esiistmed

Esiistmetesse paigaldatud ventilaatorid puhuvad läbi mikroperforeeritud nahast istmekatete õrnalt jahutavat õhku. Saadaval osana paketist, kuhu kuuluvad nahast istmekatted ning elektriliselt reguleeritavad esiistmed.

i40_etuistuinten_tuuletus_2015
i40_saadettava_kulj_istuin_2015_300x225

Elektriliselt reguleeritavad istmed

Elektriliselt kümnes eri suunas reguleeritaval juhiistmel on mugavuse ja ohutuse lisamiseks olemas ka elektriliselt reguleeritav nimmetugi.

 

Keskkonsool

Esiistmete vahel asub mugav pehmendusega käetugi, mille sees on mitmeosaline käepärane panipaik igasugu vajaliku pudi-padi hoidmiseks.

Kindalaegas

Jahutatud õhu saab suunata kindalaekasse, et joogipudeleid sõidu ajal külmas hoida.

Topsihoidikutega hoiukoht

Keskkonsooli esiosa panipaigas saab hoida näiteks kahte veepudelit või muid väiksemaid esemeid. Liugkate laseb asjad silma alt ära panna ning salongis korda hoida.

MUGAVUS

PRAKTILISED MUGAVUSED

 i40 sedaanmudel on täis varustust ja funktsioone, mis teevad elu lihtsamaks – iga päev, igal sõidul.

gallery_04

Supervision Cluster-näidikuplokk koos DOT LCD-infoekraaniga

Kahe mõõdiku vahele paigutatud infoekraan näitab selgelt ja kergesti loetavalt mitmeid vajalikke andmeid, sh läbisõitu, keskmist kütusekulu jpm. Sõltuvalt varustustasemest võib infoekraaniks olla ka 4,2-tolline TFT LCD-ekraan.

 i40_supercluster-

Esituled

i40_highbeam Uuel i40 sedaanmudelil on uue kujundusega projektoritüüpi esituled. Esilaternates asuvad lisaks ka stiilsed LED-päevatuled. Kui väljas hämardub, lülitab valgusandur esituled automaatselt sisse.
Sõltuvalt varustustasemest või valitud varustuspaketist toovad pimedusse rohkem valgust kas bi-ksenoonesituled koos staatiliste kurvituledega või adaptiivne bi-ksenoonesitulede süsteem (AFLS). Viimases on kasutusel roolikeeramist järgiv pööramismehhanism, mis suunab esitulede valgusvihu alati just sinna, kuhu auto parajasti liigub.  i40_kaantuva_valo

6 kõlari ja lisavõimendiga helisüsteem

i40_soundsystem Standardvarustusse kuuluva helisüsteemi 6 kõlarit hoolitsevad sügava ja kvaliteetse heli eest kogu salongis.

Helisüsteem

DAB-vastuvõtjaga raadio ja 6 kõlarit kuuluvad standardvarustusse. Helisüsteemi kasutusmugavuse eest hoolitseb puutetundlik 4,3-tolline TFT-ekraan.

Mootori käivituslüliti

Tänu mootori käivituslülitile pole enam vaja võtit süütelukku torgata. Eeldusel, et võti on Teil kaasas, saate oma i40 mootori käivitada ja seisata lihtsa nupuvajutusega.

AUX- ja USB-ühenduspesad

Keskkonsoolis on olemas pesad kõikide enamlevinud tüüpi kaasaskantavate muusikamängijate ja USB-mälupulkade ühendamiseks.

Automaatselt tumenev tahavaatepeegel

Automaatselt tumenev tahavaatepeegel (elektriline fotokroomne peegel (ECM)) tuvastab valguse, mida tekitavad tagant lähenevate sõidukite esituled, ning vähendab siis silmade säästmiseks automaatselt nende pimestavat peegeldust.

