Kolm esmaesitlust avalikkusele. Hyundai Motor 2017. aasta IAA rahvusvahelisel automessil

Hyundai Motor tutvustab 2017. aasta Frankfurdi automessil (IAA) uhiuue i30 N ja i30 Fastbackiga nooruslikku, Euroopale suunatud sarja. Lisaks veel on kohal uus jõulise iseloomuga linnamaastur KONA.

Need uued mudelid kujutavad värskeimat verstaposti Hyundai Motors teekonnal, et saavutada Euroopas 2021. aastaks juhtiva Aasia autobrändi positsioon. Frankfurdi automessil toimuv esmaesitlus avalikkusele kujutab kolme mudeli jaoks omamoodi kojujõudmist – on ju brändil Euroopas ja Saksamaal peakontor, disaini-, tehnika- ning testimiskeskused ja piirkonda ulatuvate juurtega tegevus motospordi alal.

 

 Lava on Hyundai Motori 2017. aasta esmaesitluste päralt

i30 N on Hyundai Motori esimene suure jõudlusega auto motospordist inspireeritud N-sarjas. i30 N liigub edasi 2,0-liitrise turboülelaaduriga mootoriga, millel on kaks väljundvõimsust: standardpaketi mootor tagab 250 hj, samas kui tõhustatud sooritusvõime paketi motoori maksimaalne võimsus on võimendatud tasemeni 275 hj. Mõlemad väljundvõimsused tagavad maksimaalse pöördemomendi 353 Nm ning saavutavad maksimumkiiruse 250 km/h. 250 hj versioon saavutab 100 km/h 6,4 sekundiga, 275 hj versioon 6,1 sekundiga.

 

i30 Fastbacki näol siseneb Hyundai Motor kompaktautode turule esmaklassilise, elegantse viieukselise kupeega. i30 Fastbacki iseloomustavad tugev hoiak ja sportlikud, pikendatud jooned. Pakkudes aktiivse ohutus- ja juhiabisüsteemi Hyundai SmartSense™ uusimaid funktsioone, on i30 Fastback tehnoloogiliselt arenenud nagu i30-sarja teisedki liikmed. i30 Fastbacki jõuülekannete sari koosneb kahest väiksemast turboülelaaduriga bensiinimootorist, mis on toodud üle uue põlvkonna Hyundai i30-st. i30 Fastbackiga muudab Hyundai Motor tippkvaliteediga disaini kättesaadavaks kõigile.

 

Uhiuus KONA on tõeline linnamaastur julge ja progressiivse disaini, esmaklassiliste funktsioonide, ühenduvuse ning uusima ohutustehnoloogiaga. Hyundai KONA pakub minimalistlikku, stiilset disaini täis-LED topelt-esitulede, kahetoonilise katuse ja kümne eristuva kerevärvi valikuga. See uus linnamaastur ühendab valikulise tellitava neljarattaveo, 7DCT ja Hyundai uusimad jõuülekanded. Selles väljendub kaasaegse suurlinna klientide elustiil.

 

i30 N TCR, Hyundai Motorsporti esimene spetsiaalselt rajasõiduks mõeldud projekt, mis köitis rohkelt tähelepanu oma esmaesitlusel  hiljuti toimunud ADAC TCRi Saksamaa meistrivõistluste ajal. 2017. aasta Frankfurdi automessil esitletakse i30 N TCRi esimest korda laiemale publikule. 2015. aastal kehtestatud TCRi eeskirjade kohaselt projekteeritud i30 N TCR on mõeldud müügiks klientidele, kes võistlevad üha arvukamates riiklikes ja rahvusvahelistes sarjades, kus reeglite järgi on lubatud TCRi spetsifikatsioonile vastav varustus. i30 N TCR täiendab Hyundai peagi lansseeritavat kõrge sooritusvõimega N-sarja ja selles avalduvad brändi suurepärased insenertehnilised lahendused veelgi.

Vastavalt TCRi eeskirjadele töötab i30 N TCR kaheliitrise turboülelaaduriga mootoriga, mis on ühendatud kuuekäigulise käigukasti külge, mida lülitatakse roolirattale paigaldatud labade abil. Auto 100-liitrine kütusepaak on varustatud vastupidava tankimiskomplektiga, mis võimaldab klientidel võistelda nii sprindis kui ka pikamaa-aladel.