TEHNIKA

JÕUDU ÜLEARUGI

Euro 6 saastenormidele vastavad mootorid annavad i40 sedaanile küllaga pöördemomenti ja suure jõuvaru, kuhu iganes tee sind viib. Valikus on kaks diiselmootorit ja üks bensiinimootor. Käsikäigukasti (ISG) ja 1,7-liitrise CRDi-mootoriga mudeli CO2-heitmekogus on vaid 110 g/km.

i40_sedan_suuri_aloitus_perf

Bensiinimootor

1,6 l GDi

Suurim võimsus 99 kW (135 hj) / 6300 p/min
Suurim pöördemoment 164,3 Nm / 4850 p/min
6-käiguline käsikäigukast

Diiselmootorid

1,7 l CRDi

Suurim võimsus 85 kW (116 hj) / 4000 p/min
Suurim pöördemoment 280 Nm / 1250–2500 p/min
6-käiguline käsikäigukast

1,7 l CRDi

Suurim võimsus 104 kW (141 hj) / 4000 p/min
Suurim pöördemoment 340 Nm / 1750–2500 p/min
7-käiguline topeltsiduriga käigukast (DCT)

Seitsmekäiguline topeltsiduriga käigukast (DCT)

DCT käigukast pakub juhile valikuvõimalust täisautomaatse ja käsitsi käiguvahetuse vahel. Käsitsi saab käike vahetada kas käigukangi või roolile paigaldatud käiguvalitsate abil, et sõiduelamus oleks veelgi vahetum. Kui topeltsiduriga käigukasti paariliseks on 1,7-liitrine CRDi-diiselmootor, tekitab auto CO2-heitmeid vaid 123 g/km.

I40_wagon_vaihde_2015_940x416px

 

Kurvihaardekontrolli süsteem (ATCC)

Süsteem kasutab elektroonilisi andureid, mis jäljendavad kurvi läbimisel piiratud libisemisega diferentsiaali tööd, suurendades sel moel veojõudu ning tagades parema haardumise ja seeläbi ka parema juhitavuse. ATCC-süsteem on seadistatud spetsiaalselt uue i40 sedaani jaoks, et selle juba niigi muljetavaldavaid sõiduomadusi veelgi parandada.

I40_wagon_ATCC_est

 

6-käiguline käsikäigukast

Juhid, kes eelistavad traditsioonilisel viisil ise käsitsi käike vahetada, saavad valida oma uue i40 sedaani jaoks 6-käigulise käsikäigukasti. Säästlik, vaikne, ülisujuv ja vastupidav.

i40_manuaalivaihteet_2015
i40_paddle-shifters_2015

Käiguvalitsad roolil

Naudi välkkiireid käiguvahetusi kõrgemale või madalamale käigule roolile paigaldatud käiguvalitsate abil – nagu tippklassi sportautodes.

 

Erinevate sõidurežiimide süsteem

Erinevate sõidurežiimide süsteem, mis on saadaval ainult koos automaatkäigukastiga, võimaldab juhil valida sõitmiseks meelepäraseima sõidurežiimi, mis optimeerib auto eri osade tööd vastavalt teed ja sõidutingimusi jälgivatelt anduritelt saadud teabele.

i40_drive-mode_2015

 

OHUTUS

AUTO, MIS EI JÄTA SIND HÄTTA

Tulevikku ennustada pole küll võimalik, kuid Hyundai i40 sedaanmudeli eesrindlikud ennetavad turvasüsteemid oskavad võimalikke ohte siiski ette näha ja sind neist eemal hoida.

i40_sedan_suuri_aloitus_safety

Piirkiiruse teavitusfunktsioon (SLIF)

Piirkiiruse teavitusfunktsioon loeb tee ääres olevaid liiklusmärke ja näitab siis kehtivat piirkiirust näidikuploki TFT-ekraanil.

 I40_sedan_safety-1_940x416px-copy

Elektrooniline stabiilsuskontrolli süsteem (ESC)

Erinevad andurid jälgivad pidevalt auto suunastabiilsust ja haardumist. Kui need tuvastavad võimaliku libisemisohu, mille tulemusel auto võiks juhitavuse kaotada, sekkub ESC-süsteem ohu vältimiseks automaatselt, pidurdades vastavalt vajadusele eraldi iga ratast.

I40_sedan_safety-2_940x416px-copy

 

Hädapidurivõimendi (BAS)

See süsteem kasutab teeolude ja auto raskusjaotuse hindamiseks eesrindlikku elektroonikat ning rakendab pidurid sellest lähtuvalt optimaalseima jõuga tööle, tagades auto ohutu peatumise lühima võimaliku pidurdusteekonnaga.

I40_sWAGON_safety-3_940x416px-copy

Sõidureas püsimise abisüsteem (LKAS)

Kui sõiduk väljub suunatuld näitamata oma sõidureast, märkab seda sõidureas püsimise abisüsteem, mis hoiatab juhti helisignaaliga ja korrigeerib siis vajalikus suunas ka rooli asendit. See võib päästa elusid, kui juht on rooli taga tukkuma jäänud või end nutiseadmesse unustanud.

I40_sWAGON_safety-6_940x416px-copy

Kaugtulede lülitusabi (HBA)

i40 sedaani esituled suudavad tuvastada pimedas vastutulevaid sõidukeid ning lülituvad siis kaugtuledelt automaatselt lähituledele, et teisi juhte mitte pimestada.

I40_SEDAN_safety-HBA_940x416px-copy

Tervelt 9 turvapatja

Hyundai i40 sedaani varustusse kuulub kuni 9 turvapatja: juhi ja eesmise kaassõitja esi- ja külgturvapadjad, terve salongi pikkused turvakardinad mõlemal küljel, külgturvapadjad tagaistme äärmistel kohtadel ning juhi põlvede turvapadi.

gallery_02

Laste turvatoolide kinnitussüsteem

Lihtsalt kasutatav ISOFIX-süsteem hoiab ühilduvaid turvatoole kindlalt oma kohal, hoolitsedes laste maksimaalse sõiduohutuse eest.

Elektrooniline seisupidur (EPB)

Käepärase seisupiduri lüliti kasutamine on väga lihtne ning tänu väikestele mõõtmetele jätab see vabaks rohkelt väärtuslikku ruumi esiistmete vahel.

Turvavööd

Isegi turvavöö on mugavaima istumisasendi tagamiseks reguleeritav. Nihutage seda üles- või allapoole, et see oleks just Teile parajal kõrgusel.

LISAVARUSTUS

Sinu Hyundai i40 sedaanmudelis on juba olemas rikkalik ja mitmekülgne põhivarustus. Sellele lisaks pakub Hyundai laia valikut lisavarustust, kui soovid autot vastavalt oma isiklikule stiilile, harjumustele või vajadustele erinevate elementidega täiendada. Lisavarustuse abil saad rõhutada auto kaunist ja isikupärast välimust ning teha oma sõiduvahendi veelgi mugavamaks ja praktilisemaks. Hyundai originaallisavarustus vastab nii tehase kvaliteedistandardeile kui ka sinu nõudmistele toodete töökindluse ja kvaliteedi osas. Algupärase lisavarustuse puhul on pööratud tähelepanu sellelegi, et iga lisatav element sobiks kokku auto materjalide ja värvilahendusega.

i40_sedan_ulko_940x441

Stiilielemendid

Nii auto ukseläved kui ka tagumise kaitseraua pealispind oleks hea katta iluliistude või kaitsekiledega. Liistud kaitsevad värvkatet ja hoiavad ära kriimustused igapäevaselt kõige enam kasutatavates kohtades. Ka küljepeeglid võiks katta eemaldatavate katetega, et kaitsta neid näiteks teelt lendavate kivikesete eest. Jalaruumi valgustuskomplekt loob hubasema meeleolu ja annab salongile lõpuni viimistletud ilme.

i40_SEDAN_rear_bumper_pritection_foil_black_300x225
Tagumise kaitseraua laadimiskaitse, must kile
3Z272ADE01BL
i40_sedan_99650ADE00W_white_LED_lighting_foot_area_300x225
Jalaruumi LED-valgustus, valge
99650ADE00W

Kaitsevarustus

Kaitse oma auto sisemust mustuse, pori, vee, lörtsi, teesoola ja tolmu eest. Tekstiilmatid, millele on tikitud mudeli nimi, ühtaegu nii kaitsevad salongi kui ka parandavad selle üldilmet. Õiges mõõdus ja sobiva kujuga matte on lihtne puhastamiseks kohalt eemaldada.

i40_SEDAN_textile_floor_mats_standard_3Z143ADE00_300x225
Tekstiilmattide komplekt
3Z143ADE00
i40_sedan_3Z131ADE00_IM_Floormats_allweather_300x225
Kummimatid iga ilma jaoks
3Z131ADE00
i40_SEDAN_door_mouldings_3Z271ADE00_300x225
Küljeliistude komplekt
3Z271ADE00

Transportimisvarustus

i40 sedaanmudeli jaoks on saadaval mitmeid erinevaid auto külge kinnitatavaid raame ja hoidjaid, mille abil spordi- ja harrastusvahendite, näiteks jalgrataste, lumelaudade või suuski täis laotud katusekasti transport käib lihtsalt ja vaevatult. Ka lemmikloomade sõidutamine autos on mugav ja ohutu tänu spetsiaalsele pakiruumi eraldusvõrele.

Sõltuvalt mudeliversioonist ja mootorist on autoga veetava piduritega järelhaagise suurim lubatud mass 1300–1500 kg ning piduriteta järelhaagise suurim lubatud mass 600–700 kg.

i40_SEDAN_Roofrack_3Z210ADE10AL_300x225
Risttalad katusele,alumiinium
3Z210ADE10AL

Mugavusvarustus

H_99770ADE00_suit_hanger_cradle-for-iPad_300x225 Peatugede külge saab kinnitada nii tagaistujate meelt lahutava tahvelarvuti kui ka riidepuu, millel rõivad säilitavad oma esindusliku väljanägemise reisi lõpuni.

Turvavarustus

Kõigis Hyundai sõiduautodes on tagaistme küljes ISOFIX-kinnitused laste turvatoolide paigaldamiseks ning saadaval on ka valik turvatoole eri vanuses lastele.

Rehvid ja veljed

Sõiduauto rehvide turvisemustri väikseim lubatud jääksügavus on seadusega kindlaks määratud. Suverehvidel on see 1,6 mm ja talverehvidel 3,0 mm. Rehvispetsialistid soovitavad aga turvakaalutlustel rehve vahetada juba enne lubatud miinimumväärtusteni kulumist: suverehvid tuleks uutega asendada, kui mustri sügavus on 4 mm ja talverehvid, kui mustri sügavus on 5 mm.

Talverehvide kasutamine on kohustuslik ajavahemikul 1. detsembrist 1. märtsini, naastrehve võib kasutada 15. oktoobrist kuni 31. märtsini või kuni aprilli lõpuni, kui tee- ja ilmaolud seda nõuavad.

i40 sedaani rehvimõõt sõltub Teie valitud varustustasemest:

– Comfort ISG 205/60R16,
– Style 215/50R17

KÜSI LISATEAVET PAKUTAVATE REHVIDE JA VELGEDE KOHTA EDASIMÜÜJALT VÕI HYUNDAI MARGITEENINDUSEST!

Puhastamine ja hooldus

Uue auto eest tasub hästi hoolt kanda. Järgides korralise hoolduse graafikut, võid kindel olla, et auto püsib heas sõidukorras ega valmista sulle ootamatuid ja ebameeldivaid üllatusi.

Hyundai i40 sedaanmudel vajab korralist hooldust vähemalt iga 12 kuu või iga 30 000 km läbimise järel, lähtudes sellest, kumb neist täitub varem.

Ka auto omaniku poolt läbiviidav hooldus on tähtis. Näiteks tuleks regulaarselt kontrollida auto tulede töökorda, rehvirõhke ning mootori õlitaset. Lisaks tuleks autot sageli pesta ning vähemalt kevadel ja sügisel ka põhjalikult vahatada. Samal ajal oleks hea üle kontrollida, ega värvkattele pole tekkinud kahjustusi – ning kriimustuste avastamisel need kohe ka ära parandada. Tähtis on ka esiklaasi sisepind puhas hoida.

Hyundai margiteenindusest saad asjatundlikku abi ja erinevaid kvaliteetseid vahendeid auto puhastamiseks nii seest- kui ka väljaspoolt.